Kviečiame į Vidmanto Valiušaičio paskaitą „Lietuva ir „mūsiškiai“ per Holokaustą: kas lėmė 1940–1941 m. katastrofą?“

Pro Patria

Jaunimo sambūris „Pro Patria“ kviečia į viešą Adolfo Damušio demokratijos studijų centro direktoriaus Vidmanto Valiušaičio paskaitą „Lietuva ir „mūsiškiai“ per Holokaustą: kas lėmė 1940–1941 m. katastrofą?“. Ji vyks Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto 402 auditorijoje kovo 15 dieną, 15 valandą.

Neseniai pasirodžiusi Rūtos Vanagaitės knyga „Mūsiškiai“ iš naujo atgaivino diskusijas apie lietuvių tautos vaidmenį Holokauste ir kolektyvinę atsakomybę už žydų tautybės bendrapiliečių žudynes. Knyga ne tik iškėlė daug klausimų, bet ir susilaukė daug kritikos, kurią neretai mėginta nurašyti kaip savo praeities nepripažįstančios visuomenės gynybinę reakciją. Į pastaraisiais metais viešojoje erdvėje keltus, o minimos knygos tik atgaivintus klausimus iki šiol trūksta suprantamų ir nuoseklių atsakymų.

– Kokia nacių okupacijos metais buvo lietuvių laikysena žydų tautybės bendrapiliečių atžvilgiu?
– Kas ją lėmė?
– Kas ir kaip prisidėjo prie Holokausto Lietuvoje?
– Ką darė ir ką galėjo padaryti J. Brazaičio vadovaujama Laikinoji vyriausybė?
– Kokios buvo 1940–1941 m. katastrofos priežastys?
– Kas tie „mūsiškiai“?
– Ar lietuvių tauta iš tiesų baidosi jai, kaip politinei bendruomenei, pelnytai metamo kaltės šešėlio?

Į šiuos ir kitus klausimus atsakymų ieškosime kartu su žurnalistu, filologu, Adolfo Damušio demokratijos studijų centro direktoriumi ir knygos „Kalbėkime patys, girdėkime kitus. Tragiškieji istorijos 1940–1941 metai“ autoriumi Vidmantu Valiušaičiu.

Laukiame jūsų VU TSPMI 402 auditorijoje (Vokiečių g. 10, ketvirtas aukštas liftu) kovo 15 dieną 15 valandą.

Pranešti apie savo dalyvavimą ir plačiau paskleisti žinią apie šį renginį galite šio renginio Facebook puslapyje.

propatria.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
23 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Tikrai

ką tokio darė žydai kad buvo naikinami? Ar Hitleris ir Lietuvos šviesuomenė nežinojo veikalų Coudenhove Kalergi R. Praktinis idealizmas“ (1925), „Pan-Europa“1923m.? Ir ką reiškia 12 žvaigždučių Europos vėliavoje? 12 žydų genčių vadovaujančių Europai? Išverskit į Lietuvių kalbą veikalus Coudenhove Kalergi R. Praktinis idealizmas“ (1925), „Pan-Europa“1923m., Hitlerio „Mano kova” ir perskaitę visas tris knygas įvertinkit to laiko įvykius…

vai me

Taip pat, siulau pavartyti, 20-40m. pasaulinę spaudą, kurioje nerasite, tokių zodzių, kaip Tarybų Sąjunga ar Sovietų Sąjunga. Visi rašė trumpai ir aiškiai „zydų komisarai”.Matyt, buvo baisūs antisemitai ir fašistai, ar ne?

parsidavėliai

portalas tiesos.lt priklauso konservatoriams ir yra iš jų pinigų finansuojamas.

Vai me, Jums prie vardo

labiau tiko vai-tojimas.
Kam siūlote vartyti 20-40 metų senumo pasaulinę spaudą, jei ir taip prisimename
ir žinome, kad apie jokius SS “žydų komisarus” anuomet kalbama nebuvo?

>"parsidavėliai" (9:28)

Kurioje melagių kuopoje tarnaujate?

vai me>10:38

Kazkodėl, esu įsitikinęs, kad esate, karo kapeliono Oto Kaco giminaitis.

kaslėmė

Klausiate kas lėmė „1940–1941 m. katastrofą?“ Kas nežino tai turėtų žinoti kad yra tokia informacija: http://www.levashov.lt/knygos‎, Levašovo Knygoje „ Rusija kreivuose veidrodžiuose“ 9 pusl. : „Ar ne tiesa — keistai gaunasi su DIDŽIĄJA „RUSŲ” REVOLIUCIJA! Revoliuciją RUOŠĖ JUDĖJAI, ją ĮVYKDĖ JUDĖJAI, ją FINANSAVO JUDĖJAI, po revoliucijos — ŠALĮ VALDĖ JUDĖJAI. Bet, nepaisant to, isTORijos knygose tai vadinama „DIDŽIĄJA” RUSŲ! Tiesa, yra dar vienas momentas ir, toli gražu, ne paskutinis — ji (revoliucija) pagrindinai NAIKINO RUSUS ir kitus SLAVUS. KAŽKAS NEATITINKA, gerieji ponai, bet apie tai vėliau… Toliau, kalnietis judėjas Džiugašvili (Stalinas), kurio pavardė, išvertus iš gruzinų kalbos, reiškia — judėjo sūnus, represavo dešimtis milijonų žmonių, kurių daugumas, vėl gi, buvo RUSAI, UKRAINIEČIAI, BALTARUSIAI. Žinoma, nuo viso to kentėjo ir visos… Skaityti daugiau »

