Kviečiame pasirašyti atvirą laišką Europos lyderiams dėl Nadijos Savčenko

Grupė žmogaus teisių aktyvistų internete sukūrė peticiją, kuria siekiama atkreipti Europos lyderių dėmesį į Rusijoje kalinamos ukrainietės Nadijos Savčenko padėtį. Laišką inicijavo Ola Hnatiuk (ola.hnatiuk@gmail.com) – Ukrainos ir Lenkijos intelektualė, istorikė ir rašytoja.

Mes kreipiamės į jus prašydami imtis ypatingų priemonių siekiant neatidėliotino ir besąlyginio 34 metų Nadijos Savčenko paleidimo. Ši Ukrainos pilietė buvo pagrobta ir Rusijos Federacijoje kalinama ilgiau nei 20 mėnesių.

Rusijos valdžia pasišaipė iš pilietinių teisių, tarptautinės teisės ir savo pačios Konstitucijos. Ji parodė panieką tiek tarptautinei bendruomenei, tiek Minsko protokolams.

Kol kas visos tarptautinės bendruomenės pastangos pasirodė esančios nesėkmingos. Kovo 4 dieną, protestuodama prieš Rusijos teismo veiksmus, Nadija Savčenko paskelbė visiško bado streiką ir atsisakė vartoti net skysčius. Mūsų gebėjimas išsaugoti jos gyvybę pademonstruos tarptautinės diplomatijos efektyvumą ir mūsų įsipareigojimus europinėms vertybėms.

Pasirašo:
Jurijus Andrukovičius, rašytojas (Ukraina)
Bogumila Berdychowska, rašytoja ir kritikė (Lenkija)
Anna Bikont, rašytoja (Lenkija)
Andrzejus Brzezieckis, žurnalistas (Lenkija)
Leonidas Finbergas, Judaikos studijų centro direktorius (Ukraina)
Hess Aleksandra (Nyderlandai)
Ola Hnatiuk (Lenkija)
Alexanderis Motylas, analitikas (JAV)
Andrzejus Potockis, žurnalistas (Lenkija)
Jurko Prochasko, vertėjas (Ukraina)
Mykola Riabczukas, rašytojas, Ukrainos PEN klubas (Ukraina)
Monika Sznajderman, leidyklos direktorė (Lenkija)
Oleksandras Zinczenko, žurnalistas, istorikas (Ukraina)
Yevhenas Zakharovas, Charkovo žmogaus teisių grupės direktorius (Ukraina)
Serhijus Žadanas, rašytojas (Ukraina)

* * *

Paskutinis Ukrainos karo belaisvės Nadijos Savčenko žodis

Nepripažįstu nei savo kaltės, nei nuosprendžio, nei Rusijos teismo. Jeigu bus paskelbtas mane nuteisiantis nuosprendis, apeliacijos nebus. Noriu, kad visas demokratinis, civilizuotas pasaulis suprastų, jog Rusija yra totalitarinio režimo ir pasipūtusio diktatoriaus valdoma trečiojo pasaulio šalis, kuriai nusispjaut ant žmogaus tejsių ir tarptautinės teisės.

Situacija, kai tie patys žmonės pagrobia žmogų, jį kankina, o po to dar elgiasi taip, lyg turėtų teisę jį teisti, yra absurdiška! Ar iš viso galime kalbėti apie kokį nors teisingą teismą?! Rusijoje neegzistuoja toks dalykas kaip teismas ir tyrimas! Joje egzistuoja tik Kremliaus lėlių teatrėlio farsas. Manau, kad dalyvauti jame yra absoliučiai beprasmiškas mano gyvenimo laiko gaišinimas!

Todėl apeliacijos nebus. O bus taip: po nuosprendžio tęsiu bado streiką dar dešimt dienų, kol neįsigalios nuosprendis, netgi nepriklausomai nuo to, ar jis bus išverstas į ukrainiečių kalbą, kadangi jiems vertimas – tai galimybė tempti laiką. Po dešimties dienų aš paskelbsiu sausą badą ir tada Rusija turės ne daugiau kaip dešimt dienų tam, kad grąžintų mane atgal į Ukrainą, iš kurios buvau pagrobta! Ir man visiškai tas pats, kaip jie tai argumentuos!

Girdėjau apie gana gerus diplomatinius Petro Aleksandrovičiaus Porošenkos sugebėjimus. Tikiuosi, kad tų jo diplomatinių sugebėjimų pakaks susitarti Rusijoje su vienu idiotu… Juk jis pažadėjo mano mamai, kad jau 2015 m. gegužės mėn, būsiu namie.

