Konservatorių tapatybės paieškos tęsiasi: M.Adomėnas prieš V.Landsbergį

Parlamentaras Mantas Adomėnas, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Priežiūros komitetui apskundęs Vytautą Landsbergį, pats yra vertas būti svarstomas šiame komitete – taip teigiama europarlamentaro atsakyme.

Konservatorių Politikos komiteto pirmininkas V.Landsbergis, praėjusį trečiadienį vykusiame TS-LKD tarybos posėdyje pasisakęs prieš M.Adomėno kandidatūrą į kultūros ministro postą šešėlinėje vyriausybėje, savo siūlymą motyvavo taip: „Tas asmuo stokoja politinės kultūros“.

Tuo įsitikinti buvo galima iškart po tarybos sprendimo patvirtinti šešėlinę vyriausybę tik po to, kai M.Adomėnas atsiėmė savo kandidatūrą – apkaltinęs V.Landsbergį kerštavimu ir nemokėjimu pralaimėti šešėliniu kultūros ministru netapęs M.Adomėnas pats ėmėsi rašyti skundą, kuriuo Priežiūros komitetui prisipažino: V.Landsbergio kritika dėl netinkamos reklamos per Seimo rinkimus buvusi pagrįsta.

Kaip praneša BNS, savo atsakyme dėl M.Adomėno skundo europarlamentaras primena trečiadienio tarybos posėdžio detales: „Nepagrįstai teigiama, neva V. Landsbergis apkaltinęs Mantą Adomėną konkrečios reklamos gamyba. Dėl tos reklamos aranžavimo ir sklaidos rinkimų fone – turėjo būti suprasta kaip priekaištas M. Adomėno aplinkai. Prielaida, neva V. Landsbergis buvęs „savo parankinių“ verčiamas skleisti melagingą informaciją, yra ne tik kvaila, bet ir tyčia užgauli. Tokių prielaidų ir tokios kultūros skleisti viešojoje erdvėje nederėtų. M. Adomėno elgesys gali būti vertas aptarimo Priežiūros komitete“, – teigia V.Landsbergis savo rašte.

„Kilus diskusijai, V. Landsbergis priminė Seimo rinkimų metu transliuotą klipą „Ko nori mergaitė“ su raginimu: „gaidžiai, pakelkit subines“ ir eikit balsuoti už konservatorius (galimas neigiamas, atgrasus poveikis kultūringesniems rinkėjams), o dabartiniuose vidiniuose partijos rinkimuose – paskleistą paveikslėlį „Chef Landsberg“. M.Adomėnas visai neprotestuoja, juolab laikraščiuose, dėl posėdy priminto klipo, tik dėl posėdy parodyto paveikslėlio. Jį dabar skleidžia pats M. Adomėnas galimai per savo aplinką. Tai kompromituoja, kaip ir V. Landsbergio pavardės iškraipymai, ir Mantą Adomėną, ir partiją. Verta apsvarstyti“, – rašoma V.Landsbergio atsakyme Priežiūros komitetui.

Kaip teigia konservatorius Naglis Puteikis, M.Adomėnas ir Algis Ramanauskas-Greitai, būdami reklaminiai TS-LKD veidai ir darantys daugiausia įtakos konservatorių jaunimui, jau senokai demonstruoja savo nepritarimą profesoriaus V.Landsbergio pozicijai. Paskutinis A.Ramanausko-Greitai išpuolis – atviras pasityčiojimas iš profesoriaus eilių. Toks jų elgesys, pasak Seimo nario N.Puteikio, visiškai atitinka klasikinį patyčių modelį ir niekaip nedera su Vakarų Europos politine kultūra. Todėl jis ir kviečia kiekvieną TS-LKD narį laiškuose A. Kubiliui išsakyti savo pilietinę poziciją dėl tokio konservatorių jaunimo lyderio M.Adomėno bei „moderniosios“ konservatorių politikos vizitine kortele tapusio A.Ramanausko-Greitai elgesio.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top