Konservatoriai svarsto galimybę nubausti V. Gailių už viešus žodžius apie nusikalstamą prezidentės ir jos globojamo VSD veiklą

Lauryna Vireliūnaitė | 15min.lt

Seimo nario Vitalijaus Gailiaus pareiškimą, kad vadovaudamas Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai (FNTT) jis prezidentės Dalios Grybauskaitės buvo neteisėtai spaudžiamas atleisti savo pavaduotoją Vytautą Giržadą, prezidentūra vadina politikavimu žiniasklaidoje. Daugiau – jokių komentarų.

Prieš pusantrų metų prasidėjęs skandalas, po kurio iš darbo lėkė du FNTT vadovai ir tuometis vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis, pastarosiomis dienomis vėl prisimintas, nes paskutinės instancijos teismas nurodė V.Giržadą grąžinti į darbą.

„LRT Televizijos“ laidoje „Dėmesio centre“ neseniai dalyvavęs V.Gailius aiškino, kad pareigų neteko dėl to, kad nesutiko atleisti savo pavaduotojo.

„Taip, aš buvau neteisėtai ir nusikalstamai spaudžiamas padaryti neteisėtus veiksmus. Tai patvirtino teismo nutartis dėl dviejų neteisėtų įsakymų. Buvau spaudžiamas tiek Vidaus reikalų ministerijos vadovų, tiek prezidentūros daryti neteisėtus veiksmus“, – sakė V.Gailius.

Dabartinis Seimo narys teigiamai atsakė į žurnalisto Edmundo Jakilaičio klausimą, ar jam tai tiesiogiai pasakė prezidentė.

„D.Grybauskaitė telefonu. Ji reikalavo atleisti V.Giržadą. To paties reikalavo ir R.Palaitis“, – teigė buvęs FNTT vadovas.

Jis patvirtino, kad jam buvo sakoma: „Atleisi V.Giržadą, liksi dirbti“.

15min.lt prezidentės Spaudos tarnybos paprašė pakomentuoti V.Gailiaus pareiškimą ir gavo štai tokį atsakymą: „Politikavimo žiniasklaidoje prezidentūra nekomentuoja“.

Ketvirtadienį žurnalistams kalbėdama apie teismų sprendimus, D.Grybauskaitė sakė: „Teismai sprendė atleidimo procedūrinius klausimus o, jeigu dabar yra toks sprendimas, kad jie grąžinti į darbą, vadinasi, buvo padaryta procedūrinių pažeidimų, ir už tai tenka atsakomybė Vidaus reikalų ministerijos juristams. Na, o dėl kitų aspektų, t.y. dėl melo detektorių parodymų – joks teismas negali panaikinti šių rezultatų“.

J.Sabatauskas: prezidentė turėtų paneigti

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) pirmininkas, socialdemokratas Julius Sabatauskas įsitikinęs, kad prezidentė D.Grybauskaitė turėtų sureaguoti į parlamentaro pareiškimą. Jis priminė, kad Seimo statutas numato, jog Seimo narys negali būti persekiojamas už kritiką, išskyrus šmeižto atvejus.

„Jeigu tai yra netiesa, tuos žodžius reikia paneigti. Manyčiau, kad žodžius turėtų paneigti prezidentė, jei taip nebuvo“, – sakė J.Sabatauskas.

TTK pirmininkas pabrėžė, kad dėl šmeižto asmuo gali kreiptis į teismą privataus kaltinimo tvarka. Įstatymai nenumato išimčių, net jei apšmeižiamas prezidentas ar kitas aukštas šalies pareigūnas.

„Kai kalbama apie dviejų žmonių pokalbį, sunku kažką įrodyti, sunku atlikti tyrimą, ypač jeigu nėra liudijimo“, – sakė jis.

Seimo Etikos ir procedūrų komisija (EPK) kol kas nepradės tyrimo dėl V.Gailiaus pareiškimo.

Komisijos pirmininkas, konservatorius Valentinas Stundys 15min.lt aiškino, kad EPK seks situaciją ir vėliau spręs, ką daryti. Artimiausias EPK posėdis numatomas tik spalio pradžioje: „Šiuo atveju akivaizdu, kad kolega Seimo narys tik dabar apie tuos dalykus kalba. Aiškėja tam tikras ne kaltinimas, bet nuomonė ar faktas, jis šiame kontekste atrodo keistokas.“

Politikų elgesio kodekse, anot konservatoriaus, kalbama apie pasitikėjimo valstybės institucijomis stiprinimą ir pareigą veikti viešai bei skaidriai: „Tam tikrų galimybių kalbėti apie tai (V.Gailiaus elgesio svarstymą – aut. pastaba) būtų galima.“

Ritosi galvos, susipyko valdančioji koalicija

FNTT skandalas kilo tuomet, kai R.Palaitis pareiškė nepasitikintis V.Giržadu, kuris, jo manymu, žiniasklaidai nutekino informaciją apie tai, kad ketinama nacionalizuoti „Snoro“ banką.

