Kovoji prieš sistemą – esi psichas?

Kyla visokių pamąstymų, kai išgirsti, kad Lietuvoje pagausėjo visuomenininkų, kuriems skiriama priverstinė stacionarinė ekspertizė Utenos ekspertiniame Psichiatrijos skyriuje. Vien šiais metais trim aktyvuoliams, kuriuos asmeniškai pažįstu arba apie jų veiklą esu girdėjusi, už nuolatines tiesos paieškas teismai skyrė stacionarią stebėseną Utenoje. Visi trys tirtieji (arba tiriamieji šiuo metu) turi darbus, vairuotojų teises, baigę aukštuosius mokslus. Vadinasi, jie ne kartą gavo pažymas iš Sveikatos psichikos centrų, kad nėra įrašyti į jokių dvasinių ligų sąrašus.

Vienintelė tokių žmonių problema, kad jie adekvačiai reaguoja į sistemos sukurtus ir jau masiškai taikomus praktikoje asmenybės bauginimo, žlugdymo ar net naikinimo mechanizmus. Toli gražu ne nuostaba ar susižavėjimas matyti policijos, saugumo, STT pareigūnų ar teisėjų veiduose, kai jie susiduria su drąsiu piliečiu, nebijančiu pasakyti savo nuomonės ar konkrečių situacijos vertinimų neanonimiškai.

Visi trys mano minimi prievartiniam ištyrimui teismų „deleguoti“ žmonės atstovauja Lietuvos žmogaus teisių gynimo organizacijas. Vadinasi, gini žmogų, netyli, matydamas aferas, nesi bailys – tai reikia patyrinėti, gal esi psichas?

O elegantiškoji, elitinė Lietuvos aukštuomenės dalis, kurioje toleruojamas girto teisėjo skrydis laiptais arba Konstitucinių dvasių spiritizmo seansai – neverta prievartinių ekspertizių?

Regis, tarybinės psichiatrijos virtuozai, sovietmetyje disidentus gydę nuo „laisvės siekio“, nyksta ir galiausiai turėtų išnykti natūraliosios atrankos būdu, tačiau Lietuvos teismams vis maga ištirti, ar normalu kovoti nenuilstamai už teisybę. O gal jau atsirado diagnozė tiesos paieškos?

Kas be ko, Utenoje tiriamųjų kraujospūdis kyla, pastebimi širdies permušimai… Bet juk tai normalu, tačiau gal užrašyti į tiriamojo kortelę šie pastebėti simptomai jau tampa padidėjusio jautrumo įrodymais? Įdomu, kuriam iš mūsų, prievarta išplėštam iš įprastinės gyvenamosios aplinkos ir izoliuotam vienutėje, nepasireikštų tokie požymiai?… Ir ką jie reikštų?

Sako, „stebėjimus“ Utenoje galima vykdyti savaitę ar net mėnesį. Tik nesuprantu, kam tokios išlaidos. Kiekvieno aktyvesnio visuomenininko dosjė sklidina VSD stebėjimo duomenų bei įrašų. Sisteminis elitas dirba rafinuotai. Toli visuomenininkams iki jų veiklos modelių. Ir ačiū Dievui. Sistemos Stacijas įveikę piliečiai užsigrūdina. Žmogaus niekinimas ir žeminimas nepraeina be pasekmių. Todėl, jeigu daugėja siunčiamų prievartinei psichiatrinei ekspertizei, situacija tampa grėsminga, nes kiekvienas represinės struktūros veikėjas apie kitus sprendžia pagal savo sugedimo lygį…

Civilizuotose, ne policinėse valstybėse tokios procedūros – prievartinės stacionarinės ekspertizės – nėra ir būti negali. Įdomu, kada Lietuvoje, spėriai kopijuojančioje ES valstybių gyvenimo būdą, bus atsisakyta sovietinio relikto – susidorojimo psichiatrų rankomis?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
19 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Baisu

Pirmieji visuomenininkai visi netiketai staiga mire ir ,kai zmones visa burna pradejo kalbeti apie itartinas mirtis,tai dabar visus pradejo padaryneti kvailiais.Reikia tautai vienytis!Uz kiekviena savo tautieti turime kovoti visi kartu!Va ,kas gaunasi ,kai virsunes paruostos Kgb mokyklose.Tragedija!

kaip rusijoje, pagal rusijos nurodymus

prieš kelis mėnesius rusijoje dididentus pradėjo kišti į psichiatrines. Tai jau niekam nebekyla klausimų kas valdo ir kieno klauso TM ir visa teisėsauga.

Šiaulietis

Sveiko žmogaus kišimas į psichiatrinę ligoninę-vienas iš susidorojimo būdu. Kaip rašo str. autorė, kad ,,tiriamieji” sugebėjo įgyti išsilavinimą, vairuotojo teises, galimybę laikyti ginklą, tai vadinasi jie jau perėję psichkomisijas. Kita vertus medicininėje kortelėje fiksuotos dgn. pagal TLK kodus. Todėl tokią ,,stebėjimo” praktiką galima įvardinti kaip tikslą PADARYTI STEBIMAJAM LIGĄ, JĮ PALAUŽTI”. Šitų ,,stebėjimų”, prievartinių atvežimų sąąmatos skaičiuojamos dešimtimis tūkstančių litų. Tad tiesiai šviesiai – mokate už juos jūs kol kas dar protingi ir NESTEBIMI PILIEČIAI. Pagarba jūsų pasiaukojimui.