Ir kol jie derėsis dėl manęs, seks mano gyvybinės jėgos, ir Rusija vienaip ar kitaip grąžins mane Ukrainai, gyvą arba mirusią, bet grąžins!

Ir visas tas dešimt dienų prie kalėjimo vartų dieną ir naktį stovės mano sesuo, kuri lauks, ar mane paleis, ar išneš. O jeigu ją pasodinsite, ją pakeis mano mama, kuriai jau 77 metai. Ar ją taip pat pasodinsite?! Tada į jos vietą stos mano draugė, mano draugas, o už jų stovės ukrainietis, o už jo dar vienas ukrainietis! Prisiminkite, kad visų mūsų neuždarysite! O kai mano tėvynainiai taip stovės, tada paprasti, sąžiningi ir padorūs rusai iš artimiausių namų pradės jiems nešioti karštą arbatą, sumuštinius ir apklotus, nes kiekvienas jų supranta, kad rytoj šiame tautų kalėjime, vadinamame Rusija, mano vietoje gali atsidurti kiekvieno jų vaikas!

Būtent taip prasideda Maidanai! Ar jums to reikia? Juk bijote to kaip ugnies! Todėl Kremliui būtų geriau išsiųsti mane kuo greičiau ir gyvą!

O visam pasauliui su demokratinėmis jo vertybėmis – ir kuo greičiau, tuo geriau – reikia įsisavinti istorijos pamokas ir prisiminti, kad savo laiku Europa toleravo Hitlerį, Amerika nebuvo pakankamai ryžtinga, o tai tai atvedė prie Antrojo pasaulinio karo.

Putinas yra imperialistinių užmojų kupinas tironas, turintis Napoleono ir Hitlerio kompleksus kartu paėmus! Meška nesupranta žmonių kalbos, supranta tik jėgos kalbą. Todėl jei netapsime ryžtingesni ir laiku teisingai neapibrėšime savo prioritetų, netrukus turėsime trečiąjį pasaulinį karą!

Aš, jau kaip politikė, Rusijai rankos tarptautinėje arenoje daugiau nebepaduosiu. Nejauku duoti ranką tam, kas tau uždėjo antrankius, o tavo tautai – grandines. Tačiau prieš priimdama bet kokį politinį savo sprendimą, visada galvosiu apie tai, kokių tai turės pasekmių paprastiems žmonėms tiek Ukrainoje, tiek Rusijoje. Todėl, kad Rusijoje, nepaisant visko, vis dėlto yra daug sąžiningų, gerų ir padorių žmonių.

Iš rusų kalbos vertė Rasa Rimickaitė.

bernardinai.lt

* * *

Peticiją galima pasirašyti ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
148 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Pikc

Kažkaip būčiau linkęs manyti, kad tiems Europos „lyderiams” nusispjauti – jeigu ji būtų kokia lesbė feministė – gal dar sureaguotų, o dabar – geriausiu atveju pareikš susirūpinimą, bet greičiausiai ir to nebus. 🙂

Jota Pikcui

Nejau pats toks naivus ir tiki tuo spektakliu? Aš niekaip neatsistebiu. Geriau atsakyk man į klausimą po Tumavičiūtės straipsniu.

Hilarijus

Nadijos advokatas teismui iškėlė pasirinkimą: arba teismas priima gynybos prašymą skirti ekspertizę ir tuo diskredituoja ikiteisminį tyrimą, arba nepriima ir diskredituoja save. Teismas „pasirinko” antrąją galimybę. Toliau jau jokia teisinė argumentacija nebeturi prasmės. JAV valstybės departamentas iškėlė reikalavimą nedelsiant paleisti N. Savčenko. Advokatas teigia, kad tai beprecendentis atvejis, kai JAV reiškia tokius reikalavimus dar nepriėmus nuosprendžio. Tai reiškia, kad jokie „teisės viršenybės” ar panašūs užkalbėjimai nebepadės. https://www.facebook.com/Ilya.S.Novikov/posts/10204785103107210?fref=nf

Eptenis

Advokatas Ilja Novikov: „уже год, с февраля 2015 все российские чиновники начиная с Путина используют мантру «суд разберется, уважайте и не вмешивайтесь» при любой попытке поднять вопрос об освобождении Савченко.”
Kiek kartų panašius užkalbėjimus teko girdėti Lietuvoje, vykstant teisminiams procesams sufabrikuotose bylose. „Jūs tik niekur nesikreipkite, gal teismai dar išteisins, gal viskas bus gerai” – ragino Eglės Kusaitės motiną aukšti činaunykai. „Palaukime, ką pasakys teismas”, ragino Anušauskas…

