Kodėl Klaipėdos savivaldybės tarybos Turto komiteto nariai V. Vareikis ir V. Bernotas bijo klaipėdiečių?

2013 m. birželio 18 d. stebėjau Klaipėdos miesto tarybos Socialinių reikalų ir Turto komitetų posėdžius. Vaizdas slogus, ypač Turto komiteto, kuriam vadovauja Tvarkos ir teisingumo partijos Klaipėdos skyriaus pirmininkas Valerijonas Bernotas. Be pirmininko, turto komitete, kuris šiaip yra vienas iš svarbiausių savivaldoje, dirba tik du nariai: Vygantas Vareikis ir Jonas Milerius, o socialiniame – penki tarybos nariai.

Socialinių reikalų komiteto posėdžio tema – perduoti ar ne galią tvirtinti sutartis dėl patalpų nuomos ir sudarymo administracijai, tiksliau – jos direktorei. Valdininkė Danguolė Netikšienė parengė du sprendimo projektus „Dėl savivaldybės gyvenamųjų patalpų nuomos sutarčių keitimo ir sudarymo tvarkos aprašo patvirtinimo pakeitimo“ ir „Dėl Klaipėdos miesto savivaldybės gyvenamųjų patalpų suteikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“. Dabar Taryba gyvenamųjų patalpų nuomos sutarčių bei sudarymo sprendimus tvirtina miesto tarybos posėdyje. Valdininkams tai nepatinka, nes trunka iki 45 dienų, o priėmus naujus sprendimus sutarčių pasirašymas būtų paspartintas – jas tvirtintų tik savivaldybės direktorė. Socialinio komiteto narės diskutuoja su savivaldybės valdininkėmis ir neskuba perleisti tarybos narių galių savivaldybės administracijos direktorei. Balsai pasiskirstė taip: du už tarybos galių perdavimą administracijos direktorei, o du – prieš.

Kai tokį pat klausimą svarstė turto Komitete, jam be didelių diskusijų pritarė balsų dauguma. Valdininkė Genovaitė Paulikienė pateikė į darbotvarkę neįtrauktą klausimą dėl kelių pastatų, kurių vienas stovi adresu Birutės 5, nugriovimo, sklypų sutvarkymo. Jos teigimu, ateityje, kai bus suformuotas sklypas, savivaldybė uždirbs 200 000 litų. Ar tikrai uždirbs, o gal praras, Turto komiteto nariams nebuvo įdomu ir nieko neklausę vienbalsiai pritarė siūlomam sprendimui.

Iš Turto komiteto posėdžio išėjus konservatoriui, tarybos nariu J. Mileriui, prisistatė jaunasis Gentvilas su trimis vyrais ir viena valdininkė (finansininkė). Iškart buvau paprašyta palikti tarybos komiteto posėdžių kabinetą. Paslapčių nuo klaipėdiečių lyg ir neturėtų būti ir išeiti nenorėjau. Tada liberalas, politologas V. Vareikis paklausė manęs, ar aš galėčiau taip įsiveržti į banką. Nors ir jaučiausi esanti ne banke, o miesto valdžios pastate, viešame komiteto posėdyje, kur tarybos nariai, išrinkti klaipėdiečių ir dėl to turintys jiems tarnauti, o ne atvirkščiai, tačiau daugiau nesiginčijau, nufotografavau ir išėjau.

Išėjusi pagalvojau: matyt, kai kam, bet tikrai ne klaipėdiečiams labai naudinga, kad Turto komitetas yra ir toks negausus, ir toks paklusnus administracijai. Partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas R. Paksas pažadėjo, kad jo vadovaujamos partijos nariai, tapę valdančiosios koalicijos atstovais Klaipėdos miesto taryboje, dirbs miestiečiams. Likau nesupratusi, ar partijos „Tvarka ir teisingumas“ Klaipėdos skyriaus narys, rodydamas nepagarbą aktyviems piliečiams, vykdo partijos programą ar savo asmeninę?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top