Kunigas Robertas Gedvydas Skrinskas. Juoda diena Lietuvoje

2022 metų rugpjūčio 12 d. – juoda diena Lietuvos istorijoje. Sparčiausiai pasaulyje nykstančiai tautai dar vienas smūgis. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys nuo 2023 m. sausio 1 d. legalizavo cheminį (tabletinį) abortą. A. Dulkio įsakymas.

Preparatas RU-486 chemiko Georgeso Teutscho buvo sukurtas 1980 m. vokiečiams priklausančioje farmakologijos kompanijoje „Roussel-Uclaf“. RU-486 yra progesterono antagonistas. Nėštumo metu kiaušidėse dideliais kiekiais gaminamas progesteronas padeda vaisiui vystytis; minėtas preparatas yra taip panašus į progesteroną, kad pastarojo receptoriai ląstelėse palaiko jį tikru progesteronu ir priima; tačiau preparatas neturi nėštumui gyvybiškai reikalingo progesterono poveikio. Jo poveikį galima palyginti su situacija, kai nulūžta į spyną įkištas panašus į tikrą, tačiau iš tikrųjų netikras raktas.

RU-486 ir jo pakaitalų istorija – ir neilga, ir negarbinga. Preparatas nutraukia nėštumą tik iki 9 savaitės, ir netgi tada jo veiksmingumas yra 95 proc. Kitiems 5 proc. moterų būdavo pašalinama tik dalis nėštumo; nesustojant kraujavimui joms reikėdavo atlikti įprastinį išsiurbimą arba jos tęsdavo nėštumą, rizikuodamos pagimdyti smarkiai apsigimusį kūdikį. (…) preparatas daro poveikį moters reprodukcinei sistemai, tai gali neigiamai atsiliepti ir ateities kartų palikuoniams.

Dar daugiau – RU-486 nėra pakankamai veiksmingas, kai vartojamas vienas; praėjus 48 val. po jo panaudojimo, moteris turi
išgerti kitą preparatą (prostaglandiną mizoprostolį), paskatinantį dabar jau mirusio kūdikio pašalinimą iš gimdos. Pačiam mizoprostoliui būdinga daugelis nepageidaujamų ir pavojingų pašalinių poveikių. (…)

Kembridže veikia institutas, tyrinėjantis dabar esančių ir ateities technologijų poveikį moterims; iš feministinių pozicijų žvelgdamas į viešąjį technologijos klausimų vertinimą, institutas propaguoja tas technologijas, kurios naudingos moterims ir saugo natūralią aplinką. (…) peržiūrėjęs RU-486 skirtą medicininę literatūrą ir apklausęs tas moteris, kurioms šis preparatas buvo paskirtas, Institutas smarkiai sukritikavo RU-486. Jo išvados parodė, kad abortas anaiptol netampa saugia ir privačia procedūra, kai kad reklamuojama, vartojant RU-486 reikia 5 kartus apsilankyti aborto klinikoje, turi būti atlikti du tyrimai ultragarsu, po to laukti, kada vaisius pasišalins.

Be to, lieka neaišku, kada abortas, panaudojus preparatą, įvyks. Panaudojus preparatą moteris turi pagrindo bijoti didelio kraujavimo ir spazmų namuose prieš pasišalinant vaisiui, t. p. neretai pasitaikančio nevisiško aborto, kai po to reikia taikyti įprastinę dilataciją ir išsiurbimą. Taigi, kaip formulavo minėtas institutas, „preparato panaudojimas yra susijęs su dvigubo aborto rizika“. Instituto pranešime teigiama: „Procedūra, kuriai reikia intensyvios medicininės priežiūros ir kuri yra susijusi su daugybe komplikacijų ir pavojų, negali moteriai suteikti seksualinio ir reprodukcinio apsisprendimo laisvės“. (L. B. Nathansonas „Dievo palytėjimas“ V. 2000, 110-112psl.)

Tamsi praeitis. Originalus gamintojas RU-486 (buvo žymėta ZK 95.890, bet perklasifikuota kaip Roussel-Uclaf 38486, ar RU- 486 dėl trumpumo) yra prancūzų kompanija „Groupe Roussel-Uclaf“, filialas Vakarų Vokietijos farmakologijos milžino „Hoechst“. Mažai žinomas faktas, kad Hoechst pakeitė savo vardą. Anksčiau ji vadinosi „I. G. Farben“ ir gamino cyanido dujas
Zyklon – B, naudotas žydų ir kitų žmonių žudymui nacių mirties stovyklose.

JAV žmogaus pesticidas (RU-486) parduodamas Mifeprex vardu kartu su sintetiniu prostaglandinu kaip misoprostolis (Cytotek®).

