Kodėl elektrinės uždarymas pabrango dvigubai ir iš kur valdžia ims pinigų?

LNK

Uždaryti Ignalinos atominę Lietuva bando nuo 2004-ųjų, tačiau iki šiol sekasi nekaip. Pinigų yra tik iki 2020-ųjų, o elektrinę baigti ardyti planuojama 18 metų vėliau.

„Skubotai buvo padarytas planas – niekas neturėjo patirties, kaip atominę uždarinėti. Paaiškėjo, kad pradinis planas buvo per daug optimistinis. Dabar mes matome realią situaciją – užsidarysime 38 metais ir papildomai reikia beveik 1 mlrd. eurų. Taip kad situacija tikrai nėra gera”, – LNK „Žinioms“ pasakojo Rokas Masiulis, energetikos ministras.

Labiausiai valdžia nerimauja dėl to, kad Europos komisija siunčia aiškius signalus, kad už elektrinės uždarymą po 2020-ųjų ji nebemokės.

Planuota, kad elektrinė bus uždaryta per penkiolika metų, tačiau pernai terminas pratęstas dar devyneriems. Darbai strigti ir brangti ėmė kone nuo pat pradžių – dar 2009-aisiais tą užfiksavo valstybės kontrolė.

„Matėm, kad vėluojama atlikti darbus, kuriuos buvo planuojama. Pusė lėšų planuotų nebuvo įsisavinta, bet dukart buvo viršijama numatyta darbų sąmata, darbai brango. Ir tas brangimas dėl keleto apsektų – labai jau daug buvo nenumatytų konsultacinių paslaugų, kurios brangino ir vilkino projekto įgyvendinimą”, – teigė Mindaugas Milčiūnas, Valstybės kontrolės 2-ojo departamento direktoriaus pavaduotojas.

Netrukus prasidėjo ginčai su atominę ardančia rusų kompaniją „Nukem“ dėl jos darbų kokybės. Ginčytasi keletą metų, kol galų gale „Nukem“ buvo priversta kai kuriuos darbus atlikti iš naujo.

Plačiau – reportaže.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top