Kriminalinės policijos biuras: „Turime vienintelį lapelį“

Kaip jau rašėme, „Tie-SOS!“ akcijos dalyviai antrą kartą kreipėsi į Vilniaus universitetą ir Kriminalinės policijos biurą prašydami leisti susipažinti su dokumentais, susijusiais su slaptos stebėjimo kameros Filosofijos fakultete įrengimu ir naudojimu.

Po kurio laiko Vilniaus universitetas atsiuntė atsakymą, kažin ar rimtai įstaigai tinkamą, o užuomaršoms kriminalistams teko priminti, kad jų atsakymo tebelaukiame.

Pagaliau ilgai lauktas atsakymas „Tie-SOS!“ akcijos dalyvius pasiekė.

Atsakyme, pasirašytame kriminalistų vado Algirdo Matonio, teigiama, kad su slaptos stebėjimo kameros Vilniaus universitete istorija tėra susijęs vienas vienintelis jų turimas raštas – paslaptingasis 38-S-576. Šio rašto kopiją A. Matonis pridėjo prie savo atsakymo.

Džiaugdamiesi, kad raštas 38-S-576, nuo kurio visa ši istorija, matyt, ir prasidėjo, pagaliau yra viešas, vis dėlto drįstame suabejoti, ar gerbiamas kriminalistų vadas sako visą tiesą dėl vienos vienintelės priežasties – nejau mokslų šventovė Vilniaus universitetas į seklių raštą 38-S-576 neatsakė savo raštu? O kur dar Universiteto rektoriaus raštas, kurį straipsnyje portaleAlfa.lt mini universiteto bendrųjų reikalų direktorius Lionginas Striganavičius ir Socialinio darbo katedros vedėja doc. dr. Jolita Buzaitytė-Kašalynienė – nejaugi jie taip pat nepasiekė kriminalinės policijos? Sunku patikėti, kad šių ir kitų raštų kriminalistai neturi, žinant, kad atsakydamas į „Tie-SOS“ akcijos dalyvių paklausimus dėl stebėjimo kameros, Vilniaus universitetas savo rašto kopiją visada nusiųsdavo Kriminalinės policijos biurui (žr., pavyzdžiui, šiuos VU raštus).

Taip pat sunku patikėti, kad patys sekliai nerašė kitų raštų. Argi nebuvo jokio įsakymo pastatyti kamerą? Niekur nebuvo užfiksuota, kur kamera stovi? Niekas nerašė raportų apie vertingus duomenis, kuriuos ta kamera užfiksavo? Antraip imsime manyti, kad valstybinė seklių kontora veikia kaip neformalus kinematografijos mėgėjų būrelis ir kelti klausimus vidaus reikalų ministrui, kodėl Kriminalinės policijos biure toleruojama tokia netvarka ir ar ne laikas nušalinti vadovybę, kuri nesugeba palaikyti bent formalizuotos tvarkos.

Beje, pats raštas 38-S-576 irgi įdomus. Jame sekliai prašo universiteto „leidimo pasinaudoti Filosofijos fakulteto patalpomis Universiteto g. 9/1 Vilniuje“. Nė žodžio apie tai, kokių konkrečiai patalpų reikia ir kas tose patalpose bus daroma. Nė žodžio apie kokį nors asmenų stebėjimą ir slaptas kameras. Ar ne keistas toks neapibrėžtumas? Ar tai nėra bandymas nuslėpti kėslus, prasilenkiančius su įstatymais? Kaip jau žinome iš interviu su tuomečiu VU rektoriumi Benediktu Juodka, jam pačiam toks klausimas – o ką gi policija universiteto patalpose ketina daryti – nekilo, bet nejaugi tokių klausimų nekyla visai Vilniaus universiteto akademinei bendruomenei?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top