Galiausiai tiek V.Giržadas, tiek pavaldinį gynęs V.Gailius neteko teisės dirbti su slapta informacija ir jiems teko palikti tarnybą. Tai sukiršino tuometę valdančiąją koaliciją, į postą R.Palaitį delegavę liberalcentristai rimtai svarstė iš jos pasitraukti.

Atleistus FNTT vadovus itin karštai palaikė Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai. Viskas nurimo tik tuomet, kai prezidentė atleido R.Palaitį iš pareigų.

Po ilgai užtrukusių teismų V.Giržadas galiausiai buvo grąžintas į darbą. V.Gailius galutinį teismo verdiktą išgirs rugsėjo 23 d. V.Gailius į tarnybą nesirengia grįžti, jis 2012 m. laimėjo Seimo rinkimus ir dabar dirba Seimo Liberalų Sąjūdžio frakcijoje.

15min.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
20 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Kritikas Pikčiurna

Mainos rūbai margo svieto… Konservatoriai su Kubilium priešakyje gulėsi kryžium dėl neteisėtai atleistų FNTT vadovų, vos nesusipyko su Prezidente. O kai teismai patvirtino, kad atleidimas buvo neteisėtas ir Seimo narys Gailius papasakojo neteisėto spaudimo bei atleidimo aplinkybes, sugedusių konservų dėžutė išsipūtė ir grasina sprogti – nelieskite jos šventenybės apsimelavusios ir nusikaltimą skatinusios Prezidentės! Tai kada meluoja pagedę konservai – tada ar dabar? O gal visada? Štai jums Tėvynės sąjunga ir krikščioniška demokratija viena virvute susirišusi su TSKP kolaborante panele „ne prie ko”. Nujaučia, kad po tokių viražų ateinančiuose rinkimuose nesurinks net būtinų 3%, kaip jų broliai dvyniai liberalcentristai, todėl ir laikosi įsikibę Grybauskaitės reitingų šleifo… gal išsilaikys… Tačiau tauta praregėjo ir jau bunda. Ar ne teks bėgti kur nors į… Skaityti daugiau »

Konservatorių

moralinis supuvimas seniai aiškus.Ir jų bausmė bus kaip pagyrimas.Reiškia,šie vyrai jau turi nesustoti ir eiti tolyn.D.Grybauskaitę į teismą…negražu konservatoriams ,kaip peniukšliams,misti viena moterimi.Ir tikėtis ja išjoti į rinkimus bei tolimesnę karjerą.Tinginiai.

kaip komunistai svarstydavo,

pasmerkdavo nusikaltusius partijai.

Šių vyrų mentalitetas seniai

nebetelpa Europos pašalpos pinigais prarūgusioje pseudokonservatorių partijos galvosenoje.”Palikite mirusiems laidoti mirusius”(Pagal Matą)…ši partija jau seniai dvasiškai mirusi ir gyvalioja tik žemiškose materijose.

Konservatoriai išdavė

Gailių ir Giržadą per patį FNTT procesą,kaip Judai.Nuo tada prasidėjo jų smukimas ir po to sekė Garliavos pogromas.Konservatoriai pasuko ne tuo keliu.Pasuko prievartos keliu.O buvo daug žadanti partija.Deja,pasirinko „platų kelią”,kuris veda tik į pragarą.

Bet

kodėl jokios reakcijos iš jų idėjinio vado?

Stasys

Kokią moralinę teisę jie turi smerkti kitus, jei patys sėdi iki ausų mėšle, tuo labiau, kada generolas pasakė tiesą šviesiai tiesiai. Jau viskas apsinuogino Garliavos skandalo fone ir mes aiškiai pamatėme kas yra kas. Tikiuosi, kad ir iš šešėlio tie buldozeriniai veikėjai bus ištraukti ir paviešinti, nes kitokiu atveju yra pavojus mūsų Valstybės egzistencijai.

Leonas

„Tam tikrų galimybių kalbėti apie tai būtų galima.“ Kaip apdairiai, vinguriuodamas galimybių erdvėje, tariamąja nuosaka, didis etikos sargas Valentinas Stundys kalba apie V. Gailiaus elgesio svarstymą EPK. Koks kontrastas su to paties V. Stungio uolumu smerkiant „neetišką” N. Venckienės elgesį ir „Seimo nario priesaikos sulaužymą”. Žmogus be jokių principų.

