Klaipėdiečiai: sugrąžinkite pasitikėjimą teismais, inicijuokite AT pirmininkui G.Kryževičiui apkaltą

Klaipėdoje vasario 17-ąją į piketą Atgimimo aikštėje susirinkę piliečiai viešu laišku kreipėsi į Seimo Pirmininką ir Seimo narius.

Tiesos.lt skelbia klaipėdiečių laišką.

Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkui V. Gedvilui
Seimo nariams

Dėl inicijavimo Aukščiausiojo Teismo pirmininkui G.Kryževičiui apkaltą dėl kompetencijos stokos

Kreipimasis

2013-02-17

2012-01-04, tuoj po TV laidos „Teisė žinoti“, mes, visuomenininkai, kreipėmės į Lietuvos Respublikos Prezidentę, Seimą, Vyriausybę. Reikalavome Lietuvos Aukščiausio Teismo (LAT) pirmininko atsistatydinimo. Atsakymo nesulaukėme, nors mūsų kreipimasis buvo atspausdintas „Laisvame laikraštyje“ 2012-01-19.

Prašome Seimo narių inicijuoti LAT pirmininkui apkaltą dėl reikalavimo per TV laidą „Teisė žinoti“ (2012-01-04) vykdyti neįsiteisėjusią Kėdainių apylinkės teismo teisėjo V. Kondratjevo nutartį.

Viešas LAT pirmininko pasisakymas demonstravo arba visišką nekompetenciją, arba jis tyčia siekė įtakoti visuomenės nuomonę, kad tie, kurie yra valdžioje, gali nesivadovauti įstatymais. Nekyla abejonių, kad LAT pirmininkui žinomas Lietuvos Respublikos Civilinio kodekso 282 ir 283 straipsnių turinys. Įstatymas nustato, kad skubiai vykdytini sprendimai tiktai bylose dėl išlaikymo priteisimo, dėl darbo užmokesčio priteisimo, dėl iškeldintų iš gyvenamųjų patalpų asmenų įkeldinimo, dėl neteisėtai atleisto, perkelto ar nušalinto darbuotojo grąžinimo į darbą. Teismui suteikta teisė išimties tvarka skubiai vykdyti teismo sprendimą arba nutartį tiktai tokiais atvejais, kai dėl ypatingų aplinkybių delsimas įvykdyti sprendimą gali padaryti didelę žalą išieškotojui arba sprendimo įvykdymas gali tapti negalimas.

TV laidoje „Teisė žinoti“ LAT pirmininkas teigė, kad instancinė teismų sistema yra modelis, ta priemonė, kuri garantuoja teisėtumo patikrą, tačiau visa Lietuva stebėjo kaip pirmosios instancijos teismo neįsiteisėjusį sprendimą reikalauja vykdyti pats LAT pirmininkas G. Kryževičius. Tai LAT pirmininko savavališkas įstatymo raidės interpretavimas.

Kai per TV laidą „Teisė žinoti“ Lietuvos Aukščiausio Teismo pirmininkas G. Kryževičius teigė, kad Lietuvos teismų instancinė sistema garantuoja apeliaciją bei teismų patikrą, tai kitas LAT pirmininko teiginys turėjo būti, kad negalima vykdyti neįsiteisėjusio sprendimo, o teisėją V. Kondratjevą už netinkamą savo pareigų vykdymą, padarytą žalą teismų sistemai pasiūlyti Lietuvos Respublikos prezidentei atleisti iš teisėjų pareigų.

Deja, TV laidoje viso to neišgirdome, atvirkščiai, sužinome, kad LAT pirmininkas G. Kryževičius yra už instancinės teismų sistemos griovimą. Manome, kad gindamas tuos, kurie griauna pakopinę teismų sistemą, jis padarė žalą teisingumui, dar labiau suskaldė Lietuvos visuomenę, kuri ir taip nepasitiki Lietuvos valstybės teismais. 2009 m. „EUROBAROMETRO“ tyrimai rodo, kad Lietuva atsidūrė paskutinėje vietoje tarp ES valstybių pagal visuomenės pasitikėjimą teismais. Šiandien teismais pasitiki vos 15 % Lietuvos gyventojų, nepasitiki – per 78 %.

Teisėja N. Venckienė įrodė, kad turėjo apskundimo teisę, nepraleido apskundimo termino ir Kodekse nėra numatytas neapskundimo atvejis, todėl balandžio mėnesį Kėdainių apylinkės teismo sprendimą nagrinėjo aukštesnio teismo instancija – Klaipėdos apygardos teismas.

Reikalaujame inicijuoti apkaltą LAT pirmininkui G. Kryževičiui už trukdymą skųsti žemesnio teismo teisumą ir pagrįstumą aukštesniam teismui, už asmeniškumą (išvadino „pūliniu“ teisėją, kuri reikalavo laikytis teismo sprendimo patikros ir įstatymo), už veiklą, kurios tikslas, kad Lietuvos visuomenė nepasitikėtų teismais.

Pasirašo piketo dalyviai:
Virginijus Partaukas, Virginija Jurgilevičienė, Stanislava Urniežienė, Vaclovas Stončius, Stasys Žygelis, Aleksandr Žukovskij, Antanas Kasperavičius, Stanislava Bidikienė, Aušra Muchtariova, Vytautas Zakarauskas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top