Kruvinasis penktadienis Paryžiuje: per išpuolius žuvo daugiau nei 150 žmonių. Islamo valstybė prisiima atsakomybę (atnaujinta)

Atnaujinta 00:35: Paryžiaus vyriausiasis prokuroras François Molinsas pranešė, kad aukų skaičius išaugo iki 129. Sužeisti 352 žmonės, iš jų – bent 99 yra kritiškos būklės.

* * *

Paskutiniais duomenimis, per penktadienio atakas, nusinešusias mažiausiai 128 gyvybes, sužeista ir ligoninėse gydoma apie 300 žmonių, 80 iš jų – kritiškos būklės.

Prancūzijoje dėl teroristinio išpuolio paskelbtas trijų dienų gedulas.

„Islamo valstybės“ atstovai patvirtino savo atsakomybę dėl atakų Paryžiuje. Grupė taip pat patvirtino, kad taikinių vietas jie pasirinko atlikę tyrimą, o ataką vykdė aštuoni broliai, apsiginklavę sprogiais diržais ir šaunamaisiais ginklais.

Pasak AFP, vienas iš išpuolio koncerto salėje dalyvių buvo Prancūzijos pilietis. Televizijos kanalo BFMTV duomenimis, vienas iš savižudžių turėjo Sirijos piliečio pasą. „Libération“ praneša, kad tarp užpuolikų yra ir Egipto piliečių.

Prancūzijoje paskelbus nepaprastąją padėtį ir įvedus sienų kontrolę, sustiprintas saugumas. Taip pat atšaukti masiniai renginiai, uždaryti muziejai, dideli prekybos ir sporto centrai, mokyklos ir universitetai, bibliotekos, merijos. Gyventojai kviečiami vengti masinio susibūrimo vietų.

Paryžiuje uždarytos kai kurios metro linijos ir stotelės. Kitos transporto priemonės dirba įprastai. Oficialių šaltinių duomenimis, įprastai veikia geležinkeliai ir oro uostai. Tačiau vis dažniau pasiekia žinios, jog dėl sustiprinto saugumo ir kruopščiai atliekamos patikros, skrydžiai atidedami, laukimo salės tvyro įtampa.

Po išpuolių Paryžiuje saugumo priemones sustiprino ir Italija, Vokietija, JAV bei kitos šalys.

Saugumo priemonių ėmėsi ir Lietuva. Perspėjama, jog masinio susibūrimo vietose gali būdėti ginkluoti pareigūnai.

* * *

03.36 val. Teroristiniai aktai Paryžiuje sukėlė nerimą ir kitose valstybėse. Kaip praneša „Reuters“, Niujorko policija sustiprino saugumo parengtį mieste.

03.24 val. Paryžiaus prokuroro François Molinso duomenimis, per teroristinius išpuolius Paryžiuje žuvo mažiausiai 150 žmonių. Policija „neutralizavo“ penkis teroristus.

CNN praneša, kad policijai pavyko išvaduoti iš „Bataclan arts“ salės apie 100 žmonių.

03.04 val. Italijos informacinis kanalas „Sky Tg24“ pranešė, kad „Islamo valstybė“ prisiėmė atsakomybę už išpuolius Paryžiuje. „Tai – kerštas už Siriją. Tai – Prancūzijos Rugsėjo 11-oji“, – sakoma džihadistų pareiškime.

02.49 val. Lydimas ministro pirmininko M. Valls’o ir teisingumo ministrės Ch.Taubira į tragedijos vietą atvyko Prancūzijos prezidentas F. Hollande’as.

02.42 val. Naujausiais duomenimis, vien „Bataclan arts“ koncertų salėje žuvo 118 žmonių.

Į Paryžių skubiai išsiųsta 1 500 Prancūzijos kariuomenės karių.

02.40 val. Vienas iš teroristinio išpuolio „Bataclan arts“ koncertų salėje liudytojų papasakojo, jog užpuolikai šaudė tiesiai į minią šaukdamai Allah Akbar.

02.40 val. lemonde.fr duomenimis, iš viso per teroristines atakas Paryžiuje žuvo 112, iš jų – 70 per „Bataclan arts“ koncertų salės šturmą. Šie duomenys nėra oficialiais patvirtinti.

02.20 val. AFP skelbia, kad, policijos šaltinių teigimu, „Bataclan arts“ koncertų salėje gali būti daugiau nei šimtas žuvusiųjų. Iš viso koncerto klausėsi apie 1 500 žmonių.

Pranešama, jog Eliziejaus rūmuose vyksta Prancūzijos prezidento François Hollande’o sukviestas Ministrų tarybos posėdis.

01.55 val. Prancūzijos žiniasklaida praneša, kad „Bataclan arts“ koncertų salės šturmas baigtas. Taip pat pranešama, kad likviduoti trys teroristai ir kad yra „dešimtys“ žuvusiųjų.

01.32 val. Tiesioginės transliacijos metu kanalas France24 pranešė, jog „Bataclan arts“ koncertų salėje girdėti šūvių salvės.

01.02 val. Prancūzijos policija paskelbė, kad gruodžio 13-osios vakarą įvyko 7 teroristiniai išpuoliai, kurių aukomis tapo mažiausiai 35 žmonės

* * *

Penktadienio vakarą Paryžiaus centre įvyko keli susišaudymas ir sprogimai.

Šį vakarą, per draugiškas Prancūzijos rungtynes su Vokietija, nenustatytas šaulys paleido ugnį iš automatinio ginklo restorane „Petit Cambodge“ („Mažoji Kambodža“). Trys sprogimai nuaidėjo šalia „Stade de France“ (Prancūzijos nacionalinio stadiono), kuriame Prancūzija turėjo žaisti draugiškas rungtynes su Vokietija. Buvo šaudoma ir „Bataclan arts“ koncertų salėje – pranešama apie šimtus paryžiečių, paimtų įkaitais per koncertą.

Kol kas neaišku, ar šie incidentai tarpusavy susiję. Skelbiama, kad prie futbolo stadiono greičiausiai susisprogdino mirtininkai.

Šiuo metu „Bataclan arts“ koncertų salėje vykdoma įkaitų vadavimo operacija.

Prancūzijos žiniasklaidos duomenimis, kurių policija kol kas nepatvirtino, per šiuos išpuolius žuvo mažiausiai 35 žmonės, daug sužeistų. CNN skelbia, kad per atakas žuvo mažiausiai 60 žmonių, BBC duomenimis, žuvusiųjų yra mažiausiai 42. Aukų skaičius gali keistis.

Kol kas niekas neprisiėmė atsakomybės dėl šių išpuolių.

CNN skelbia, kad Islamo valstybė jau išplatino socialiniame tinkle „Twitter“ pranešimą, kuriame neslepiama džiaugsmo dėl teroristinių atakų Paryžiuje.

Į tėvynainius kreipęsis Prancūzijos prezidentas François Hollande’as pranešė, jog šalyje skelbiama nepaprastoji padėtis ir uždaromos sienos, ir pakvietė šią išbandymų valandą prancūzus susitelkti ir išsaugoti pasitikėjimą savo valstybe: „Šalis turi būti stipri. Teroristai nori, kad bijotume. Teroro akivaizdoje turime būti vieningi“.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
60 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
60
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top