Kodėl atakuojami Egipto krikščionys? Popiežius kelionės neatšaukia

Vatikano radijas

„Su dideliu pasididžiavimu Egipto koptų ortodoksų Bažnyčia, Kankinių Bažnyčia, atsisveikina su savo vaikais, kurie mirė kankinių mirtimi šiandien, sekmadienį, balandžio 9-ąją, per Verbų sekmadienio liturgiją. Jie nešė palmių lapus, meldėsi ir šventė Kristaus, Taikos Karaliaus, įžengimą į Jeruzalės miestą, nešantį taikos žinią, žadantį meilę ir taiką visiems žmonėms“, rašoma Egipto koptų Bažnyčios pareiškime po dviejų savižudžių atakų.

Viena įvykdyta Tantos mieste, esančiame už 93 kilometrų į šiaurę nuo sostinės Kairo. Teroristui pavyko įeiti į Mar Girgis (šv. Jurgio) bažnyčią apeigų metu, prasiveržti iki pirmų eilių, netoli altoriaus ir choro, kur jis aktyvavo bombą, užmušdamas beveik 30 žmonių ir dar dešimtis sužeisdamas. Koptų ortodoksus ypač papiktino, kad savižudis sprogdintojas galėjo taip lengvai įeiti į bažnyčią. Kita vertus, tarp žuvusių yra ir ne vienas policininkas ar saugumo darbuotojas.

Kitas savižudis pražudė savo ir dar septyniolikos asmenų gyvybę Aleksandrijos mieste, prie šv. Morkaus bažnyčios, kurioje ką tik pamaldas buvo baigęs koptų ortodoksų popiežius Tawadros II. Pamatęs, jog nepavyks prasiveržti, jis aktyvavo bombą prie metalo detektoriaus. Pirminiais duomenimis, abu savižudžiai buvo egiptiečiai, 1990 ir 1974 metų gimimo, kariavę Sirijoje teroristinės islamistinės organizacijos „Islamo valstybė“ gretose, nepaisant Egipto saugumo kontrolės sugebėję grįžti į savo šalį ir įvykdyti teroro aktus. Pirmadienį bendras aukų skaičius pasiekė 45.

Kankiniai, tęsiama koptų ortodoksų Bažnyčios pareiškime, „krito nuo žmonijos priešų, nuo taikos priešų ir griovimo įrankių nešėjų rankų. Bet dabar su visa Bažnyčia jie kreipiasi į Teisingąjį Teisėją, kuris mato, girdi ir rašo atminties knygą. […] Meldžiame Dievą visų sužeistųjų pagijimo, Egipto ir jo žmonių saugumo nuo atakų ir neapykantos, kuriomis siekiama sugriauti tautos sienas, sudraskyti vienybės, santarvės ir sugyvenimo audinį. Tesaugo Dievas Egiptą ir jo žmones nuo tamsos, neapykantos dvasios ir visos žalos“.

Solidarumą Egipto ortodoksams išreiškė daugybė kitų krikščioniškų Bažnyčių, bendruomenių ir organizacijų – pradedant nuo popiežiaus Pranciškaus, kuriam apie ataką Tantoje buvo pranešta sekmadienio vidudienio maldos eigoje, ir jis iš karto galėjo prabilti apie dar vieną koptų ortodoksų dramą. Įvairūs šaltiniai patvirtino, kad nepaisant teroro aktų, po kurių šalyje įvedama nepaprastoji padėtis, popiežiaus vizitas Egipte po pustrečios savaitės, balandžio 28–29 dienomis, nėra atšaukiamas, popiežius laukiamas. Popiežiaus valstybės sekretoriaus pavaduotojas arkivyskupas Angelo Becciu, kuris su popiežiumi keliauja kartu, balandžio 10-ąją pareiškė, kad „nėra abejonės, jog Šventasis Tėvas išlaikys ryžtą keliauti (į Egiptą). Tai, kas įvyko, kelia sumaištį ir kančią, tačiau negali sutrukdyti popiežiaus taikos misijos“.

Kodėl islamistai teroristai taikosi į Egipto koptus ortodoksus? Atsakymai įvairūs: krikščionys yra lengvi taikiniai, jų nužudymas suteikia teroristų grupuotei daugiau reklamos nei daugeliui anonimiškos kovos Sirijoje ar Irake, tai jėgos demontracija. Tačiau krikščionys yra taikiniai dar ir dėl to, kad islamistinių fundamentalistų galvose jie yra „politeistai“, ir todėl, kad jų žudymas gali būti naudingas strategiškai – gali fragmentuoti ir sukiršinti egiptiečius. O tai džihadistams sudarytų nepalyginamai palankesnes sąlygas nei dabar veikti ir plėstis.

„Nusitaikymas į Egipto krikščionis yra šalta ir apskaičiuota grupės strategija. ISIS (Islamo valstybė) tikisi, kad visuomenės supriešinimo kurstymas Egipte bus pirmas žingsnis į šalies byrėjimą“, rašo („The Atlantic“) Mokhtar Awad, islamistų ir ekstremistų grupuočių tyrinėtojas bei ekspertas. Jis atkreipia dėmesį, kad islamistų ekstremistų interneto portaluose ar socialinių tinklų profiliuose nuo praėjusių metų ypač sustiprėjo propaganda, kad krikščionys yra „politeistai“, o tai, pagal džihadistų ideologiją, suteikia teisę juos laisvai žudyti neieškant jokio kito pateisinimo. Jis cituoja vieną „Islamo valstybės“ džihadisto ideologo tekstą, parašytą 2014 metais, kuriame šis nagrinėja, kad džihadistų sėkmė Sirijoje, Irake ir Jemene susijusi su mažumų – šiitų, sufijų, krikščionių – naikinimu. Jo išvada yra ta, kad „kiekvienam krikščioniui“ Egipte turi būti pagrasinta mirtimi. Ekspertas primena, kad nors Egipte centrinė valdžia ir kariuomenė yra stiprios, šalyje fundamentalizmas buvo kurstomas dešimtmečiais.