Reikia kažkur kreiptis

į Europos institucijas.

Gal ir L.Graužinienę išveš

pas psichiatrus.

Gal iš kitos temos,bet apie

nužmogėjimą.Niekaip nepriprantu prie naujos mados,-užbetonuoti artimųjų kapus.Gal emigrantus dar galima suprasti,bet kai užbetonuoja sumiesčionėję,pasiturintys ar net turtingi giminaičiai,kad tik daugiau nereiktų ateiti parymoti į kapus ar žolelę nurauti,galų gale bobutę pasamdyti,kad ta paravėtų,man nesuprantama.Norėtųsi su kuo nors padiskutuoti.Man geriau jau kelios žolelės ant kapo,bet ne dūstanmti vėlė po marmuro plytomis.Gal Žarckus paaiškintų…nenuostabu,kad žmones veža į psichiatrines.Užbetonuotos kapinės.

Užbetonuotos

sielos?

Irena Vasinauskaitė

Užbetonuota sąžinė. Padorumas. Kilnumas. Aukojimasis…

Roo

O ko jūs tą Graužinienę puolate? Bent jau Patacko atveju ji pasielgė labai gražiai. Atsisakė priimti Valio prašymą.

jooooooooooo

dziaugiuos emigravus kartu su seima visa savo!

virga

Uz baisius darbus degs pekloje neziures su dideliu stogu ar be stogo.

Dėl Graužinienės reiktų patikslinti.

Mes jai pritariame,bet žmoniškas elgesys mūsų konservatoriams ir co atrodo juk nenormalus,jie supranta tik smurto ir šališkų jiems teismų prievartos kalbą.Tad jei ji nebūtų seimo pirmininkė,kažin ką jai jie sufabrikuotų?

Inga

as esu psiche! puiku!

Anikė

Nepriklausomos valstybės pamatai grįsti mūsų euforija,KGB ateities įžvalgiais planais,kaip susidoroti su tautos sąžine, valdžios godumas,melas.Turim,ką turim-Muliažinę valstybę,kurioje žeminamas,nakinamas žmogus.Ar kas pasakys,kur mūsų
jaunimas,uždarytas Rusijos psichiatrinėse ir kalėjimuose,kurie MŪSŲ TĖVELIO
raginami bėgo iš armijos ir degino,plėšė rusiškus pasus ir karinius bilietus?
Niekam nebeįdomu,jie atliko savo darbą,nurašyti istorijos šiūkšlynan?Kam rūpi?
Rūpi tik nelaimingiems tėvams,paaukojusiems savo vaikus.Kiek daug pasiekėm
naikindami savyje žmogų.Kiek „daržovių” užauginta mūsų uždarose psichiatrinėse?
Kokios jėgos remia TĖVELĮ? Ar ne skrebų vaikai ir vaikaičiai?
Lietuvoje nieko naujo,ta pati žiurkių puota maro metu.

Valerija

Jeigu iš tavęs sistema „padaro psichą”, tau užsiveria durys į daug kur. Artimieji, bendražygiai žinos, kad tu sveikas (tiesiog teisingas, o tai kai kas laiko „neprisitaikymu išgyvenimui” – vadinasi, turi sutrikimą). O likusieji visada matys pirmiausiai įrašus, kad kažkur „gydeisi”, vadinasi, pas tave kažkas ne taip – negi tau galima patikėti rimtesnį darbą, negi galima tikėti tavo tiesomis? Tu – socialinis invalidas, nepilnavertis… Taip sistema pašalina savo kritikus, užčiaupia juos… Toje srityje nieko nepasikeitė nuo sovietmečio, nors garsiai rėkiama, kad einam i Europą.

Daktaras

Jeigu esi psichas, tai sakyk, kad kovoji prieš sistemą. Esmė nepasikeis, bet nušvisi naujomis spalvomis.. prieš kitus psichus.

vel sovietmetis

is tikruju, tai sunkiai serga musu valstybe. Korupcines metastazes pasklido po visa kuna. Uzuot gydzius jas chirurginiu budu, liaudziai plaunamos smegenys, o tuos, kuriu smegenys nepasiduoda plovimui, perima „globoti” psichiatrai. Ar ne ten mes buvome pries 25 metus? Politiniu represiju sistema vel gyvuoja.

Irena Vasinauskaitė

Vargu, daktare, ar įmanoma tikrai sergantį įtikinti kad jam diagnozė „kova prieš sistemą”, Girdėjau, kad dvasinių problemų turintys nieku gyvu nepripažįsta sergą… Bet Jūsų komentaras – puikus. Charakterizuoja autorių. Ačiū už atvirumą…

Na aš

Girdėjau ir skaičiau,kad psichiatrijoi išdirbe 25m.gydytojai patys tampa psichiškai nesveiki.Tai isivaizduokit koke diagnoze gali parašyti toks gydytojas,kai pati reik gydyti.Na o jei dar iš aukštai daro spaudyma tai ir diagnozė garantuota.Supuvusi vergu LIETUVA.Pavargo zmones nuo melo,tik kas sustapdys???

19
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top