Isnagrinekite JUDENRAT sudeti

Stankero knygoje rasoma,kad jie dalyvavo pasmerktuosius varant i mirti Paneriuose.
Pakalbekite apie zydus zydsaudzius.

jei

j e i žydų sušaudymas Lietuvoje lėmė visos lietuvių tautos neišvežimą į Sibirą, tai kas čia blogo j e i iššaudydami žydus lietuviai išgelbėjo lietuvių tautą nuo visos lietuvių tautos išvežimno į Sibirą ir nuo Lietuvos sunaikinimo ir išgelbėjo Lietuvą?

nagiočia

O Čia kas tokie džiūgaujaž: Psalmynas 137 : 8-9
„ 8 O tu, dukra Babilone, griovike. Laimingi bus, kurie atmokės tau už mums padaryta pikta. 9 Laimingi, kurie paims tavo mažylius ir tėkš į uolą.“, ar ne žydai džiūgauja Psalmynas 137 : 8-9 ?

Letas Palmaitis

Žydologai, žinoma, sukruto (dar sakoma, neva Vanagaitė be reikalo parašė savo knygą!). Net žydai organizavo vežimus, ne Stalinas, kuris neva irgi žydas – mat Džuga- neva reiškė žydą, o geležinės žydų armijos taisyklės veikia net per genus! Kuris maniakas sugalvojo gruzinišką žodį „džuga”, nėra svarbu, psichiatrinis faktas tačiau – kad suburliokėję žydologai jį nuolat kartoja. Gruzinų literatūrinėje kalboje žodis „žydas” yra ebra-el-i (ებრაელი), tačiau senuosiuose tekstuose pasitaiko uria (ურია), antrinės kilmės. Vardas Džuhašvili osetų kilmės (-švil-i gruziniškai „sūnus), bet osetų kalboje irgi nėra žodžio džuha „žydas”). Įdomiausia, kad burliokėnas kaslėmė jau perėjo nuo etninių terminų prie religinių – „judėjai” valdė jo ruskiją (tų tikinčiųjų judėjų paskui prigrūdo į konclagerius be jokių lengvatų). Jei ruskiai tokie idiotai, kad juos vis kas… Skaityti daugiau »

tooLetasP

to „Letas Palmaitis 2016-03-15 18:39” rašot „…tie patys iš fronto pabėgę banditai burliokai” O kas tie „burliokai”? Iš anksto ačiū.

Pikc

Mano galva, diskusija pradedama klaidingu klausimu – chronologiškai reiktų pradėti nuo kito – t.y. :
„- Kokia sovietų okupacijos metais buvo žydų laikysena lietuvių tautybės bendrapiliečių atžvilgiu?” – o jau paskui vystyti diskusiją toliau. 😉

Letas Palmaitis tooLetasPui

Burliokai atsirado iš „burlokai”. Panašu, kad šį vėlesniais tautų draugystės laikais itin išpopuliarėjusį terminą įvedė Motiejus Valančius „Palangos Juzėje” ir kitur. Juo žymimas konglomeratas, kuris dažnai dar vadinamas „didžiąja rusų tauta”. Pavyzdį žr. Repino paveiksle Бурлаки на Волге „Burliokai prie Volgos” čia:
https://ru.wikipedia.org/wiki/Бурлаки_на_Волге

Švonderis>Letui

Teisingai rašote, visi šitie kazachai, rusai,estai, latviai, ukrainieciai, baltarusiai,suomiai, totoriai, lenkai, turkmėnai, uzbekai ir kitos tautos, visi atsakingi uz Odesos ir Kišiniovo pogromus.Visus reikia sušaudyti, deportuoti ir numarinti badu. Kas nesutinka laisvanoriškai vergauti, visi rusai.Esate mums , kaip švyturys, šauniųjų Kominterno tradicijų tęsėjas. Vienu zodziu, Trockio palikuonis.

tooLetasP

to „Letas Palmaitis tooLetasPui 2016-03-16 17:33”, peržiūrėjau Jūsų nuorodą tik angliškai:

Barge Haulers on the Volga or Burlaki (Russian: Burlaki na Volge, Бурлаки на Волге) is an 1870–73 oil-on-canvas painting by the Russian realist painter and sculptor Ilya Repin.