Klaipėda

Mes juk ne kartą matėme, kad už tiesos žodį ne tik smerkiama, bet ir persekiojama bei baudžiama. Kur pasidėjo tos švarios rankos”?

Klaipėda

Mes juk ne kartą matėme, kad už tiesos žodį ne tik smerkiama, bet ir persekiojama bei baudžiama. Kur pasidėjo tos „švarios rankos”?

pensininkas

To i6 konservatori7 tikrai nelaukiau. Nedovanosiu niekada. krienovi patriotai.

konservai

kaip komuniagos…..
uzurpavo visa Lietuva ir nusikalsta 23 metus

Rita

Ekspertai.eu ,pasirasykite peticija del prezidentei apkaltos . Bukime pilietiski ,praneskime draugams ,gelbekite savo uzgrobta banditu Lietuva .

Skirmantė

Kvazi kovos?

Šiaip jau čia panašu į blefus ir kvazi kovas statistiniam piliečiui palinksminti; puikiai atsimenu, kad Vitalijus Gailius dėl Neringos Venckienės neliečiamybės panaikinimo nubalsavo taip, kaip reikia sistemai. Pamiršo jis tada ir poligrafinę metodiką savo atžvilgiu, ir pakako jam 12 sek. įrašo, nesidomėjo jis ir ką prieš kamerą pasakojo Kedžio dukrelė.

Leonas -> Skirmantei

Manau, kad tai, kas vyksta, nėra nei blefas, nei kvazi kova, o suteikia realios vilties, kad padėtis valstybėje gali keistis. Žinoma, Vitalijaus Gailiaus laikysena naikinant Neringos Venckienės teisinę neliečiamybę, kalbant be eufemizmų, gali būti įvardinta kaip pagalba tai pačiai „siautėjančiai gaujai” eliminuoti tiesos siekiančią parlamentarę. Įtariu, kad blondinas iš VSD trynė iš džiaugsmo rankas, kartu su savo draugeliu iš LKPB. Ar čia lėmė partinis solidarumas (sunku būti balta varna tarp Šimašių ir Kuodyčių), ar tiesiog suveikė žmogui „iš struktūrų” būdingi mąstymo stereotipai, sunku pasakyti; greičiausiai buvo daromas tiesiog labai didelis spaudimas. V. Gailius turi gerą progą garbingai pripažinti savo suklupimą. Tuo jis iš karto pelnytų daugybės piliečių palaikymą ir pagarbą. Beje, tuo jis išsiskirtų prieš JE, kurios negebėjimas prisipažinti klydus… Skaityti daugiau »

Al.

Prisipažinimas klydus jį gal ir išteisintų, bet kad mūsų politika niekada neprisipažįsta klydę. Negavo to, matyt, su motinos pienu.

Luiza

patikimos informacijos eilinis pilietis neturi, tad gali pasikliauti tik savo loginiu mastymu ir tam tikru susilaikymu nuo pagundu butinai kuo nors labai zavetis arba ka nors pasmerkti. 1) Gailius nuejo kartu su liberalais, kurie, budami koalicijoje su konservatoriais, ju nepalaike kovoje su kitais liberalais centristais, delegavusiais Palaiti ministru. Labai keistas sitas Gailiaus zingsnis, nukreiptas pries savo, kaip FNTT vadovo, pareigu issaugojima. Bet jis pateko i Seima, kartu atsivesdamas ir keleta liberalu. 2) Jis eilinis, vienas is 80-uko. Neidomus, niekuo neissiskiriantis pastumdelis.

Juozas

Gailius kalba tiesa argumentuotai, neskubedamas ir jam neprilygsta savo kapojancia kalba Grybauskaite. O dauguma seimunu bailiai – zuikiai bijantys kritikuoti, o juo labiau sakyti tiesa apie Grybauskaite.Juk ji ne DIEVAS ir jos daugiastandartinis vadovavimas ne Lietuvos naudai, nes valstybeje nera TIESOS.

Marija

As visada buvau tiesos pusej. Bet man nepatiko, kad Gailius, pats patyres visa kosmara, balsavo del Venckienes imuniteto panaikinimo. Ar ne geda, p.Gailiau? Taip iseina, kad pats neturit nuomones, tai jus veike Masiulio sutve. Reiskia ir jus priklausot sistemai. Dar cia tik pradzia. Pabaiga bus panasi i Venckienes, kai prasides komisijos ir pan.

Perspėjimas

Gailiui. Dabar būkite atsargus prie vandens telkinių. Buvo atvejis, kai vienas veikėjas prigėrė 10 cm gylio baloje. Jų metodai nepasižymi įvairumu. Istorija gali pasikartoti, kad jau tapote jiems neparankus….

20
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top