Tautos atstovybė per šiuos Seimo rinkimus atsinaujino itin ryškiai – daugiau kaip pusė naujojo parlamento narių netrukus pradės savo pirmąją kadenciją – net 83 iš 141.
Kaip jau skelbėme, naujajame parlamente daugumą turės 56 mandatus laimėjusi Valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), per pirmąjį turą nedidele persvara aplenkę „valstiečius“, liko antri – Seime jiems atstovaus 31 atstovas. Socialdemokratų partija, kadenciją bebaigiančiame Seime turėjusi daugiausiai vietų – net 40 narių, po šių rinkimų turės tik 17 mandatų. Korupcijos skandalų supurtytas Liberalų sąjūdis laimėjo dviem madatais daugiau nei prieš tai – net 14 mandatų. Po aštuonis mandatus teko Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai bei partijai „Tvarka ir teisingumas“, tačiau pastarosios partijos frakcija, tikėtina, bus didesnė – prie jos prisijungs dar vienas „tvarkietis“, į Seimą kandidatavęs kaip save išsikėlęs kandidatas. Po vieną vietą parlamente turės Lietuvos centro partija, Lietuvos žaliųjų sąjunga ir politinė partija „Lietuvos sąrašas“. Taip pat Seime dirbs ir keli save išsikėlę politikai.
Visas išrinktų Seimo nariais sąrašas (2016–2020 metų kadencija) yra ČIA.
Kviečiame savo skaitytojus pasvarstyti, kokių darbų, Jūsų manymu, pirmiausia turėtų imtis naujasis Seimas ir Vyriausybė? Kokių kliūčių, išbandymų ar net vilkduobių naujoji valdžia gali tikėti net per pirmąjį šimtadienį? Kaip jiems galėtų pagelbėti aktyvūs piliečiai, visuomeninės organizacijos, piliečių judėjimai?