Kodėl etika gina žiaurumą ir nebaudžiamumą?

2012 gruodžio 7 d. susirinkusi Algimanto Salamakino vadovaujama LR Seimo etikos ir procedūrų komisija svarstė Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos prašymą ištirti Seimo nario Naglio Puteikio pasisakymų viešoje erdvėje atitikimą LR valstybės politikų elgesio kodekse įtvirtintiems politikų elgesio principams.

Policijos departamento pateiktame rašte skundžiamasi, kad Seimo narys N. Puteikis nepagarbiai atsiliepia apie policininkų veiksmus mitingų metu. Pridėtas ir Policijos departamento prašymas, į kokius Seimo nario Naglio Puteikio komentarus minėtoji komisija turėtų atkreipti savo dėmesį.

Aiškumo dėlei pateiksime tik vieną citatą iš minėto rašto:

Iš 2012 kovo 19-ąją asmeniniame Seimo nario Naglio Puteikio tinklaraštyje paskelbto straipsnio „Policija, pažeisdama Konstituciją, trukdė mitingo „Už teisingumą“ organizavimui“ pacituotos tokios mintys:

1. „Matyti šarvuotas policijos autobusas, kuriame bailiai lindi Vilniaus apskrities policijos vadovas K. Lančinskas.“

2. „Buvo pastatytas policijos šarvuotas autobusas, o jo viduje kaip voras bailiai lindėjo tuometinis Vilniaus universiteto pirmakursis, būsimas URM konsulinis darbuotojas, dabartinis Vilniaus apskrities policijos vadovas Kęstutis Lančinskas.“

3. „LT teisėsauga, virtusi Baltarusijos tipo jėgos struktūromis […].“

4. „Mūsų policijos vadovybė tokių visuomenės gąsdinimo veiksmų, matyt, išmoko Minsko KGB mokyklose dar sovietiniais laikais.“

Žinoma, būtų galima pateikti ir daugiau citatų iš šio policijos rašto – jų keli puslapiai. Jei kam įdomu, prašom studijuoti šiuo policijos raštu paremtą Seimo etikos ir procedūrų komisijos išvadą (pateikiamą straipsnio apačioje).

Akivaizdu, kad policijos pareigūnai, rengę šį tekstą ir rankiodami citatas, sugaišo išties nemažai laiko: cituojami ne tik Seimo nario komentarai, paskelbti asmeniniame tinklaraštyje, bet ir kituose leidiniuose, pvz., Alfa.lt.

Tačiau skaitant šį raštą aiškėja ir kitkas – Seimo nariui N. Puteikiui išties rūpi atskleisti policijos struktūrose klestinčią netvarką ir kažin ar su LR pareigūno vardu suderinamą policijos vadovų Sauliaus Skvernelio bei jo pavaduotojo Renato Požėlos elgesį: užuot saugoję žmogaus teises ir laisves, šie pareigūnai taikstosi su jas pažeidinėjančių „policininkų-sadistų“ elgesiu ir net juos dangsto, ir taip patys pažeidžia Konstituciją, jų duotą priesaiką.

Tačiau Seimo etikos komisija – A. Salamakinas, V. Bogušis, V.M. Čigriejienė, J. Juozapaitis, E. Klumbys, M. Zasčiurinskas, O. Valiukevičiūtė – skaito tekstus kitaip ir nė nemirktelėję pritarė D. Teišerskytės ir V. Bacevičiaus parengtai išvadai, kurioje Seimo narys N. Puteikis smerkiamas net už tai, kad savo komentaruose… cituoja prokurorų ir teismų sprendimus, kuriuose konstatuojami neteisėti policijos veiksmai…

Beje, ne vieną tokią N. Puteikio komentaruose minimą istoriją apie policininkų įgaliojimų viršijimą yra atskleidusi ir žiniasklaida, tačiau Seimo etikos ir procedūrų komisijos nariams tai nepasirodė įdomu ir reikšminga.

Galime daryti tik vieną išvadą: policininkus-sadistus imasi globoti dar ir šie politikai.

Savo vardu galime pasakyti tik tiek: ponai komisijos nariai, Jūs tyčiojatės iš rinkėjų, iš nukentėjusių žmonių, Lietuvos piliečių – mūsų manymu, tvarkos sergėtojai turi būti sąžiningi, žmogiški, dori pareigūnai.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top