Konflikte su Kinija – ir niūriausias scenarijus: rizikuojama netekti vietos įmonių bei kitų rinkų

Vytautas Budzinauskas | delfi.lt

Pašlijus santykiams su Kinija, Lietuvai kyla grėsmė prarasti ne tik užsienio investuotojų dėmesį, bet ir veikiančias įmones, kurios, nepakėlusios ribojimų, gali keltis svetur, mano verslo atstovai, paprašyti įvertinti niūriausią ekonominę konflikto baigtį.

„Gali būti, kad lietuviškos įmonės užsienyje atidarys „satelitus“, kurie perparduos produkciją ir tokiu būdu pakeis kilmės šalį. Tai būtų blogai, nes dalis mokesčių būtų mokama kažkur kitur, dalis pajamų nukeliautų į kitas šalis, o taip pat ir darbo vietų. Bet kol kas tai sunku vertinti, reikia stebėti, kaip eskaluosis ar deeskaluosis konfliktas“, – „Delfi“ sakė Lietuvos verslo konfederacijos viceprezidentas Marius Dubnikovas.

Lietuvos lazerių asociacijos vykdomasis direktorius Petras Balkevičius sutinka, kad yra teorinė galimybė, jog viena ar kita šios srities prietaisų gamintoja nuspręs trauktis – tai būtų brangus ir „tikrai ne dviejų mėnesių klausimas“, tačiau tikrai įmanomas dalykas verčiant aplinkybėms.

„Aišku, kad yra (rizika). Šitas klausimas, jeigu pasirodys, kad aktualu kažkaip elgtis kitaip, tai vis tiek čia jau veikia ir ekonomikos dėsniai (…) Gali atidarinėti, galų gale, tam tikras atstovybes ar dar kažką daryti“, – komentavo P. Balkevičius.

Tiesa, jis pabrėžia, kad nelaiko realiu viso sektoriaus pasitraukimo, nes kiekviena įmonė situaciją vertintų ir dėl jos spręstų individualiai.

„Išsikėlimas tikrai kainuotų daug ir jau svarstyti, manau, pradės, tiktai tada, kai pamatys, kad jokių vilčių nėra čia susitvarkyti. Aš įtariu, jei klausimas išsispręstų per pusmetį ar dar greičiau, tai tada niekas iš mūsiškių nesvarstytų“, – sakė jis.

Nuostoliai neprivers laukti ilgai

Lietuvos medienos pramonės įmonių asociacijos „Lietuvos mediena“ direktorius Raimundas Beinortas įsitikinęs, kad negerėjanti padėtis būtų liūdna žinia sektoriui.

„Dabar dėl tų visų įvykių yra nemažai atvejų, kada tiekimai tai rinkai yra susikomplikavę. Jeigu tos tendencijos išliks ir dar stiprės, ir išvis užsidarys tie pardavimo kanalai, tai bus, įvardysiu vienu žodžiu – blogai“, – kalbėjo jis.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top