Kodėl teismas mano, kad vaiko ir visuomenės interesą geriausiai atitinka tyla, o ne skaidrus tarptautinis įvaikinimas?

Trečiadienį BNS, remdamasis Vilniaus apygardos teismo atstove Lina Nemeikaite, pranešė: teismas sprendimą dėl kaunietės įvaikinimo šeimai iš Naujosios Zelandijos priėmė, bet jo neskelbs. Girdi, „taip nuspręsta siekiant užtikrinti nepilnametės teises, priimtas sprendimas paskelbtas uždarame teismo posėdyje, jo rezoliucinė dalis nebuvo skelbiama ir komentuojama viešai. Pasak teismo, įstatymų leidėjas nėra suteikęs teisės teismui atskleisti neviešus duomenis visuomenės susidomėjimo sulaukusiose bylose“.

Kodėl manoma, kad vaiko ir visuomenės interesus geriausiai atitinka tyla, o ne skaidrumas vykdant tarptautinius įvaikinimus? Kodėl nusikalstama betvarke (kaip savo komentare Veidaknygėje užsimena Seimo narys Mindaugas Puidokas, iki šiol nėra ataskaitų apie 15 iš 24 vaikų, kuriuos 2016 metais įsivaikino užsieniečiai) iki šiol nesusidomėjo nei žiniasklaida, nei Generalinė prokuratūra? Galų gale – kodėl teismas ir toji pati didžioji žiniasklaida taip skirtingai traktuoja proceso dalyvius, teismo atstovė nepakomentavo. Žinoma, jos niekas ir neklausė.

Dalijamės Seimo nario Mindaugo Puidoko komentaru iš Veidaknygės:

Viskas labai slapta, bet klausimas visiems: kodėl žiniasklaidoje zelandai su vardais ir nuotraukomis, o brolio advokatui nedavė net jų inicialų ar bylos numerio, reikalingų kreipimuisi į teismą!?

Teisininkai analizuoja situaciją: skųsti nėra ką, nes brolio advokatas net neturi sprendimo. Negauta jokio atsakymo į du brolio Arūno advokato kreipimusis į teismą – prašyta nukelti svarstymą dėl pasikeitusių teisinių aplinkybių ir pripažinti brolį teisinio proceso dalyviu. Brolis oficialiai kreipėsi dėl sesers globos, o ir vyriausios sesers sutikimas išgautas apgaulės būdu. Ar tai nėra svarbios teisinės aplinkybės?

Tad noriu atkreipti visų dėmesį, kad pats įvaikinimo procesas – galimai neskaidrus, viešai nekontroliuojamas, yra rimtų įstatymų spragų, kurias būtina taisyti. Net artimiems giminaičiams nėra užtikrinta teisė į teisinę gynybą tokiais atvejais. Šis konkretus atvejis tik atskleidė nuolatinę problemą, kurią būtina nagrinėti ir spręsti.

Visi dabar akcentuoja vaiko gerovę, visi besaikiai ja rūpinasi… Bet ar tikrai!? Gal reikėtų rūpintis visų vaikų gerove – tame tarpe ir įvaikinamų. Trūksta net 15 ataskaitų apie 24 užsienyje įvaikintus vaikus vien 2016 metais. Tas rodo, kad labai silpnai ir dažnai aplaidžiai rūpinamasi, kaip sekasi įvaikintiems užsienyje vaikams.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
58 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Rūta

Pasmerkta ta valstybė, kuri taip nemyli savo vaikų ir atiduoda įvaikinimui užsieniečiams savo brangiausią turtą.

Iš principo

vaikais prekiauti per agentūras yra pasibjaurėtina.

