„Kitas kadras“: Ramūnas Aušrotas ir Dalius Joneikis pokalbį apie naujausią Šarūno Barto filmą „Sutemose“

Jūsų dėmesiui siūlome Ramūno Aušroto ir Daliaus Joneikio pokalbį apie naujausią Šarūno Barto filmą „Sutemose“ XFM.lt laidoje „Kitas kadras“.

Šarūnas Bartas savo filme „Sutemose“, sukurtame pagal Vinco Giedros romaną „Sviesk, Dovydai, akmenį!“, tapo pokario partizaninio karo Getsemanės paveikslą.

Laidos „Kitas kadras“ vedėjas, kino kritikas Ramūnas Aušrotas teigia: „Getsemanė yra abejingumo ir išdavystės vieta. Vieta kur vieni mokiniai užmiega, o kiti išduoda. Tai vieta, kur Dievas tyli, ir pagrįstai galima abejoti ne tik jo gerumu, bet ir jo prezencija. Š. Barto juosta yra kupina žmogiškų ydų, klaidų, nuodėmių ir išdavysčių. Jo kuriama Getsemanė turi prasmę tik tuo atveju, jei žinai, platesnį įvykių kontekstą, žinai, kas buvo prieš tai ir po to, ir į ką viskas galiausiai išsirutuliojo, kitaip tariant, turi suformuotą istorinę sąmonę, arba esi tikintis, turintis viltį net ir juodžiausiose sutemose bei laukiantis Prisikėlimo. Kitaip „Sutemose“ yra ne kas kita, kaip dar viena žalakevičiška „visų (savų) kovos su visais (savais)“ variacija, kurios herojų kančios yra vertos to, kad būtų užbaigtos snaiperio šūviu į kaktą.

Laidos įrašo klausytis ČIA.

Ramūno Aušroto ir Daliaus Joneikio diskusijos savo autorinėje laidoje XFM radijuje – kas antrą penktadienį, nuo 11 valandos.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Kova tęsiasi.

Amerika viena laisviausių pasaulio šalių ir ten labai populiarus yra repas,repo muzika,kuri šiek tiek yra ir Amerikos vizitinė kortelė.Lietuvoje ši muzika populiari tarp jaunimo,tačiau Lietuvos televizijos bijo šios muzikos,bijo ją dainuojančių jaunų žmonių,jų laisvės, ir neįsileidžia jų į eterį.Neįsileidžia laisvos dvasios žmonių,repuojančių dažnai gerą poeziją.Ir tautai perša vien neoliberalią muziką arba primityvius šou smegenų plovimui.Naujasis nacionalinis judėjimas nesuklystų ,jei rastų kontaktą su reperiais,geriausios prabos reperiais,kurie tikrai gali daug pasakyti jaunimui ir jaunimas juos supras ,-apie laisvę ir kitus egzistencinius iššūkius.

Prašalietis

Apie Šarūno Barto „istorinę tiesą nušviečiantį „filmą „Sutemose” transliuojamame interviu teigiamus atsiliepimus duodantis šiandieninio lietuviško filmo žinovas Ramūnas Aušrotas, tegali apie filmą pasakyti, kad šio filmo prasmės supratimui reikia turėti „suformuotą istorinę savimonę”. Turintis šiandieninę „suformuotą istorinę savimonę” R.Aušrotas kaip,”turintis pirminį istoriko išsilavinimą,”pamato” tokius filmo kadruose parodytus Lietuvos „istorinius faktus”: kur „Jėzus meldžiasi, Gecimanės vietą kur Jėzus išduodamas”. Jis”objektyviai ir istoriškai suvokia”, kad, po Gecimanės”įvykių”,”negali nebūti tautos prisikėlimo”ir t.t. Ir visa tai pagal Aušrotą”labai objektyviai apibūdina” Lietuvos pokario istoriją. Kitas po šio „istorinio”filmo pažiūrėjimo savo „patriotinius”įspūdžius pasakojantis „tautinių istorinių filmų žinovas” Dalius apie filmą „teigiamo ir patriotiško”pokalbyje tegali pasakyti, kad filmas „labai susišaukia su šių dienų Lietuva, kur mes, turėdami laisves visas galimybes klestėti kaip tauta, išpildyti Dievo lūkesčius, kurie… Skaityti daugiau »

In nomine

Kiekviename laikmetyje drakonas ateina pasiimti savo dalies-zmoniu gyvenimu ir ju sielu, klajodamas aplink šalies miesto rūmus- uzdengdamas zmoniu gyvenimus melu, migla ir apsnudimu ;ir kas bus tie siuolaikiniai partizanai ginsianti
ys ir pasitiksiantys drakona uz miesto vartu;ar parvyks karalius pergalingai i savo miesta,juk i Jeruzale sugrizo nugaletoju ir isvaduotoju ismeiges kryziu , lyg kalavija i zeme i drakono gyvates galva.Uzduotis ne is linksmuju kautis su priesu ,kai tuo tarpu visas miestas miega paskendes melo linksmybej

Aha

Bet ar būtinai reikia priešinti Žalakevičiaus filmą su Barto, kaip netiesą ir tiesą? Žinome juk, kad buvo partizanai, bet buvo ir smetoniniai bežemiai, kuriems kolūkiai davė šansą gyvenime ir jie juo pasinaudojo

4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top