Šiomis dienomis buvo paskelbta apie dar vieną faktą, leidžiantį teigti, jog prokurorai gina ne viešąjį interesą, o atskirų verslininkų norą pasipelnyti valstybės sąskaita: vienoje iš pačių brangiausių nekilnojamojo turto vietų Lietuvoje – Palangoje, Basanavičiaus gatvės centre, už juokingai mažą 1,3 mln. litų sumą buvo parduotas buvęs kino teatras „Jaunystė“. Pardavėjas – UAB „Lietuvos kinas“. Palyginkime – už netoliese esantį mažesnį sklypą su pastato griuvėsiais buvo prašoma net 30 mln. Lt.
Kaip „Vakarų ekspresas“ rašo, Kultūros ministerija apskundė tokį sandorį, bet Generalinė prokuratūra atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą: „Išnagrinėjusi Kultūros ministerijos skundą, Generalinė prokuratūra nusprendė atmesti jos prašymą ir pareiškė, kad nepradės ikiteisminio tyrimo dėl UAB „Lietuvos kinas“ veiksmų parduodant ministerijai priklausantį turtą“.
Toks sprendimas ne juokais supykdė Kultūros ministeriją ir ji šį nepalankų prokurorų sprendimą apskundė ikiteisminio tyrimo teisėjui.
Po susirašinėjimo su teisėsaugos institucijomis Kultūros ministras Šarūnas Birutis skundėsi žurnalistui: „Kur dar kreiptis, kai šalia galimai neteisėtai parduotas valstybei priklausantis turtas? Ar vis dar gyvename valstybėje, kur kas nori ir kada nori gali parduoti ne savo, o valstybės turtą? Teisėsaugos institucijos turi atlikti tyrimą ir pateikti aiškius atsakymus taip užkertant kelią nusikalstamai veiklai ateityje“.
Kino teatras parduotas nesilaikant procedūrų. Būtų įdomu sužinoti verslininkui atstovaujančio prokuroro pavardę. Deja, ši informacija beveik niekur neskelbiama. Gaila, kad ir Kultūros ministerija ją nutylėjo.