Tai ką darom,

Seimo nary?

koza nostra

Kai avansas jau paimtas, sandorio nutraukti negalima.
Keletas dalykai galėtų paaiškinti tą itin žūtbūtinį tarnybų bei kontorų uolumą:
1. Apie daugelio išvežtų „įvaikinti” lietuviukų likimus informacijos „nėra”.
Apie dalį yra, o apie dalį nėra. Kodėl nėra nors turėtų būti?
2. Sandoris neatšaukamas kai jis sudaromas su mafija.
3. Mafija ir „įvaikinmas” nepaliekant pėdsakų- kas tai? Tai gali būti du itin pelningi bizniai- pedofilija arba prekyba organais.
.
Todėl viskas slapta, todėl dingsta vaikų pėdsakai, todėl toks atkaklus uolumas.
Nes kai iš mafijos paimamas avansas privalu sandorį vykdyti.
Kas būna tiems kurie nevykdo susitarimo su mafija?

Seimas bejėgis

preš mafiją.Nieko ,britai išmaudys Europą.Ir tai tik pradžia.

Mafijos veidai aiškūs,

ateis laikas,kai iš jų bus pareikalauta apyskaitos.

tai žiauru

Ponas Mindaugas atidengė dar vieną valstybės vardu daromą nusikaltimą – prekybą vaikais, kai visi galai, tarsi, į vandenį. Ar pavyks šį pūlinį išoperuoti? – tai klausimas visiems Seimo nariams, nes, kaip sakoma vienas lauke ne karys.
Ačiū, Jums p. Mindaugai, už pilietiškumą, už patriotiškumą.

org

Dabar aišku, kodėl užsuktas vaikų atiminėjimo būtent iš tvarkingų šeimų vajus.
Nes vaikai turi būti sveiki. Tik tokie tinka parduoti išmėsinėjimui. Kokybiški.

Ačiū, gerb. Mindaugai.

Šis teismo sprendimas galutinai sudėliojo taškus į visus klausimus. Ir žemiau išvardinti komentarai dabar nebėra paneigiami.

Čia yra nusikaltimo slėpimas

kurį vykdo lietuviškas „teisingumas”. Juk paprastai yra slepiami nusikaltimai, tiesa? Akivaizdu, kad jau prieitas liepto galas, kokių jums dar reikia įrodymų, gerbiamieji?

Tai ir teisėjas slaptas?

Kas tos bylos teisėjas (-a), kodėl Puidokas nemini kokia teisėjo pavardė? Tiesiog sunku patikėti, kad ir teisėjas gali būti įslaptintas?!

>Tai ir teisėjas slaptas?

Tauta turi žinoti savo budelius.

Patarkite šiam pagalbos

prašančiam paaugliui, kaip pabėgti nuo prievartos jam ir jo broliukams, ir seutei: – „Nenoriu pas svetimus žmones. O mano broliui ir seseriai, kurie sutiko būti įvaikinti užsieniečių šeimų, nebesuteikia galimybės pakeisti sutikimo. Man tris kartus lapkritį siūlė pasirašyti tokį sutikimą, o jiems padavė vieną kartą, ir viskas. Be to, man ir pačiam neramu, kad prievarta neišvežtų“, – atviravo vaikų globos namų auklėtinis.”https://www.alfa.lt/straipsnis/50361469/sauksmas-is-taurages-vaiku-namu-bijo-buti-ivaikintas-uzsienieciu-per-prievarta.

Ponas Puidokai,

jau turėtume pats suprasti, kad tik NEŠVARŪS darbai būna slepiami. Šiandien slepiama prekyba vaikais. Prieš tai (Garliavos atvejis) buvo slepiama PEDOFILIJA. Paklauskite brangiausiai apmokamo advokato Lietuvoje Černiausko kas ir kiek jam sumokėjo paprasta kirpėja Stankūnaitė? I dar paprastesnis klausimas – ar mergaitė pati, savo noru išėjo iš Venckienės namų ar ją klykiančią išnešė Šerniauskas, Stankūnaitė ie Vaicekauskienė…Ir šiandien tas NIEKŠAS dar kažkur lenda į valdžią…

Praeivis

O kur ir kada apkalta šakalienei?

pribloškiantis interviu su R. Čepaitiene

Straipsnis kurį perskaityti reikia-
„Po Konstitucinio Teismo išaiškinimo: Vaikų paklausa išaugs dar labiau”
nuoroda:
http://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/lietuvos_politika/po_konstitucinio_teismo_isaiskinimo_vaiku_paklausa_isaugs_dar_labiau/

independent

Lietuvos Respublika yra nepriklausoma demokratinė valstybė kurioje nuo jos piliečių niekas nepriklauso.