Barge – barža
Haulers , hauler ƒ:l…] n amer. = haulier
haulier ƒ:li…] n
1 prekių vežėjas; vežėjų bendrovė
Baržų prekių vežėjų

Gaunasi kad Jūsų minimi „burliokai” yra prekių vežėjų baržų vilkikai pagal Repin paveikslą… Tada kyla klausimas O kas Rusijoje užsiiminėjo prekyba? Žydai?

Letas Palmaitis

Negražu kapituliuioti, bet polemizuoti su hitlerininkais tas pats, kaip su apsėstaisiais. Tau net ir kazachus, „žydų aukas” paminės, tik dar čečėnų nedrįs. Patariu pradžiai paskaityti žydą Levą Tolstojų, su kuo lyginami burliokų kariai Chadži Murate. Paskui šiek tiek apie žydo Michailo Gvišiani žygdarbius Chaibache bei apie visą „Čečevicą”. Jei baigsite žydu Šamanovu, kuris organizavo pabėgėliams skirtų „humanitarinių koridorių” apšaudymą iš lėktuvų 2000 m., tai pradžiai užteks – visa tai nesunkiai rasite žydų dezinformacijoje internete per Google’ą. Po to patariu bent kartą pastudijuoti Kišiniovo ir kitus pogromus. Mat žydų kraujas nieko nekainuoja, jokio atpildo nereikia. Matyt esate arba satanistai, arba ateistai, kaip ir pats ponas Adolfas. Apie jį irgi sakoma neva žydas. Turbūt ir Sniečkus žydas. Nesu rasistas ir skirtingai nuo… Skaityti daugiau »

vai me> Palmaiciui

Nematau, jokių skirtumų, tarp Ordos ir Kagalo, tarp Hitlerio ir Trockio,tarp Himlerio ir Kaganoviciaus. Esate, beviltiškas propagandistas ir istorijos falsifikatorius, komisare Palmaiti.

Letas Palmaitis vėesdėšnikui vaimei

Įdomu, kur kalbėjau apie skirtumus tarp Hitlerio ir Trockio, Himmlerio ir Kaganovičiaus? Nematau ir aš, nes visi išlindo iš tos pačios masoniškos prancūzų revoliucijos.
Skirtumas tačiau tas, kad aiškinti Himmlerį, Hitlerį, Leniną ir Staliną jų neva žydišką kilme yra ne vien rasizmas, bet dar ir idiotizmas.
PS Hitleris – vokiškų tradicijų Robespjeras, o Leninas – burliokiškų.

vai me

Beje,uzmiršau jums pranešti liūdną zinią, kuri labai dera, prie mūsų diskusijos.Jūsų draugas ir bendrazygis, kurį eilę metų, liaupsindamas , mums statėte ant pjedestalo, Miša Saakašvilis didelėje nelaimėje.Hagos tribunolas pradėjo tyrimą, dėl civilių zudynių Chinvalyje ir sprendziant ,iš tyrimo eigos, Milosevicius turės kameros draugą.Taigi, pats laikas, uzčiaupti jam burną ir apkaltinti rusus, ar ne? Simboliška istorija, be to, kazkur jau skaityta ir girdėta, kaip jūs manote?

Letas Palmaitis

Neskubėkit su apibendrinimais: apie Saakašvilio tamsiąją pusę kadais išsamiai rašė Kavkazcentras, o aš juo pasitikiu.
Vis dėlto nebūna kategoriškai vien arba balta, arba juoda. Ukrainoje Saakašvilis OK, bet matyt globalistams neįtiko, nes tarp jų ir Ordos (bet ne jos chano!) tik laikini demokratiniai nesutarimėliai.

vai me

Įdomu būtų suzinoti, kur jūs mano komentare perskaitėte, kad Hitleris ir Himleris buvo zydai. Jeigu pradėjote ,kabinėtis prie zodzių , tai pasitaisysiu. Nematau jokio skirtumo , tarp nusikaltėlio zydo Kaganoviciaus ir nusikaltėlio vokiecio Himlerio, analogiškai Hitleris ir Trockis, taip pat nematau skirtumo , tarp zydų Kagalo, kurį tamsta ,kazkodėl vadini Orda ir vokiecių Reicho. Ir neapsimetinėkite kvailiu, jūsų amziuje, tai paprašciausiai nepadoru.

vai me

Kas dėl Saakavilio, Ukrainos ir OK. Zinoma, kad jisai, Ukrainoje, labai tinkamas.Jam, dabar ,jokio skirtumo, ar nuzudė 100 civilių, ar 5000. Jisai yra panaudotas prezervatyvas, kurį lengva ranka, galima išmesti arba panaudoti, kaip „atpirkimo asilą”, jeigu civilių zudynės Ukrainoje, pasieks tarptautinius teismus.

23
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top