Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Kas stebina ir kas ne

Tyčiotis iš valstybės vadovo tapo normalu. Gi šis kaišioja pagalius į „pandemijos valdymo“ ratus. Tačiau valdančiųjų sprendimų kritikuoti nevalia. Kaip jau ne kartą buvo pasakyta – tai antivalstybinė, visuomenei pavojinga veikla. Gi šie taip stengiasi dėl mūsų visų sveikatos.

Todėl pandemijos valdymą kritikuojantys „antivakseriai“ (nepriklausomai nuo jų požiūrio į vakcinas ir pasiskiepijimo statuso) gali būti laisvai žeminami, niekinami, šmeižiami. Neteigiu, kad iš kitos pusės panašių komentarų nepasitaiko. Kalbu apie tai, kas tapo geru tonu – tinkama, ne marginalia, žiniasklaidoje ir influencerių įrašuose plačiai paplitusia raiška.

Tai yra blogai. Blogai demokratinei diskusijai, žodžio laisvei, teisei į informaciją. Blogai socialinei santarvei, psichologinei visuomenės būklei. Bet blogiausia, kad mūsų visų vaikai auga pagiežos, psichologinio smurto ir nuolatinių patyčių atmosferoje. Ironiška, kad paraleliai mokyklose vykdomos programos prieš patyčias, o teisėje neseniai numatėme atsakomybę už „smurto demonstravimą vaikui“…

Kas stebina? Ne tai, kad objektyvi žiniasklaida bei dar objektyvesni influenceriai varo išvien su valdžia, nepaisant to, kad pagal pandemijos valdymo rezultatus (pvz., perteklinį mirštamumą) esame vieni iš blogiausių Europoje ir pasaulyje. Ne tai, kad marginalizuojama ir blokuojama valdžiai nepalanki nuomonė („kova su dezinformacija”). Visa tai galima suprasti, susipažinus su viešiesiems ryšiams skirtomis sumomis. Stebina tai, kad daug gerų ir protingų žmonių, regis, negeba kritiškai pažiūrėti į sinchronu skleidžiamą naratyvą, nepastebi net akivaizdžiai absurdiškų jo elementų.

Ir nemato reikalo pastebėti. Juk viskas dėl „bendrojo gėrio“, o antivakseriai (plačiąja prasme) nusipelnė – kritika pandemijos valdymui mažina pasitikėjimą vakcinomis, tai stabdo vakcinacijos procesą, lemia mirtis ir perkrauna sveikatos sistemą…

Rimtai? O jei ne „antivakseriai“, tai viskas eitųsi kaip iš pypkės?

O šališka, dalinė ir akivaizdžiai klaidingas iliuzijas sukūrusi informacija pasitikėjimo nemažina? O visuomenės nuomonės ignoravimas priimant sprendimus pasitikėjimo nemažina? O atviras siekis „apsunkinti gyvenimą“ nepasiskiepijusiems pasitikėjimo vakcinomis nemažina?

O tai, kad valdantieji lygiagrečiai masinei vakcinacijai siekia įteisinti alkoholio pardavimą 18mečiams ir dekriminalizuoti narkotines medžiagas, pasitikėjimo nemažina? Kad šiuos sprendimus stumiantys valdančiųjų atstovai viešai prisipažįsta vartoję ar vartojantys narkotikus, pasitikėjimo nemažina? Kad valdančios partijos garbės pirmininkas nemato bėdos, jei legalizavus narkotikus koks ketvirtis žmonių išmirtų, pasitikėjimo nemažina?

Ne, ne, nemažina, nes jie tikrai nuoširdžiausiai rūpinasi mūsų visų sveikata. Net tada, kai siūlo nevakcinuotų negydyti. Jie nedaro klaidų, dėl kurių (nedelikatu net pagalvoti) galėtų nusipelnyti kritikos.

Todėl visiškai normalu, kad už tragišką pandeminę situaciją žiniasklaida pliekia ne politikus ir pareigūnus, kurie oficialiai atsakingi už pandemijos valdymą, bet jų klaidas atskleidžiančius privačius asmenis, kurie įgaliojimų valdyti pandemiją neturi.

Todėl, kaip tenka suprasti iš viešojoje erdvėje plintančių žinučių, pandemijos valdymo kritiką teks kriminalizuoti. Tiesa bus viena, aiški ir gryna.

Tik gerai, kad ne amžina.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
T0mas J.