.....

kazin ar dar mergaite tebera vaiku namuose? O gal jau po zelandija vaikstineja?

siaip

del sportinio intereso , eikite i LT prezidentus. Parasus tikrai surinksite , eikite zmones jus dabar gerai pazysta.

algis

kuo skiriasi nuo stalino nkvd troikes,tremimai taip pat buvo islaptinti,seimo nary duokit uzklausima prezidentei

Vilnietė

Alfa.lt rašoma apie dabar 4 vaikų tarptautinį įvaikinimą Tauragės vaikų namuose.Du vaikai įkalbėti pasirašyti, o kiti du nesutinka ir jaučia spaudimą iš auklėtojų. Vienas vaikas sako, kad jeigu jį privers pasirašyti sutikimą, jis pabėgs iš vaikų namų.Tai kas čia darosi? Kodėl niekas negina mūsų vaikų , o savivaliaujančios tarnybos nebaudžiamos

Tiesa

Kazkas yra parases, kai žmogus yra paverstas vaiku, tai jam žmogaus teises nebegalioja.
Todėl atsirado valstybeje galingesne Valstybe, kuri prisikūre poistatyminiu aktu su pavadinimu “ vaikų teises” kad galetu apginti savo teises į vaiką, kaip į daigtą: ji išimti iš šeimos kaip taburetę, ji paslėpti ar atiduoti UAB’ams, parduoti užsieniečiams, nes lietuviškos šeimos neturi tiek pinigu sumokėti, jeigu užsimano įsivaikinti. Labai nemėgsta žodžio “ parduoti”.( pagal salaviciute ir kitus laidose) NEGALIMA taip sakyti. Nu jo, parduodama kas gyvas tik avinai, asilai, galvijai.
Tai kas tada yra mažametis visu pirma – žmogus ar vaikas?

ieva

paguglinėkit,atrasit kiek užsienyje yra įvaikinta nesveikų vaikų iš Lietuvos.Užsieniečiai ieškojo įvaikinimui,butent nesveikų vaikų.Kyla klausimas,kodėl?Ar kas gali paaiškinti kaip tie ligoniukai buvo „globojami”,kur jie dabar?Tik nereikia lia lia lia,kad visi tie kilnūs norai plaukė iš geros širdies.Yra ir patarlė „pasitikėk,bet patikrink”,kita patarlė:”ir į pragarą vedantis kelias,gerais norais grįstas”. Kaunietės mergaitės atvejis parodo,kad jau „viršūnėlės”yra valdomos.Tos „višūnėlės”savo rankomis rauna ir šakneles,lyg vėžys,naikina visą organizmą ir patys save kartu. Norisi pacituoti vienos mergaitės žodžius”Žmonės jūs ,ar ne žmonės”? Žmonės,jūs nesate nemirtingi,negyvensite „su saule”,nelaikykite savęs visagaliais dievais.Tai gal reikia gyventi taip,kad negriaužtų sąžinė ir galėtumėt naktimis ramiai miegoti,nekankintų košmarai ir depresijos,neprireiktų antidepresantų.

Vaikai iš Taurages

Šaukiasi pagalbos – SOS.
Kas juos apgins nuo vaikų teisių pilkai kostiumuotu “ specialistu”?
Tik prie nauju įstatymu Seime sugrįžtant, dar situacija galima pakeisti.Ir kukuraiti būtina “ išimti” iš ministro kėdes, nes jis dar vienas bevalis. Jo vietoje turėtų būti toks žmogus kaip Dagys.
Tik dar klausimas, ar premjerui tai butu paranku?

