Konferencija „Atliekų tvarkymo aspektai Lietuvoje ir Švedijoje: panašumai, skirtumai ir pasiūlymai Klaipėdai“

Kovo 26 d., antradienį, Klaipėdos miesto savivaldybės Tarybos posėdžių salėje įvyko konferencija tema „Atliekų tvarkymo aspektai Lietuvoje ir Švedijoje: panašumai, skirtumai ir pasiūlymai Klaipėdai“.

Konferenciją organizavo aktyvūs klaipėdiečiai, siekiantys pokyčių atliekų tvarkymo sistemoje Klaipėdoje. Jos metu bus aptarta dabartinė Klaipėdos miesto situacija ir pristatyta strategija, pateikti pasiūlymai. Konferencijos organizatoriai pasidalijo surinkta informacija iš vizito Švedijoje.

Aktyvių Klaipėdos gyventojų grupė kartu su UAB „Fortum Heat Lietuva“ atstovu 2013 m. kovo 11–12 d. lankėsi Švedijoje. Vizito tikslas – apžiūrėti dvi atliekų deginimo jėgaines Stokholme (Hogdalen’o, valdomą „Fortum“ kooporacijos) ir Linčiopingo mieste (Tekniska Verken, valdomą kelių savivaldybių), susitikti su Stokholmo savivaldybės aplinkosaugos skyriaus atstovu, susipažinti su Švedijoje veikiančia atliekų tvarkymo sistema, apžiūrėti optinę atliekų rūšiavimo liniją, atliekų sandėliavimo ir saugojimo aikštelę, biodujų gamyklą ir pan. Vizitą inicijavo UAB „Fortum Heat Lietuva“, kuri prieš keletą mėnesių Klaipėdos mieste atidarė pirmąją Baltijos šalyse termofikacinę jėgainę. Apsilankymą Linčiopingo mieste organizavo patys gyventojai.

Švedija yra viena iš šalių, kuri pasaulyje garsėja itin aukštu perdirbamų atliekų procentu ir yra Klaipėdos kaimynystėje. Būtent Švedijoje yra sukurta didelė atliekų surinkimo, transportavimo ir perdirbimo kompanijų sistema, aptarnaujanti praktiškai kiekvieną įmanomą šio verslo aspektą. Todėl Klaipėdos miesto savivaldybės administracija, o kartu ir mes, miestiečiai, turėtume pasinaudoti gerąja Švedijos bei kitų pažangių valstybių patirtimi atliekų rūšiavimo ir perdirbimo srityje.

Į konferenciją buvo pakviesti Klaipėdoje išrinkti Seimo nariai E. Masiulis, R. Paliukas, P. Žeimys, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos ir KRATC’o atstovai, Tarybos nariai, UAB „Fortum Heat Lietuva“ atstovai, seniūnaičiai, bendrijų pirmininkai, visuomenininkai, aplinkosaugininkai, spaudos atstovai ir aktyvūs piliečiai. Tikimės, kad nauja patirtis, aktyvios valdžios, verslo ir piliečių diskusijos inicijuos atliekų tvarkymo sistemos pokyčius Klaipėdoje.

Konferencijoje perskaityti pranešimai:

1. L.Girskienė (Bandužių seniūnaitė): „Įžangos žodis“.

2. R.Šličienė ir A. Piepalius (UAB „Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras“): „Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo strategija 2013–2015 metais: pagrindiniai aspektai“.

3. R.Chockevičienė (Klaipėdos miesto savivaldybė): „Atliekų rūšiavimo, antrinio panaudojimo organizavimas Klaipėdos miesto savivaldybėje. Dabartis ir perspektyvos“.

4. J.Norkienė (Asociacijos „Aš Klaipėdai“ vadovė): „Biodegraduojančių atliekų surinkimas ir perdirbimas Klaipėdos regione. ES paramos panaudojimas“.

5. G.Paplauskas: „Atliekų tvarkymo politikos panašumai ir skirtumai Lietuvoje ir Švedijoje. Pasiūlymai Klaipėdos miesto savivaldybės administracijai, gyventojams“.

6. J.Uktverytė, ekologinio klubo „Žvejonė“ narė: „Atliekų deginimo procesas. Aplinkosaugininkų požiūris. Poveikis aplinkai“.

7. A.Kasparavičius ir T.Eikinas (UAB „Fortum Heat Lietuva“ atstovai): „Atliekų deginimo jėgainė – nauda ar našta klaipėdiečiams“.

Daugiau apie klaipėdiečių vizitą Švedijoje:

● nuotraukos – Stokholmas ir Linčiopingas

● filmuota medžiaga (čia, čia ir čia):

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top