Kviečiame į G. Weigelio paskaitą „Ar katalikas gali būti Miltono Friedmano idėjų šalininkas?“

Palaimintojo Jono Pauliaus II bičiulis bei biografas George’as Weigelis, atvykęs į Lietuvą kartu paminėti viltingąjį Šventojo Tėvo vizitą į Nepriklausomybę atgavusią Lietuvą prieš 20 metų, penktadienį, rugsėjo 6 d., 15 val. Vilniuje VU TSPMI (Vokiečių g. 10) skaitys paskaitą „Ar katalikas gali būti Miltono Friedmano idėjų šalininkas?“. Šiandien pasaulyje, ypatingai JAV, matomas libertariškų idėjų pakilimas. Koks yra Bažnyčios socialinio mokymo santykis su libertarizmu? Ar katalikas gali (o gal net ir turi) balsuoti už libertarus? Paskaita anglų kalba.

Tos pačios dienos vakarą, 18 val., įvyks susitikimas Vilniaus šv. Jonų bažnyčioje.

Trumpai apie George’ą Weigelį. Daugiau nei dvidešimties knygų autorius, rašantis straipsnius, apžvalgas visuomenės, politikos, kultūros, moralės, Bažnyčios klausimais daugeliui žurnalų bei laikraščių JAV, G. Weigelis sovietmečiu įvairiai rėmė Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos leidybą ir sklaidą, aktyviai rėmė kovą su persekiojimu dėl religijos. G Weigelis organizavo lietuvių, buvusių politinių kalinių ir tremtinių, susitikimus su aukštais JAV pareigūnais. Jo rūpesčiu 1989 m. Vašingtone JAV viceprezidentas D. Quayle įteikė laisvės žymenį buvusiam kaliniui kun. Alfonsui Svarinskui.

Pasaulinį pripažinimą rašytojui pelnė popiežiaus Jono Pauliaus II biografija „Witness to Hope“ („Vilties liudytojas“). Į lietuvių kalbą 2008 m. išversta ir išleista jo knyga „Laiškai jaunam katalikui“ („Katalikų pasaulio leidiniai“). Su G. Weigelio publikuotomis apžvalgomis galima susipažinti čia (tekstai anglų k.). Paskutinioji G. Weigelio knyga – „Evangelical Catholicism: Deep Reform in the 21st-Century Church“ („Evangelinė katalikybė: gili reforma XXI amžiaus Bažnyčioje“).

Daugiau Tiesos.lt publikacijų:

Verta prisiminti. George Weigel. Dvi laisvės sampratos

Verta prisiminti. Šventojo Tėvo kalba kultūros, mokslo ir meno žmonėms prieš 20 metų

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Labai gilus

žmogus.

Leonas

Tai tikrai labai gilus saujelės bešaknių neoconų stumiamos Amerikos „Benevolent global hegemony” teologinis pagrindikas, „karo prieš terorizmą” kurstytojas (rekomendavęs Bušui pulti Iraką net jei ir nebūtų rasta jokio Husseino ryšio su rugsėjo 11 atakomis). Paskaitos metu galima būtų jam užduoti klausimą apie Siriją: jo vadovaujamas Ethics and Public Policy Center, sprendžiant iš jo publikacijų šia tema, ragina suduoti karinį smūgį šiam priešui nr.2 (po Irano, žinoma).

2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top