Giedrius

Jeigu darai tikrai dorą darbą, niekada nereikės nieko slėpti, net jeigu tą dorą darbą padarei vaikui.
Dažniausiai slėpti reikia nelabai dorus darbelius.

Kas įdinga?

Kai inkviziciją “dirba” ir paskui patys šaukia, kad mes kuriam mitus.

Raudonieji oligarchai

vaikų interesus įslaptina ir mano, kad vaikų laimę sukurs ant tėvų nelaimės – žiauriai išnaudodami tėvus. Tikslas čia elito paprastas – Lietuva be vaikų ir be ateities su atlaisvinta teritorija. Jauni žmonės bijos turėti vaikų.

Vaikus kaip paršelius

iš katalogų pardavinėja.Anglai stojo gimti savo orumą,o mes?Seimas gins Lietuvos orumą,kai žmoguys lygus katalogoi numeriui?

Dviejų šeimininkų tarnas

Ne veltui net pats V. Landsbergis prieš keletą dienų beveik atviru tekstu pareiškė, kad Lietuvos teisėsauga dirba ne Lietuvai.

Www

Dorelis visagalis.

Prezidentė

Aš nieko nežinau ir žinoti negaliu. Aš esu stribo duktė, tai ir valstybę valdau atitinkamai.

Manau

kad teismo sprendimą žino lėktuvo bilietus pardavinėjanti agentūra.

žmonės ,

mes negalim tylėti,reikia kažką daryti.

Manau

Dar pridursiu. Ir bilietai ko gero buvo iš anksto užsakyti, kad būtų pigesni. Taip sakant 4 bileitai į Lietuvą ir 5 bilietai atgal.

>žmonės

Dabar jau šaukštai po pietų. Dėl mergaitės pardavimo turėjo kovoti ne vienas seimo narys M. Puidokas, o bent šimtas seimūnų, tada nebūtų išdrįsęs teismas šitaip necivilizuotai pasielgti. Deja. Einame į rinkimus, vis kažko tikėdamiesi, bet po rinkimų pamatome, kad vėl nepataikėme, išrinkome tokią margą publiką, o tie dar atsivedė tokius neadekvačius ministrus, kaip Kukuraitis ir kiti, kurie jau išvyti. Ir ką? Ogi nieko – plaukiame toliau iki kitų rinkimų ir t.t.

Kodėl nėra ataskaitų?!

Reiškia reikia kreiptis į tų šalių policiją, kad patikrintų, kokia padėtis šeimose. Kaip taip gali būti, kad vaikai kažkur užsienyje ir niekas nesidomi jų likimu? Tai ką veikia tos įžymiosios vaikų teisių tarnybos? Kručinskienę kontroliuoja? Kas atsakingas?

Garbė Puidokui

Drąsus vyras.
Nuplėše paklodę nuo nuodėmingų užpakalių.

Visos karvės LT suskaičiuotos

Ir netgi vištos.
O su VAIKŲ apskaita palaida bala.

Puidoką į PREZIDENTUS

Jis daugiausia turi ŽMOGIŠKUMO ir SĄŽINĖS.

VALIO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

„15min šaltinių teigimu, teismas zelandų prašymo įvaikinti mergaitę netenkino ne tik dėl jos biologinių ryšių su šeima, bet ir dėl Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos klaidų, kurias teismas įvertino kaip rimtą kliūtį.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/zelandu-pora-isvyko-be-mergaites-teismas-neleido-ivaikinti-devynmetes-del-tarnybos-klaidos-56-1089450?copied

VALIO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

AČIŪ Mindaugui Puidokui ir visiems palaikiusiems šioje nelygioje kovoje. Dievas su mumis.