Vatikano radijas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
VaidasVDS

Apreiškimas sako:
„Kada tiek mokslas, tiek religija taps mažiau dogmatiški ir pakantesni kritikai, tada iš tikrųjų filosofija, visatą suvokdama išmintingai, pradės pasiekti vienybę.”
—-
Kaip toli žmonijai dar iki to.?

Vaidui VD

Būtų svarbu žinoti kokį Apreiškimo šaltinį cituojate, duokite tikslią nuorodą.

Kad taip elgėsi

Sirijos diktatorius,tai labiausiai kaltas ne tiek Obamos pasyvumas,kiek aplamai visa liberali pasaulėžiūra.Obama buvo tik to simbolis.Kiek tūkstančių aukų dengia sotų liberalų vakarų gerbūvį.Liberalumas turėtų būti tik etapas žmogaus gyvenime.Brandus žmogus išauga šią pasaulėžiūrą.Auiksinių ,išlepintų berniukų siekis pasilikti dvasinėje paauglystėje.Sirija pakankamai išsilavinusi,kad galėętų turėti pusiausvyrą tarp pasaulietiškumo,krikščionybės ir islamo.Todėl gelbėjant Siriją,gelbėjami ir Egipto krikščionys.

VaidasVDS

Jei esate naujai čia, tai pasakysiu, kad cituoju Urantijos Knygą, o jos šaltinį galima rasti čia: http://www.urantia.org/lt/urantijos-knyga/skaitymas

$+$

Nuvažiuokite į Salantų kapines ir sutvarkykite pirmuosius tris kapus, kur guli garbingų Lietuvos žmonių palikuonių palaikus.

Nors jie to nežinojo ir į nieką nepretedavo, viename iš jų yra Motiejaus Valančiaus brolio anūko, aktyvaus blaivininko palaikai. Tai dvigubas kapas (užrašas rodo , kas ten ilsisi). Kol buvo gyva Salantų Amilkėlė, kapas buvo prižiūrėtas.

Dabar, vienintelis rūpestis, alkoholio realizavimo laiko trumpinamas. Na, dar Egiptas.

Vaidui VDS

Dėkoju už nuorodą į Urantijos knygą, kuri yra 20a. filosofinis aiškinimas apie Dievą, tačiau daug šitmečių žmonija įvairiais būdais filosofavo ir kiekvieną kartą teigia galinti pasakyti kas Dievas yra ir ką Dievas nori. BET PASKAITYKIME nefilosofinę knygą, o patį Šventąjį Raštą, tada sužinosime ką Kristus mokė, kaip Jis elgės ir kaip žiauriai Kristus pats buvo nukryžiuotas bei tuo pačiu prisiminkime ir pirmųjų amžių Krikščionių tikėjimo liudijimą krauju, tada suprasime, kad tikrosios vertybės yra iškentėtos ir subrandintos didžioje Dievo meilėje kiekvienam žmogui. Tad filosofiškai niekaip nepasieksi vienybės, už ją reikia aukotis ir dažnai kentėti.

VaidasVDS

to 2017-04-11 20:26 tai nėra kažkoks filosofinis 20 a, aiškinimas, tai yra Apreiškimas, ir ne bet koks, o Epochinis, skirtas tam tikrai epochai, maždaug tūkstančiui metų. Šis Apreiškimas yra tęsinys žmonijai labai mažai žinomo Adomo ir Ievos epochinio apreiškimo, Salemo Išminčiaus (Melchizedeko) epochinio apreiškimo, vykusio Abraomo laikais, ir Jėzaus savęs padovanojimo epochinio apreiškimo. Tai kartu yra ir tęsinys pirmojo epochinio apreiškimo, pasauliui iš esmės nežinomo, iš kurio pasaulis žino tik tiek, kad planetos kunigaikštis yra nušalintas, o vienas iš to apreiškimo „herojų” buvo Nodas, į kurio žemę išėjo Kainas po to, kuomet nužudė Abelį. Ir apie visa tai, ir dar daug daugiau yra šis Apreiškimas – Urantijos Knyga, taisantis visus religinius pasaulio suklydimus ir pateikiantis realią dvasinę tikrovę bei tikrus… Skaityti daugiau »

Marginalas

Kas yra ISIS, jau rašyta, bet šįkart galbūt jos tikriausiai nė kvapo nebuvo. Kas pastūmėjo tuos jaunuolius, nėra aišku, bet niekam ir neįdomu, užtenka burtažodžio „ISIS”. O Lietuvos tikrovės paragavęs gal ne vienas ir be ISIS šio to panorės. Neaišku tik, kuo didžiuojasi koptų bažnyčia – „didžiavimasis” yra iš ateistų leksikono. Gal neteisingai išversta „su džiūgesiu”, nes kankiniai, be abejo, pagaliau ištrūko iš šio pragaro į Laimingą Amžinybę!

8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top