Konstantinas Borovojus: paminklas Putinui Kijeve

echo.msk.ru

Rusijos politikas, partijos „Vakarų pasirinkimas“ pirmininkas Konstantinas Borovojus dalijasi savo nuojauta apie neišvengiamą Putino agresijos rezultatą – labiau suvienytą ukrainiečių tautą, sutvirtėjusį šalies valstybingumą ir suverenitetą.

Doneckas, Luhanskas, Kramatorskas, Gorlovka…

Įkaitų grobimai, žmogžudystės, kankinimai, vyriausybinių pastatų užgrobimai, kitaminčių sumušimai, ginkluoti banditai gatvėse, žurnalistų grobimai ir persekiojimai.

Neaiškūs teroristų vapaliojimai apie „fašistų-banderovcų-kijeviečių chuntą“ ir tokie pat migloti kvietimai rengti „nepriklausomybės referendumą“.

Visi reikalauja iš O.Turčinovo (laikinasis Ukrainos prezidentas – Tiesos.lt) nedelsiant imtis veiksmų. O kam?

Ukrainoje Putinas davė pradžią labai svarbiam mokymosi procesui.

Šiandien [Ukrainos] tauta – bet kurios demokratinės valstybės valdžios šaltinis, taip pat ir kiekvienas savo regiono pilietis yra vadinamosios „liaudies valdžios“ parodijos stebėtojas.

Neabejotina, kad kiekviename iš šių miestų yra pritariančių prisijungimui prie Rusijos (arba prie rusiškų pensijų ir atlyginimų), pritariančių federalizacijai ir bendradarbiavimui su Rusija.

Tokių šalininkų kiekis siekė beveik 25 procentus. Taip buvo.

Teroristų reikalavimai šias viltis privedė prie absurdo. Kiekviena šių banditų, save su pasididžiavimu vadinančių separatistais, valdžios diena įtikina piliečius, diplomatiškai tariant, vis labiau suabejoti Ukrainos reformos keliu, kurį siūlo Rusijos federacijos Ginkluotųjų pajėgų Vyriausioji žvalgybos valdyba.

Štai anksčiau Gruzijos vykdyta teisėsaugos ir valstybės organų reforma truko ne vienerius metus. Prireikė įvairių suinteresuotų grupių pasitarimų, interviu žiniasklaidai, nelojalių darbuotojų atleidimų sudėtingo proceso, specialių operacijų siekiant išaiškinti korumpuotus policininkus ir valdininkus, daugybės teismo procesų dėl grąžinimo į darbą… Putino dėka toks procesas Ukrainoje trunka vos kelias savaites.

Nėra kur skubėti. Jeigu į Ukrainos teritoriją nebus agresyviai įsiveržta, po kiek laiko minėtų miestų piliečiai patys pradės gaudyti ir likviduoti „separatistus“. Ir tie vaikinai galės kaltinti tik save, jog nėra kur juos atiduoti ar teisti – juk jie patys ir išvaikė buvusių teisėsaugos pareigūnų tarnybas.

Tai žiaurus ir tragiškas mokymosi procesas. Užtat greitas ir efektyvus.

Žinantys apie mano patirtį nuverčiant [Maskvoje] sovietinės liaudies numylėtinio Felikso Edmundovičiaus Dzeržinskio paminklą, keli dabartiniai Ukrainos vadovai man lankantis Maidane pažadėjo, kad „Paminklas čekistams“ Lybidskos aikštėje Kijeve bus verčiamas tik asmeniškai man dalyvaujant.

Aš persigalvojau. Tegu jis lieka. Tik reikėtų pridėti užrašą:

„Vladimirui Putinui, už Ukrainos valstybingumo, suvereniteto ir vieningumo sutvirtinimą“

echo.msk.ru

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top