Po teismo

Vaikų teisių prašymo leisti parduoti zelandams vaikus žiūrėkit kas vyko…
Išėjusi visa banda iš teismo sales stovi koridoriaus gale, tenai tarp jų matosi mergaite apgobta kapisonu, galvele numarinta kiek tik įmanoma, o…kažkoks svetimas diedas, nutvėręs už rankos laiko mergaite. Paskui visi išsirikiavo vorele ir nėrė koridoriumi laiptais žemyn ir tas senis, nors dar nėra duotas leidimas įsivaikinti, nepaleidžia mergaites rankos, nusitempė ją paskui save.
Kokia teise yra svetimiems dėdėms čiupinėti svetimas mergaites?

kaip

Uzsienieciai sumoka didelius pinigus vaiku teisems tokiems kaip Ziobriene ir panasiems aferistams ir vaikai pardavinejami kaip daiktai,Todel ir viskas slapta-Jeigu viskas saziningai daroma jokiu slaptu sprendimu nebutu,nes nera reikalo ka slepti.O kiek tokiu kaip Ziobriene priskretusiu prie darbo kedziu musu valdzioje,tikrai daug ir gyvenenciu is vaiku slaptu ivaikinimu uz pinigus.Kaip tokius aferistus mintancius vaiku ir tevu asaromis zeme nesioja…..

Dabar reikia,

kad Lietuvos tarnybos, kaip parodomąjį pavyzdį parodytų ir padėtų sugrįžti mergaitės broliui į Lietuvą. Parūpinti būstą ir darbą, kad galėtų mergaitė kartu gyventi. Manau, po tiek patirtų kančių šie vaikai privalo valstybės būti taip pasirūpinti, kad galėtų toliau ramiai gyventi. Šito turime reikalauti iš vyriausybės, kad bijotų daugiau pardavinėti savus vaikus. O, taip.

žopienė

Nu negaliu, kaip violetiniai sukniso reikalą!
Verkiu nuo piet. Raudu!

šikpetrienė

Ale kaip dabar grąžinsim gautą avansą? Aš tai jau išleidau tuos pinigus…

Anupras

15 min. jau viską žino, zelandai išskrido nosis nukabinę, o mergaitė jau Kauno globos namuose.Tačiau direktorė sakosi nieko nežinanti ,nes serga. Vakar buvo slapta šiandien ne?….Reik steigti Seime tarpparlamentinių ryšių su N.Zelandija grupę, o gal yra?

stasys

Politikas piktinasi kad jam nesuteikia informacijos siekiu papilstyti pilna burna tai ką Jis mano apie tai ? Gal Seimo narys sumaišė duris Seimo su teismo ?.. Byla įvaikinimo sustabdyta atsirado naujos aplinkybės ir progos mergaite palikti Lietuvoje , bet vėlgi sprendimą čia darys teismas o ne mindaugas puidokas .:) Teisingas sprendimas kad pro duris nei leidžiamas tas kurio interesas labai siauras ir paviršutiniškas . Geri nuoširdus darbai daromi tyliai ir jiems reklamos nereikia .

Mėlyna Tumba

Pasitarėm tarp mergaičių ir daviau zadaniją teismui jugti tormozą.
Vis tik netrukus Šmikonytės išrinkimai!
Mums reikia, kad brangūslietuvosžmonės nebūtų suirzę,
kad rinktų Taip Kaip Reikia.
Liepiau tarnyboms surasti pirkėjams zelandams porą kitų vaikų už tą pačią kainą.
Ar mums trūksta tų vaikų? Pilna.
Vaje kiek esu prisifotografavusi.
Čiulbinaitė duos iš tų nuotraukų išsirinkti pačius kokybiškiausius.
Tegu ima bile kas patiks.
Visi liks patenkinti- zelandams akcijinė 50% nuolaida ir jokio nereikalingo negatyvo Mano įpėdinei rinkimų baliuje.

akivaizdu

Jeigu ne Juozaitis, o Rusteika rinkimuose būtų nuo opozicijos režimui kandidatas, Algimantas laimėtų pirmame ture.

58
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top