Konstantas Ramelis: VSD nevykdo įstatymų ir tyčiojasi iš Seimo

Naujienų portalo Alfa.lt žurnalistas Tomas Dapkus penktadienį, lapkričio 23-iąją, pašnekino darbą baigusio Seimo Operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės komisijos pirmininką Konstantą Ramelį. Parlamentiniam tyrimui dėl neteisėto žurnalistų, žmogaus teisių gynėjų ir kitų viešų asmenų slapto sekimo vadovavęs K. Ramelis atvirai prakalbo apie Valstybės saugumo departamento (VSD) savivalę bei nebaudžiamumą, „atvirą tyčiojimąsi iš Seimo ir jo narių“. Iš Alfa.lt portalo skelbiame svarbiausias buvusio teisėjo, Seimo nario pastabas.

Seimo Operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės komisijai vadovavęs K. Ramelis Alfa.lt apgailestaudamas sakė, kad nepavyko atlikti parlamentinio tyrimo dėl žurnalistų, visuomeninių organizacijų atstovų, politikų ir kitų viešų asmenų slapto ir neteisėto sekimo, kurį vykdė ir, tikėtina, tęsia VSD. Dėl to į komisiją buvo kreipusis tuometė Seimo pirmininkė Irena Degutienė.
„Su apgailestavimu galiu pasakyti, kad nepavyko. Tarnybos savaip interpretavo įstatymus ir atsisakė teikti informaciją, prisidengdamos tuo, kad neturi teisės teikti informacijos apie slaptus bendradarbius. Iki manęs dirbę komisijos nariai, ir man dirbant, mes niekada neprašėm jokios informacijos apie slaptuosius bendradarbius. Mes tiesiog klausėm, ar buvo sekami konkretūs asmenys, nurodėm pavardes ir telefonų numerius, ir kokiu pagrindu tai buvo daroma“, – Alfa.lt pasakojo K. Ramelis.

Jo teigimu, į paklausimą, ar buvo klausomasi konkrečių asmenų pokalbių telefonu, VSD tiesiog neatsakydavo.

„Gaudavom tokį trafaretinį atsirašymą, kad atsižvelgiant į įstatymus informacija apie slaptus bendradarbius ir tyrimo taktiką ir metodiką neteikiama. Atviras tyčiojimasis ir nebaudžiamumas. Iki šio momento nebuvo priemonių paveikti tuos pareigūnus, kad jie vykdytų įstatymą“, – piktinosi K. Ramelis. Jo įsitikinimu, buvo „vengiama atsakyti dėl to, kad greičiausiai tai buvo daroma be pagrindo ir neteisėtai. Buvo ką slėpti”.

Komentuodamas paviešintus tuometės Seimo pirmininkės I. Degutienės įtarimus, kad VSD slapta klausėsi jos ir jos šeimos narių, K. Ramelis sako esąs „įsitikinęs, kad taip ir buvo“. Jis taip pat piktinasi, kad VSD vadovai su parlamento vadove elgėsi nepagarbiai ir arogantiškai.

VSD, neteikdamas informacijos apie savo, tikėtina, neteisėtus veiksmus, dangstosi Vyriausybės nutarimu. K. Ramelis mano, kad tą nutarimą, kuris prieštarauja Lietuvos įstatymams, pasirašė pats VSD. Vyriausybės nutarime „buvo įrašyta, kad teikti ar neteikti informaciją Respublikos prezidentui, Seimo pirmininkui, ministrui pirmininkui ir komisijai sprendžia operatyvinės veiklos subjekto vadovas. Tai išeina, kad jis aukščiau prezidento. Tai valstybė valstybė. Normalioj demokratinėj valstybėj to būti negali“, – piktinosi K. Ramelis.

Alfa.lt jau rašė, kad VSD ir toliau vykdo neteisėtą žurnalistų, politikų, visuomeninių organizacijų ir verslo atstovų slaptą sekimą. VSD jį organizuoja generalinio direktoriaus pavaduotojas Romualdas Vaišnoras. Tačiau šis aukštas saugumietis veikia nebaudžiamas, nes jį globoja prezidentūra.

Visą tekstą skaitykite čia.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top