Kinija peržengė „raudonąją liniją”, skatinančią Rusijos karo veiksmus

Judith Bergman

Jau kurį laiką žinoma, kad Kinija nuvertina Vakarų sankcijas Rusijai…. ir savo nacionaline valiuta. Tačiau kai buvo pranešta, kad „Kinija tiekia Maskvos kariuomenei reikalingas technologijas”, įskaitant „navigacijos įrangą, bei trukdymo technologijas ir reaktyvinių naikintuvų dalis”, toks žingsnis, regis, Bideno administraciją nustebino.

Kinija jau teikė didelę dvejopo naudojimo produktų karinę pagalbą, kurie naudojami ir civilinėms, ir karinėms reikmėms, įskaitant puslaidininkius, naudojamus įvairiuose ginkluose, bei naikintuvus, sraigtasparnius, bepiločius orlaivius ir valdomas raketas, pavidalu.

JAV ambasadorė Jungtinėse Tautose Linda Thomas-Greenfield pasakė dar aiškiau:  jei Kinija teiks Rusijai žudančią  karinę pagalbą, bus peržengta „raudona linija”.

Šiuo metu labai abejotina, ar kinai atsižvelgs į Blinkeno ar Thomas-Greenfield perspėjimus: Bideno administracija 2022 m. kovo mėn. panašiai grasino Kinijai, kad pagalba Rusijai, vengiančiai sankcijų, sukels „pasekmes”. Kinija būtent taip ir padarė; praėjus metams, „pasekmių” dar nematyti.

Šie atskleisti faktai ne tik gėdingi Bideno administracijai, kuri seniai turėjo apie juos žinoti ir imtis veiksmų, bet yra dar viena juodoji skylė Jungtinių Valstijų gebėjime atgrasyti priešininkus.

Jau seniai žinoma, kad Kinija, vykdydama prekybą ir pirkdama ilgalaikius energijos išteklius iš Rusijos, mažina pastarajai Vakarų sankcijų poveikį.

Likus dvidešimčiai dienų iki invazijos į Ukrainą, Rusija ir Kinija skelbė apie „neribotą” partnerystę ir nuo to laiko tik nuolat didina tarpusavio prekybą, įskaitant savo nacionalinėmis valiutomis. Tačiau kai neseniai buvo pranešta, kad „Kinija tiekia Maskvos kariuomenei reikalingas technologijas”, įskaitant „navigacijos įrangą, trukdymo technologijas ir reaktyvinių naikintuvų dalis”, atrodė, kad šis žingsnis Bideno administraciją nustebino.

Kinija „svarsto” tai, ką vasario 19 d. interviu CBS JAV valstybės sekretorius Antonijus Blinkenas pavadino „mirtinai pavojinga” parama Rusijai. Paklaustas, ką ši parama reiškia, A. Blinkenas atsakė: „Ginklai… Į šią kategoriją įeina daugybė dalykų, pradedant šaudmenimis ir baigiant pačiais ginklais.”

Šaltinis: gatestoneinstitute.org

3.7 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Al.

,,atrodė, kad šis žingsnis Bideno administraciją nustebino.” Manau, to ir siekta – įtikinti, kad jie nustebo. O kai visų akyse jūsų administracija naikina JAV ūkį, demokratiją ir dorovę, jūsų administracija nenustebo?

Dzeikas

Tiesiog Kinija itvirtina siuzereno statusa vasalui Rusijai, o JAV nurodo, kad turi pretenzija i bipoliarini pasauli, kuriame ji, Kinija, uzims Sovietijos vieta ir oponuos JAV. Is to tasko ziurint Kinijai dzin Ukrainos pergale, netgi parankiau jei Ukraina susigrazins savo zemes, taciau neparankus Putino rezimo zlugimas. Nes esamomis salygomis vyksta nezabota Kinijos ekspansija Tolymuosiuose Rytuose, jie realiai daro ten ka nori, o vietine valdzia gavo is Maskvos instrukcija visokeriopai padeti. Vienzo karas Ukrainoje Kinijai tai vasalo interesas.O Kinijos interesas, kad vasalas nusilptu ir patektu i visiska jos priklausomybe. Ir tam parankiau net Ukrainos pergale negu Rusijos. Beje, mano ir Kinijos pastoviai primenama senaja siena pagal Baikala ir Stano kalnagubri iki Ochotsko juros gslima laikyti jau nusprestu.Kinija galetu jega pasiimti minetas teritorijas,… Skaityti daugiau »

Pastabus

..gal but,bet kodel tu rasai ‘tolymuose’….kad jie dar tolimesni atrodytu..,ar ka…

Dzeikas

Tolymaisiais rytais kai kalba eina apie Rusija vadinamos Chabarovsko ir Vladivostoko sritys.

Pastabus

Dzeikiokai,kas tau darosi,sakau,kad …Tolimieji,o ne y ilgoji,oi oi…

Dzeikas

Nep…k man proto su gramatika.Tiesiog sakyk, kad sh… nori.

Pastabus

…na ja,cia kaip ciukcia operavo….mete visas zarnas,rekdamas….maja nycievo nepaniemajiet,otstantie ot mienia……

Prašalietis

„Kinija peržengė „raudonąją liniją”, skatinančią Rusijos karo veiksmus”.. Reikia apie šį „pažeidimą” būtinai informuoti Lietuvos užsienio reikalų ministrą G.Lansbergį su konstatacija, kad Kinijai padaryta „geopolitinė šunybė” su Taivanio pripažinimu yra nepakankama ir reikia Ameriką „geopolitiškai eilinį kartą gelbėti” komunistinei Kinijai iškrėtus kitą, „dar didesnę geopolitinę šunybę”, kuri „privers Kiniją pasitraukti už JAV nubrėžtos raudonos linijos”.. Pagal „raudonas linijas” Putinas turėtų būti nuo Mariupolio puolimų su visa savo Rusija patalpintas už Poliarinio rato, kur turi tilpti čiukčių autonomijos ribose, Kinija su visais komunistais turėtų susikraustyti į kažkada valdytą Mandžiuriją, kad neištrokštų visi kinai nuo vandens trukumo, galima būtų skirti 3km pločio „raudonų linijų apibrėžtą” priėjimą prie šiandiena tik Rusijos Baikalo ežero….

Pastabus

..pataisymas.Pucyyyynas turetu buti iskraustytas i Menuli ir akylai stebimas,kad nesugalvotu vel zemyn nusokti.

T0mas J.

Vakarų agresorių nuolaidžiavimas diktatoriškam Kinijos režimui stebina.
Žodžiais vakariečiai už VERTYBES, bet darbais stiprina okupantę Kiniją bendradarbiaudami su ja milijardinėmis sumomis. Niekada nesutiksiu kad stiprinti priešą protinga.

Giedrė Jo.

velniai supaisys tas „europietiškąsias vertybes”. Veidmainystės irštva.

Pastabus

..jo,isgirdus ‘vertybe’ darosi blooooga.

12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top