Kviečiame paremti monografijos apie Kauno Šv. Jurgio Konventą rengimą

Mažesniųjų Brolių Ordino Lietuvos Šv. Kazimiero Kauno Šv. Jurgio Konventas kviečia visus paremti auka jau pradėtą rengti monografiją apie Kauno Bernardinų vienuolyną (unikalus Kultūros vertybių registro kodas – 22350). Leidinio tikslas – kuo išsamiau pristatyti Kauno pranciškonų brolijos paveldą ir padaryti jį prieinamą ne tik bendruomenei bei piligrimams, bet ir visai Lietuvos visuomenei, todėl dalis tiražo bus išdalyta ir bibliotekoms.

Šventovės likimas – kaip ir pačios Lietuvos: klestėjo Lietuva, klestėjo ir Šv. Jurgio bažnyčia, nyko Lietuva, jos valstybingumas, menko ir Šv. Jurgio bažnyčia. Pastatytą XV a. pabaigoje – XVI a., Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės klestėjimo laikotarpiu, XVII amžiuje Kauno Bernardinų bažnyčią užklupo negandos ir nelaimės: bažnyčia degė net tris kartus. Nors po vieno gaisro buvo likę tik sienos, sudegė stogas, lubos, sugriuvo kolonos, bendruomenė rado jėgų atsitiesti, atstatyti ir Šv. Jurgio bažnyčią.

Šimtmečius čia virė kauniečių gyvenimas – kultūrinis, religinis, prietaringas, šventas ir nuodėmingas, pilnas ir rūpesčių, ir pasiekimų. Žmones traukdavo ir pranciškonų misijų veikla, ir jų gyvenimo būdas, paženklintas neturto ir paprastumo, ir bažnyčios didinga erdvė.

XX amžiaus antrojoje pusėje, ateizmo siautėjimo laikotarpiu, šventovė buvo paversta vaistų sandėliu – iš jos puošnaus interjero liko tik išniekinti altoriai. Atgavus nepriklausomybę čia sugrįžo tikrieji šeimininkai – pranciškonai, ir 2005 m. Šv. Jurgio bažnyčia iš naujo atvėrė duris.

Ir nors buvo daroma viskas, kad Šv. Jurgio bažnyčia žmonių sąmonėje taptų tik sandėliu – be istorijos, be ateities ir be jokio reikšmingumo, tikimės, kad ir bendruomenės sutelktos pastangos, ir rengiama monografija padės ne tik susipažinti su Šv. Jurgio bažnyčios istorija, bet ir vėl tapti vieta, kur sutinkamas Dievas.

Kad monografijos rengimo darbai būtų sklandesni, Mažesnieji Broliai kviečia visus geros valios žmones prisidėti auka. Orientacinė monografijos sąmata yra kukli: autorinis atlygis – 2000 eurų; iliustracijos – 1500 eurų; maketuotojo, meno redaktoriaus atlygis – 1000 eurų; antraščių po nuotraukomis, įžanginio žodžio ir reziumė keturiomis kalbomis parengimas – 500 eurų; leidybos darbai – 7000 eurų, iš viso – apie 12 000 eurų.

Rekvizitai:
Mažesniųjų Brolių Ordino Lietuvos Šv. Kazimiero Kauno Šv. Jurgio Konventas
į. k.: 192077010,
adresas: Papilio g. 9, LT-44275, Kaunas,
sąskaita: LT77 7044 0600 0292 0158 AB SEB bankas.
Paramos tikslas: monografijos išleidimui

Daugiau informacijos suteiks Mažesniųjų Brolių Ordino Lietuvos Šv. Kazimiero Kauno Šv. Jurgio Konvento gvardijonas brolis kunigas Saulius Paulius Bytautas OFM tel.: (370) 7224-659, 7202-720.

Monografijos rengimo iniciatyvinė grupė

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
ačiū už skaidrumo pamoką

dar tokio prašymo paremti nemačiau…
Tik norėčiau pastebėti, kad neįtikėtinai mažas autorinis atlygis… ministerijos klerkas už tuščią atsirašinėjimą gauna daugiau…

1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top