Krikščionys yra persekiojami ne tik islamo šalyse

Tomas Viluckas | 15min.lt

Du Rytų katalikų patriarchai ir krikščionių persekiojimo aukos Afrikoje, Artimuosiuose Rytuose ir kitose šalyse buvo forumo „ Po Cezario kalaviju“ pranešėjai. Ši didelio masto konferencija skirta kovai su krikščionių persekiojimu, neseniai vyko Romoje, pranešė naujienų agentūra CWN.

„Artimųjų Rytų krikščionys užmiršti, juos net išdavė Vakarų šalys“, – sakė patriarchas Ignacas Jusefas III Junanas, Sirijos katalikų bažnyčios vadovas.

„Visur, be išimties, Artimuosiuose Rytuose, dabar yra košmaras, kuris, atrodo, niekada nesibaigs, o tai kelia grėsmę mažumų, ypač krikščionių, egzistavimui, tose žemėse, kurios buvo mūsų tikėjimo ir ankstyvųjų krikščionių bendruomenių lopšys“, – sakė Sirijos katalikų bažnyčios vadovas.

„Egzistuoja stebinanti įvairovė šalių ir režimų persekiojančiu krikščionis“, – teigė Danielis Philpottas iš Notre Dame universiteto. Pasak jo, tai nebūtinai islamo šalys. „Taip pat yra komunistiniai režimai, pavyzdžiui, Kinijos, Vietnamo ir Šiaurės Korėjos. Taip pat stebina ir tokios šalys kaip Indija, kuri daugumos žmonių laikoma pliuralistine ir taikia. Šios tendencijos pastebimos ir demokratiškose ir pusiau demokratinėse valstybėse – Pakistane, Indonezijoje, Indijoje ir Nigerijoje“, – pabrėžė pranešėjas.

„Mane labiausiai pribloškė ir buvo skausminga girdėti apie Vakarų demokratijų, kurios turi galimybę padaryti daug daugiau, siekiant padėti persekiojamiems, tylą“, – sakė Mary Ann Glendon iš Harvardo universiteto. Kaip teigė vienas pranešėjų, tyla yra tokia kurtinanti, kad galima kalbėti apie bendrininkavimą.“

15min.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
13
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top