Veikimas. RU – 486 sintetinis steroidas/hormonas, sustabdo natūralaus hormono, palaikančio gimdos endometriumo maitinimą – progesterono veikimą. Dėl to gimdos paviršius atmeta prisitvirtinusį ir beaugantį žmogeliuką.
Negaudamas gyvybę palaikančio maitinimo iš endometriumo, šis mažas vaikas savo ankstyvoje augimo stadijoje lėtai miršta iš bado.

Kitas galingas sintetinis hormonas misoprostolis sukelia sąrėmius (kaip per gimdymą) ir moteris pagimdo mirusį vaiką. Jei moteris pasirenka šią aborto rūšį, ieškodama privatumo, mažai jo randa. Reikia eiti pas daktarą ir nustatyti nėštumo laiką. Po to, kai paima piliules, reikia išlaukti 48 val. Tada reikia grįžti pas daktarą. (3 proc. moterų per namuose buvimo laiką pagimdo lavonėlį.) Daktaras duoda prostaglandiną ir reikia pasilikti 4 val., nes tikrinama nuo pašalinio hormonų poveikio. 54 proc. abortų įvyksta per tą 4 val. laukimo periodą. 43 proc. abortas įvyksta pakeliui į namus.

Kai kurioms moterims abortas iš vis neįvyksta. (Tokiu atveju daromas chirurginis abortas.) Po 2 savaičių reikia užeiti pas daktarą patikrinimui. Praplečiamas gimdos kaklelis ir išgramdoma vaiko likučiai,- kad nekiltų infekcija. Kraujavimas gali tęstis 3 -14 dienų reikalingas dar papildomas patikrinimas pas daktarą.

Priešingai nei kiti abortai, kur daktaras atlieka veiksmą, čia pati moteris turės paimti nužudytą kūdikį ir kažkur dėti. Negalės apkaltinti kitų. Pasekmės motinai: abortas palieka gilius psichologinius randus, nekalbant apie dviejų dirbtinų hormonų Mifeprex/prostaglandino kombinacijos fizines pasekmes: sunkus ilgai trunkantis kraujavimas, nausea, vėmimas, karšligė, skausmingi mėšlungiai, infarktai, krūties vėžys, nevaisingumas, sveikas nėštumas, mirtys. (Brian Clowes HLI Special Report 191, 2000 m. lapkritis)

Dr. B. Nathanson pateikia transgeneracinį šio pesticido efektą. Šis hormonas tiesiogiai veikia moters reprodukcinę sistemą. Praeity daug mergaičių, kurių motinos vartojo panašius hormonus, patyrė transgeneracinį efektą. Jos susirgo makšties vėžiu, dėl ko turėjo daugybę operacijų ir galiausiai mirė. Misoprostolas (cytotec) sukelia moterims astmą ir „tos rūšies dalykus“. Jei kartais viskas pasibaigia be komplikacijų, jaunai moteriai reikia iš kraujo ir kitų bjaurių atliekų balos surasti mažiuką embrioną ir atgabenti daktarui, kad patikrintų. Šiuo metu moteriai reikia mokėti 600 dolerių už 3 RU-486
piliules ir 2 cytoteco piliules. (HL Reports Volume 18, 12 nr., 5 p., 2000 m.)

RU-486 mirtys. Straipsnis.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Antanas

Stalinas, Hitleris Lietuvoje žudė žmones, Šalia šių atsirado Dulkys.

Mickėyus Mouseas

Duokit Dulkiui paskaityt. O tai panašu ,kad tas menkysta pasirašė tai ką jam pakišo po nosim.

Ayn Rand

Spėju kas atsitiks dulkiui? Ir juk ne vien už šitą dalyką. Greičiau – geriau.

Ramiros

Įdomu, kas nutiktų Dulkiui, jeigu jam tas tabletes sugirdyti ?

ne visai taip,sopulingasai...

civilizuotą šeimos planavimą turim patikėt pačiom moterim ,o ne kunigam ,etc. personoms.Kurioms jokie rūpesčiai, išlaidos šeimai išlaikyti auginant vaikus – nė motais .Už tai jau jų graudulingumas …Gi siekiant teisingesnio šeimos planavimo rezultato prie sienos būtina remti valdžios atstovus ,kurių godumas pinigams , jau visai atviri siekiai (bent jau Lietuvos atveju) numušt pragyvenimo lygį ,sukurt kuo didesnę atskirtį ir taip ,suskaldžius visuomenę….na pirštu nerodysiu ,visi ir taip supranta ko jie siekia:(.

5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top