Kviečiame į diskusiją apie istorijos politiką: istorinė atmintis telkia ar vis dėlto skaldo?

Sausio 31 dieną, 16 valandą, Signatarų namuose Vilniuje įvyks diskusija „Telkianti ar skaldanti istorinė atmintis?“. Diskusijoje dalyvaus istorikai Seimo Švietimo ir mokslo komiteto nariai akademikas Eugenijus Jovaiša ir profesorius Arūnas Gumuliauskas, publicistas Vidmantas Valiušaitis ir politologas Dovilas Petkus.

Susitikimą organizuoja Signatarų klubas ir Romualdo Ozolo paramos fondas.

Renginyje bus paminėtas ir Romualdo Ozolo gimtadienis, trumpai aptarta jo įsteigto istorijos žurnalo „Nepriklausomybės sąsiuviniai“ veikla, tačiau pagrindiniu renginio akcentu taps diskusija aktualia istorijos politikos tema.

Kaip rašoma pranešime spaudai, „Lietuvos piliečių istorinė atmintis fragmentiška ir susiskaldžiusi, svarbiausi XX amžiaus istorijos momentai vertinami itin skirtingai. Prie Lietuvai nepalankaus savo pačių istorijos vertinimo aktyviai prisideda gausybė vidaus ir išorės veiksnių. Tuo tarpu šalies istorijos politika užstrigusi ieškojimo stadijoje, neturi aiškios krypties ir tikslo. Tokioje netikrumo situacijoje prasminga klausti: kokios – telkiančios ar skaldančios – istorinės atminties siekiame ir ar apskritai drįstame ginti istorinę tiesą apie savo valstybę?“

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Nu da

Lansberginė-bumbliauskinė išverstaskūrė politika jau seniai suskaldė Lietuvą.

Valstybės ,ar  miestelio,kaimo ar

šeimos istorinė atmintis atneša ir neišspręstas problemas,kurias reikia išspręsti,o ne kišti galvą į smėlį,kaip stručiams.

Kol

Lansbergių dinastija bus gyva Lietuva bus suskaldyta, nes lansbergiu istorinė atmintis viena, o runkelių kita. Ir nereikia čia jokių išvedžiojimų. Lansbergis Lietuvos istoriją su bumbliauskais ir”istorikais” anušauskais perrašė savaip, kaip jiems patogiau mulkinti runkelius.

istorija visada skaido

vieni už komunistą marcinkevičių – kiti prieš
vieni už kgbistą ozolą – kiti prieš
vieni už savimeilį landsbergį – kiti prieš
vieni už korumpuotą vagį brazauską – kiti prieš ir t.t.

$+$

Ir vėl istorijos politika, lyg tai maža Ažubalio ar Lopatos išvedžiojimų. Negu sunku suvokti, kad istorija, tai įvykių ir faktų konstatavimas, o politika – veikla ir ne bet kokia, o kryptinga, siekiant užsibrėžto tikslo.
Istoriją galima interpretuoti arba klastoti, bet tai tik politikavimas arba nusikaltimas.
Bumblauskams ir Co šieną ravėti, o istorikais vadintis.

Pastarąjį

dešimtmetį, pasinaudodamos valdžios neįgalumu, o kartais ir palaikymu, ypač suaktyvėjo jėgos nukreiptos į Lietuvos istorijos falsifikavimą, valstybės dekonstravimą, Tautos niekinimą, šeimos ir doros žlugdymą, bei kitokius išsigimimus. Todėl mokslo ir kultūros žmonių,dar nepraradusių sąžinės ir nenupirktų už 30 sidabrinių,pareiga Tautai visomis įmanomomis priemonėmis nešti žmonėms šviesą ir tiesą. Tik nekaltinkite žmonių. Jie suprantamai ir argumentuotai pateiktą žinią supras. Geriausias pavyzdys V.Terlecko knyga apie Bumbliausko falsifikacijas.

Kas bus su konservatoriais,

jei G.Landsbergis po vakarykščių P.Gaidžio reitingų minusų zonoje su Tomaševskiu ir Pinskuviene?Gal tik Saudargas ten turi ateitį?

Mažiau tikėk reitingais

Negi pamiršai, kaip per visus praėjusius ketverius metus pirmavo A. Butkevičius su visa savo partija? Taigi, nepergyvenk ir nekelk panikos – viskas bus gerai.

Na, padiskutuokim

Visų pirma turėtų būti diskusija, kas yra „signataras”. Keista, kad garbūs mokslo žmonės nekelia šito klausimo. Parašams buvo dvi vietos – AT Pirmininkui ir sekretoriui. Neįskaitomai suraizgiusiems ant kovo 11 akto savo parašus vieta nebuvo numatyta. Vakarų šalys nepripažino mūsų nepriklausomybės, kol neprabalsavome plebiscite. Mes visi signatarai. Toliau kyla rentų, sklypų skyrimo teisėtumo klausimas. Klystu?

ruta

..kai neliks Landsbergio ,Grybauskaite ‘nekariaus savo mazu karu’ prezidenturoje , butu galima pabandyti / nors dingo dauguma Sajudzio dokumentu ,irasu ../ objektyviai apzvegti Sjudzio veikla , jo tikrus kurejus , ikvepejus .
Kad su istorine atmintimi , sveiku protu ir logika daugumai tautieciu ne kas, tai akivaizdu , vien pazvelgus kas tupi prezidenturoje , ar kai dalijamos Laisves premijos Adamkui ir Landsbergiui ..

Ar žinot

kas yra šalies suverenas (valdovas)? Jūs visi.

11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top