Žinių radijas
Martynas Marcinkevičius, Vilniaus psichikos centro vadovas, psichiatras, kalbėdamas „Žinių radijo“ laidoje „Atviras pokalbis“ išdėstė kiek kitokį požiūrį į Kėdainių rahono Saviečių kaimo tragediją.
Visų pirma, gydytojas patikino nemanąs, kad tas žmogus yra koks nors „ypatingas išsigimėlis, monstras“. Sprendžiant iš kai kurių pasakojimų, tai nebuvo „jo standartinis elgesys“:
„Iš prieinamų viešų duomenų matyti, kad tai alkoholinės psichozė pasekmė. Tą patį galėjo padaryti ir labai išsilavinęs žmogus, augęs normalioje šeimoje, jeigu jis būtų apimtas alkoholinės psichozės. Mes labai jautriai ir skausmingai reaguojame į tai, kas mus ypač sukrečia – vaikai, šulinys. Tada įsijungia ir politikai, ir visi, kas netingi. Aš ir mano kolegos susiduriame su tomis psichozėmis kiekvieną dieną. Tokių per metus būna daugiau kaip 5 tūkstančiai. Jau nekalbant apie abstinencijas ir kitus dalykus. Ir čia ne tik kaimo problema. Be abejo, kaimas yra blogiausioje situacijoje. Jis buvo sugriautas ir iki šiol niekam nerūpi. Mums rūpi nuo jo tik atsiriboti – panašiai, kaip nuo pabėgėlių, tik šiuo atveju – savų. Taigi, tokių alkoholinių psichozių yra žymiai daugiau. Jeigu jis būtų užmušęs kaimyną, sugėrovą ar žmoną, niekas ir nesureaguotų, nors tai būtų tos pačios psichozės pasekmė. Žmogus, apimtas alkoholinės psichozės, visiškai nesuvokia aplinkos, gyvena visiškai kitoje realybėje. Dažnai jis kariauja su nesančiai priešais. O tie priešai – demonai, velniai ar dar kas nors – dažniausiai būna agresyvūs ir pavojingi. Tai „normali“ psichopalologija. Tada bet koks didelis judantis objektas jam kelia pavojų, ir toks žmogus tiesiog gindamasis daro tokius veiksmus. Taigi, nedarykime tokių apibendrinimų, kad tik degradavęs žmogus, kažkoks monstras galėjo taip pasielgti“.
M. Marcinkevičius teigimu, išvengti tokių tragedijų, kaip ir, sakykim, tragiškų eismo įvykių, deja, neįmanoma:
„Tačiau gerokai sumažinti jų skaičių tikrai galima. Smurtas prieš vaikus, smurtas šeimoje ar toks nemotyvuotas žiaurumas ir dar vienas skaudus reiškinys – savižudybės – visa tai susiję su besaikiu alkoholio vartojimu. Kol kas bandome kovoti tik su pasekmėmis. Jeigu nešalinsime priežasčių, nieko nepadarysime. Juo labiau, kad turime, iš ko pasimokyti. Turiu omenyje Skandinavijos šalis. O mes tuo metu pasižiūrėkime į realius mūsų valdžios darbus ir pamatysime, kad kovojant su alkoholizmu praktiškai nieko nepadaryta“, – sakė psichiatras.
Viso Žinių radijo laidos
Atviras pokalbis
(vedėjas Raigardas Musnickas) klausykitės ČIA.
Cha, mudu nei geriame nei ką o tapome!,
nustatykit priežastis ir kovokit su priežastimis, o ne su pasekmėmis.
kokios pagalbos gali sulaukti šeima, kenčianti su mėnesiais geriančiu alkoholoku? Nėra kur jo padėti, – pats nesutinka, policija pavežioja ir paleidžia… Šeima yra įkaitė – nežinia kada padegs, kada „išprotės“, kada įvyks tragedija. Alkoholikas, kaip bomba po lova. KAS gali padėti išvengti tragedijos? Sakysite skirtis, bet tai nepadaroma čia ir dabar.
Tik nesugalvokit mažinti alkoholinių parduotuvių,nes susidarys mums didelis diskomforpas apsirūpinant velnio lašais . Ši pramonės šaka turi veikti kaip dabar ir tik plėstis ,one taip kaip kokie skandinavai iš kėlė girdyklų pramonę už miesto, tai nepatogu mums ,vos ,pastovintiems ant kojų.Dėkavoju Liuciperiui ir mūsų valdžiai, kad jie padeda mums degraduoti.Gyvenau prie turgaus ,čia viskas taip patogiai išdėįstyta ,tik reikia jėgų apeiti ratu apstatytas girdyklas ,jau ir naktis.o tada keverioji tiesiai į naktinę girdyklą ,kuri veikia muo 22iki 8 val ryto.tada vėl ratu apie turgų,kol nesusitinki Giltinės ,bet šitame rate tuščių vietų nebūna ,dabar jas gausiai pildo ,užaugę laisvoj visuomenėk,tai,esam dėkindi mūsų vtautos vedliams ,kad nepamiršta mūsų ir nesugalvoja nutraukti tą velnio ratą/
Matot ,kokia neaktuali ši tema, nei komentarų, nei pamastymų . Negi tiek daug mūsų ,esančių šiame mirtininkų rate?
Lietuvoje patys psihiatrai yra baisus!!Jie pagal uzsakymus padaro zmones psihiniais ligoniais.Arba labai ismintingiems vaistu pagalba atjungia gilumini mastyma ir pavercia nieko nebegalvojancia darzove!!!O siaip as visas psihiatrines pavadinciau dvasiniu poreikiu turinciu zmoniu genocido stovykla!!!
Pirmos dvi raides pasako apie zmogaus kvapa:) O Wcplikis tai dar baisesnis,nes jis yra dar ir pavojingas!!!O psihiatrai juos abu laiko sveikais.Tai iskyla klausimas kokie zmones is tiesu turi psih.sutrikimu?Normalus del nenormalios aplinkos ir aplinkiniu,kenciantys dvasiskai,ar nenormalus kuriu elgesys ir veiksmai akivaizdziai nenormalus ir nepaaiskinami,bet jie nelaikomi psih.ligoniais???
rado ką skelbti tiesos.lt….. pareklamavo liberalcentristą biurokratą….