Kodėl dalis Druskininkų tarybos narių apie posėdį sužinojo tik iš žiniasklaidos?

Druskininkų m. savivaldybės tarybos narys Karolis Kaklys jį išrinkusiems druskininkiečiams per vietos žiniasklaidą („Druskonis“, 2013-01-18–24) praneša, jog Tarybos posėdžiai vyksta opozicijai nežinant, o savivaldybės administracija klastoja oficialius dokumentus.

Piliečiams smalsu:

1. Ar tikrai Druskininkų savivaldybės Tarybos posėdžiai vyksta slapta nuo jos narių?

2. Ar tikrai Druskininkų savivaldybėje falsifikuojami dokumentai?

3. Kodėl tyli parlamentinių partijų vadovai, kai jų nariai Druskininkų Taryboje priversti kęsti administracijos patyčias?

2013 m. sausio 18–24 d. Nr. 3 (1195)

Dalis Tarybos narių apie posėdį sužinojo tik iš žiniasklaidos

Karolis KAKLYS, Savivaldybės tarybos narys

Stebėdamas situaciją viešoje erdvėje pamatau antraštes: „Ričardas Malinauskas vykdė įstatyme įtvirtintą pareigą vengti interesų konflikto, tačiau savivaldybės sprendimas nepriimti jo nusišalinimo – nepakankamai motyvuotas“, – rašoma Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos internetiniame puslapyje.

Atsidaręs šią nuorodą pirmą kartą sužinojau, kad apskritai vyko 2012-03-16 d. Druskininkų savivaldybės tarybos posėdis, kuriame meras R.Malinauskas pateikė nusišalinimą raštu dėl alkoholio produktų mažmeninės prekybos licencijavimo klausimo, dėl kurio pats galimai buvo suinteresuotas. Taip pat 2012-03-28 d. Tarybos posėdžio metu nebuvo informuota apie jokį R.Malinausko nusišalinimą ar bandymą nusišalinti.

Ar šis posėdžio protokolas gali būti falsifikuotas atbuline data, norint išvengti atsakomybės, pažeidus Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą?

Šis merą nuo viešų ir privačių interesų konflikto apgynęs Savivaldybės tarybos protokolinis sprendimas atsirado kaip iš giedro dangaus. Ne veltui keliu klausimus, kodėl savivaldybės administracija vengia teikti Tarybos nariams iš opozicijos posėdžių protokolus ar kitą svarbią informaciją, susijusią su Tarybos nario veikla. Savivaldybės tarybos narys, norėdamas gauti bet kokią informaciją iš Druskininkų savivaldybės administracijos ir savivaldybei priklausančių įmonių ar įstaigų, privalo kreiptis iš anksto raštu. Vieno langelio principu išdėstyti, kam bus naudojama prašoma informacija ir kitokie absurdai, kuriuos, manau, galima pavadinti ne kaip kitaip, kaip cenzūra. Pavyzdžiui, Tarybos nariui paprašius informacijos, po dvidešimties darbo dienų gali būti tiesiog atšauta, jog prašoma informacija yra susijusi su neproporcingai didelėmis darbo ir laiko sąnaudomis, ir jos paprasčiausiai nepateikti visai.

Kurioje savivaldybėje jūs matėte, kad Tarybos nariai, prašantys savo veiklai reikalingos informacijos, būtų įpareigoti aiškintis, kam ir kokiu tikslu naudos tą informaciją? Manau, kad tai yra Tarybos narių įpareigojimas bei varžymas.

Mes siūlėme balsuoti papunkčiui dėl tokio reglamento keitimo, tačiau į mūsų pasiūlymus reaguota nebuvo, negana to, pats buvau išvadintas melagiu už tai, kad pasakiau, jog negavau daugiau nei prieš pusmetį prašytos informacijos, t.y. posėdžių protokolų. Kiti opozicijos kolegos yra paprašyti pasiaiškinti, kodėl apskritai prašo posėdžių protokolų. Tokie veiksmai kelia įtarimų, kaip protokoluojami Tarybos ir komitetų posėdžiai.

Todėl Druskininkų savivaldybės administraciją klausiu viešai:

Kodėl apie šį (2012-03-16 d.) posėdį nebuvo informuota dalis Tarybos narių (opozicijos), taip pat kodėl nebuvo viešai paskelbta apie vyksiantį 2012-03-16 d. Druskininkų tarybos posėdį nei savivaldybės internetinėje svetainėje, nei žiniasklaidos priemonėse?

Kur buvo paviešintas Tarybos protokolinis sprendimas nepriimti R.Malinausko nusišalinimo sprendžiant klausimą dėl alkoholio produktų mažmeninės prekybos licencijavimo?

Kodėl 2012-03-28 d. Tarybos posėdyje svarstant alkoholio produktų mažmeninės prekybos licencijavimo klausimą nebuvo paviešintas nei R.Malinausko nusišalinimas, nei Tarybos protokolinis sprendimas, kuriuo nepriimtas nusišalinimas?

Jei vyko 2012-03-16 d. posėdis, kodėl Tarybos narių balsavimo rezultatai reglamento nustatyta tvarka nėra paskelbti savivaldybės interneto tinklalapyje?
Kodėl www.druskininkai.lt internetinėje svetainėje iki šiol nėra posėdžio filmuoto įrašo, darbotvarkės ir posėdyje priimtų sprendimų?

Savivaldybės veikla privalo būti vieša, ir visa informacija apie sprendimus bei jų priėmimo eigą lengvai ir greitai pasiekiama kiekvienam druskininkiečiui ir tuo labiau Tarybos nariui, visais aktualiais klausimais įtraukiant kuo daugiau druskininkiečių, o ne tik vienai partijai pritariančių aplinkos žmonių. Ginant viešą interesą tokį reglamento pakeitimą dėl informacijos teikimo apskundėme teismui. Manome, kad savivaldybė neturi slėptis už biurokratijos sienų.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top