Kviečiame palaikyti mokslininkų protesto akciją „Šioje šalyje nėra vietos mokslininkams (?)“

Kelių valstybinių mokslo tyrimų institutų darbuotojų iniciatyvinė grupė spalio 28 d. 12–14 val. rengia piketą, kuriuo siekia atkreipti visuomenės dėmesį į žeminančią mokslininko padėtį Lietuvoje ir reikalauti, kad 2017 m. valstybės biudžete būtų numatyta lėšų mokslininkų atlyginimams didinti.

2008 m. Vyriausybė parengė programą, pagal kurią per trejus metus mokslininkų atlyginimai turėjo išaugti 70 proc., bet prasidėjus krizei šie įsipareigojimai nebuvo įgyvendinti. Krizė seniai baigėsi, per pastaruosius metus kilo kitų švietimo sektoriaus darbuotojų (mokytojų, ikimokyklinio ugdymo specialistų) atlyginimai, tik mokslininkų – ne. Palaipsniui blogėjusi mokslo tyrėjų ir aukštųjų mokyklų dėstytojų finansinė padėtis šiuo metu kritinė. Nepaisant to, 2017 m. valstybės biudžete (ir vėl!) nėra numatyta nė cento mokslininkų atlyginimų didinimui.

Skurdūs tyrėjų ir dėstytojų atlyginimai nėra tik mokslo bendruomenės problema. Krintant mokslininko profesijos prestižui, augant jaunų tyrėjų emigracijai smuks aukštojo mokslo kokybė, o kartu su ja prastės visų sričių specialistų rengimas, mokytojų kvalifikacija bei vidurinio ugdymo kokybė.

Prisijunkite prie socialiai aktyvių mokslininkų: pasiimkite plakatus, skėčius, termosus su šilta arbata ir ateikite penktadienio vidurdienį į Gedimino prospektą (palei V. Kudirkos aikštę) protestuoti prieš mokslininkų skurdinimo politiką ir aukštojo mokslo žlugdymą.

Informacija apie renginį: https://www.facebook.com/events/1590261014615407/

Piketo iniciatyvinės grupės vardu
Viktorija Šeina-Vasiliauskienė
LLTI darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Geroji naujiena

Išrinkote feodalo Karbauskio vadovaujamą valstiečių-kumečių partija tai ji tikrai viską sutvarkys, atlyginimus visiems pakels, ypač mokslininkams, nes feodalai ir būrai visada labai rūpinosi mokslu.

mama iš kaimo

Pagaliau atsibudote. Kur tie mokslininkai, kurie sąjūdų kūrė ir būrė visus ?

Mokslininkai su studentais turi eiti į gatves.

Bet iš kur paimti algoms pinigų?Mokslininkai tegul pasako.kad ir smulkus ir vidutinis verslas vos kvėpuoja?Kur yra pinigai?

Mažinti biurokratiją perpus ir tas

lėšas mesti į mokslą.Kažkada miestelyje buvo seniūnas ir sekretorė,o dabar ar 10 tų dykaduonių sėdi per du aukštus.Ir kada benueisi- kavos pertrauka.

pensininkas

kur jus ponai mokslininkai, Lietuvos itelegentija bunate, kad atsibundate kad jusu atlyginimai yra mazi. O kaip musu pensijos-dideles? kur jus esate kad nematote kad puse seimo isrenkama neteisetai jau 25 metus? ir t.t. ir t.t.

Tarabilda

Kas dar čia per piketas? kam jie savo žinią siunčia ir iš ko reikalauja – iš Butkevičiaus, kuriam liko gal kelios savaitės daiktams pakuotis? Kitaip kaip provokacija tokio dalyko nepavadinsi. Siekiama didinti šurmulį ir sąmyšį. Nesunku suprasti ir kam tai naudinga.

Dabar Valandoje su Rūta

pasakojama,kaip švaistomo valstybės milijairdai:brangios mašinos,benzinas,viešieji pirkimai…Tai galėtų eiti mokslui.

supraskit

kad mokslininkai yra kuklus zmones.Jie neis i piketus ir nereikalaus.

pensininkui

Ponams pensininkams reiktų nustoti pavydėti kitų žmonių aktyvumo. Ką jūs tuo norite pasakyti, kad jiems derėtų tylėti ir niekur neiti? Eikite ir jūs į gatves su savo reikalvimais, ar mokslininkai jums neleidžia? Beje, tamstoms jau būtų laikas suvokti, kad Lietuvoje valstybinės pensijų kaupimo sistemos nebuvo ir nėra; visos jūsų pensijos – tai „pensijų mokesčio” dėlionė. Kitaip tariant, kuo dirbantieji daugiau uždirba, tuo daugiau mokesčių jie sumoka, tuo didesnes pensijas jūs gaunat. Čia reikia visišku kaušu būt, kad prieštarautum uždarbio lygio kėlimui.

to Mokslininkai su studentais turi eiti į gatves

manau, vežimą prieš arklį statote. Verslas todėl ir nekvėpuoja, kad neinvestuoja nei į inovacijas, nei į darbuotojus ir kuria žemą pridėtinę vertę. Išsivysčusiose šalyse mokslas klesti ne todėl, kad verslas neturi kur dėti pinigų; verslas ten klesti dėl to, kad investuoja į tyrimus.

nu ir

Kuo mokslininkai išskirtiniai? Jei neatsirado darbo vietų 850 tūkst. žmonių ir buvo privesrti emigruoti… kuo išskirtiniai turi būti mokytojai ir mokslininkai…tegul emigruoja jei nepatinka, kaip tie 850 tūkst., kurie emigravo… laisvės, lygybės, brolybės principu.

stasys

Palaikyti gal ir reikia , bet valstybė turėtu jausti kad mes aplamai turime tokia sritį kaip mokslas . Švietimo sistema viena prasčiausiai prisideda prie tu programu kurias finansuoja ES (išskyrus įvairiu mokslo centru statyba) , o jei taip tai vardan ko tas mokslas . Mokslas kaip ir pramonė neatsiejamas nuo darbo rezultatu .. o dabar panašu kad Lietuvoje vystomos tik tos dvi fizikos ir biologijos sritis ..dėka to pačio sėkmingai vystomo verslo . Todėl kaip man tai didinti algas reikia bet tik dėka tu mokslo projektu kurie pritaikomi visuomenėje. Ir ne už tas kainas kurias sumokėjo Butkevičius naujam socialiniam modeliui ruošti .Mieli mokslininkai norite algu ? imkitės tvarkyti Lietuvos vidaus standartizacijos su Europintus Snip str. žvaigždes nuo dangaus kabinsime kai… Skaityti daugiau »

Patarimas

tegul važiuoja į ES dirbt ES turčių subinvaliais, unitazų valytojais, pakuotojais, prie konvejerių arba tegul srebia ES laimę Lietuvoje, tegul persikvalifikuoja, jei mokslininkai Lietuvoje nereikalingi.

Liepa

Keista,mokslininkai,lyg ir protingi, ir labai išsilavinę, bet nesupranta, kad pavieniui veikiant ne ką teišpeši iš nužmogėjusios valdžios.Kodėl nesugebama,o gal nenorima, kartu jungtis protestams su mokytojais, policininkais, bibliotekininkais, medikais?// Kuklumas,deja, nevisad puošia.Ypač kovojant už savo teisėtus reikalavimus.// Sėkmės judant vienybės link.//

14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top