Kremliaus mainai: Nadiją Savčenko siūlo keisti į JAV kalinamus rusus

15min.lt

Rusija sutiktų iškeisti neteisėtame teismo procese apkaltintą ir 22 metams laisvės atėmimo pasmerktą Ukrainos pilotę Nadiją Savčenko, tačiau tik į savo pageidaujamus kalinius. Pateiktame sąraše ir JAV kalintys Viktoras Butas, ir Konstantinas Jarošenko, pranešė naujienų agentūra „Interfax“.

V.Butas buvo suimtas 2008 metais Tailande ir įkalintas 25 metams JAV kalėjime, patvirtinus faktą, kad jis dalyvavo nelegalios prekybos ginklais grandinėje.

Tuo metu K.Jarošenko buvo nuteistas 20 metų kalėjimo dėl prekybos narkotinėmis medžiagomis. Jis taip pat kalinamas JAV kalėjime.

Tuo metu Kijevas pateikė Kremliui pasiūlymą keisti N.Savčenko į du Ukrainoje sučiuptus Rusijos karius – Aleksandrą Aleksandrovą ir Jevgenijų Jerofejevą. Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas paneigė kalbas apie vykstančias derybas.

N.Savčenko advokatas Markas Feiginas teigė negirdėjęs apie galimus mainus, tačiau būtų laimingas, jei visgi sutarimas būtų rastas. „Man, kaip teisininkui, visiškai nesvarbu, į ką bus keičiama … Butas ir Jarošenko. Būsiu laimingas, jei toks sandoris įvyks“, – teigė pilotę Rusijos teisme gynęs teisininkas.

JAV ambasados Rusijoje atstovas Willas Stevensas pabrėžė, kad jokių galimų derybų dėl JAV kalinčių ir Kremlių dominančių asmenų negali būti ir jos nevyks.

15min.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top