Vakcinas nuo kovido Europos Vaistų Agentūra registravo „sąlyginiu būdu”. Ką tai reiškia? Kad nebaigti jų tyrimai, vakcinos eksperimentinės?
O dėl kokios priežasties šių vakcinų gamintojai atleisti nuo atsakomybės – nes nebaigti jų tyrimai, vakcinos eksperimentinės?

Atleisi,

nes nuo padebesių. Jiems įstatymai negalioja.

Kis

kam tie tusti zodziai,kai kalba valdzia-norma,o kai tik atsiliepia aidu jau problemos.Kam dar nedasunta,kad si valdzia veikia pries valstybe.Kinija,Baltarusija,Latvija apie rusija jokiu ziniu ir viskas Lietuvos ir jos zmoniu nenaudai.Noriu pazingeidauti,o kam mums tokias valdzia,kad kadencija uzbaogtu su 15 milijardu minus?Mes juos renkame,o suklydus galime paslaugu atsisakyti.Kam mums tokie iskrypeliai tipo Morgana,kad alkoholio propuogotojai,labiausiai ir didziausias trukumas.As ta Morgana su antrankiais isvesciau is studijos,kaipsavanoriskai prisipazinusia narkotiku vartojimu,tegu ivardina is kur ir kas ja sponsoravo.O tokius debilus tipo Valinska atleisciau is valstybinio darbo,kaip ….nepatikima elementa ,kuris atvirai kenkia Lietuvos imidzui?Ir tokia pasaka be galo ir krasto,nes dunduku Tipo „laisves’sklaideju per daug priviso.

Mane

niekas nestebina, pinigai juk nekvepia. Pasirodė ryte 13 naujų straipsnių ir beveik visi turi bent po vieną juliaus Milaičio „krūvelę”, net su savimi „padiskutuoja”. Ir niekas nemarginalizuoja, niekas neblokuoja. Dar ir palaikina.

Voice of the Family

Visame pasaulyje tėvai kovoja su vietos ir šalies valdžia dėl savo teisės nuspręsti, kaip jų vaikai mokomi apie lytiškumą. 2018 m. Ontarijo provincijos premjeras konservatorius Dougas Fordas panaikino programą, į kurią buvo įtrauktos pamokos apie „lytinę tapatybę, tos pačios lyties asmenų santuokas…“ ir kitus skandalingai netinkamus dalykus. Tačiau stebėtina, kad Ontarijo katalikų mokytojai priešinosi jos panaikinimui. Priešingai, tėvai Kolorado valstijoje sulaukė visiško Denverio katalikų arkivyskupo Samuelio Akvilos pritarimo, prieštaraudami naujam įstatymui, draudžiančiam mokykloms laikytis tradicinio požiūrio į lytinį švietimą. Tačiau šių nacionalinių ir regioninių mūšių reikšmė nublanksta, palyginti su Vatikano iniciatyva sekuliarizuoti katalikišką švietimą visame pasaulyje. Iniciatyva pavadinta Pasaulinio švietimo paktu. 1. Švietimas, kurį skatins Paktas, bus sutelktas į žmogų, o ne į Kristų. Pernai spalį Romoje pradėdamas Pasaulinio švietimo… Skaityti daugiau »

Voice of the Family 2

2020 m. rugsėjį visose Anglijos pradinėse mokyklose įvestas privalomas Santykių ugdymas, o visose Anglijos vidurinėse mokyklose, įskaitant katalikiškas mokyklas – santykių ir lytinis švietimas. pagal naujas JK vyriausybės taisykles vaikų tėvai prarado teisę atšaukti savo vaikus iš lytinio švietimo pamokų. Nors tėvai vis dar gali „prašyti“ pasitraukimo, galutinį sprendimą dabar turi priimti direktorius. Netgi ta ribota teisė nebus taikoma vyresniems nei 14 metų vaikams. Be to, tėvai visiškai neturi teisės atitraukti savo vaikų iš naujojo „Santykių ugdymo“, kurį visos pradinės mokyklos turi įvesti vaikams nuo penkerių metų. Vyriausybės programa taip pat užtikrins, kad jaunuoliai išmoktų „kaip gauti tolesnių patarimų, įskaitant tai, kaip ir kur gauti konfidencialių seksualinės ir reprodukcinės sveikatos patarimų ir gydymo“. „Reprodukcinė sveikata“ yra abortų ir kontracepcijos kodas.… Skaityti daugiau »

6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top