Eptenis

Apie JAV reakciją rašo Nadijos advokatas: „Те, кто проскочил мимо акта Магнитского, но например высказывался публично в том смысле, что неплохо бы эту бандеровку Савченко послать валить лес за смерть наших отважных ребят – те могут уже начать напрягаться. Предварительная работа над списками идет. Будут ли кроме персональных санкций, наложены дополнительные санкции на Россию – вопрос пока открытый. Если после приговора вместо тихого и быстрого обмена последует массовый переход на мантру «Ее осудили законно, уважайте наш суд», всякое может быть. Американцы все прекрасно понимают, мониторили судебный процесс с самого начала, и очень не любят, когда их держат за идиотов.”
N. Venckienės ekstradicijos bylai šis „amerikiečiams labai nepatinka, kai juos laiko idiotais” gal ir nelabai taikytina, bet visgi…

europos

lideriams turi rupeti Europa o ne nusikalteliai! https://www.youtube.com/watch?v=_w9O83ox40c&feature=share

kai ka apie
Nukryžiuotas berniukas

Teismo pesėdį stebėjo ir nukryžiuoto berniuko „liudytoja”. Nadijos sesuo Viera Savčenko su ja nelabai mandagiai pakalbėjo.

Pikc

Žiū, ir keli koloradikai atropojo išsivemti – o kaipgi be jų, kai TOKIA tema? 🙂

> Piks

na jo uzsukam i bereciu (naciku) teritorija.Савченко, которую в России судят по делу о гибели журналистов ВГТРК в Донбассе, объявила сухую голодовку. Недовольство Савченко вызвало решение суда перенести ее выступление с последним словом с 3 на 9 марта. В ходе предварительного следствия Савченко уже голодала с перерывами в несколько месяцев, протестуя против уголовного преследования.

Прокуратура требует приговорить Савченко к 23 годам лишения свободы, адвокаты и подсудимая настаивают на ее невиновности, но при этом заявляют, что им безразлична мера наказания. Следственный комитет вменяет Савченко корректировку артиллерийского огня украинских войск в Луганской области летом 2014 года, который привел к гибели российских журналистов ВГТРК Игоря Корнелюка и Антона Волошина.

Tarabilda

Kontora pyšet.

stasys

Stipri moteris.

katalikas

Ačiū Dievui, parašų bus ne tiek, kiek tikisi užzombinti žmonių nekentėjai.

katalikas

Zombiai, pasirašote!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

>> Nukryžiuotas berniukas

Patikslinimas: teisme buvo ne nukryžiuoto berniuko „liudytoja”, bet „pirmojo kanalo” žurnalistė, reportažo apie nukryžiuotą berniuką autorė Julija Čiumakova, a la mūsų Kūzia.
„Ваша профессия – журналист или проститутка?”, – спросила Вера Савченко у автора скандального сюжета „Первого канала” о „распятом” в Славянске мальчике Юлии Чумаковой.
А еще утром в коридоре услышали с Аленушкой милое общение сей барышни с редактором: „Ничего нового, всё как всегда. Савченко ведёт себя агрессивно”, – докладывала Юлия. Ну, мы поржали. И предложили добавить, что еще она прям вот там съела же русскоговорящего младенца. Юлия выразила свое несогласие с нами))) Но скандала не вышло).

Letas Palmaitis

Nepasirašau peticijų šėtonui iš principo, bet šįkart darau išimtį, nes tokią tiesą privalu visais būdais VIEŠINTI kur tik įmanoma (nepriklausomai nuo rezultatų).

vai me

Nukreipti, artilerijos pabūklų ugnį, į beginklius asmenis, kurių šalmai ir liemenės pazymėtos zenklu „PRESSA” yra nusikaltimas, todėl pasirašyti peticiją gali tik paskutinis idiotas.Kraujo ištroškusiems rusofobams, geriau rinkti parašus peticijai, dėl paleidimo į laisvę Čikatilos, kuris nuzudė, dešimtis kartų, daugiau rusų.

> vai me

Prisižiūrėjai kisel-TV? Ar skaitai putleriškus tinklalapius iš lugandonijos? Ar bent domėjaisi kada tuo „procesu”? Pusdurni.

N. Venskienė panašiai valstybės perversmą organizavo. A ne?

Tai gal

sveskime pirma pergale,paskelbkime Odesos musio pergales diena?

Pakvaisusi
Ukrajina
stasys

– youtube piktžolės čia veisiasi ..nėra kam jų paravėti matyt.

>stasyams

gaila youtube uzblokavo prancuzu filma ‘revoliucijos kaukes’.Kaip Savcenko atrodo sio filmo kontekste?

kolaborantui ">stasyams       2016-03-8 14:39"

O tu, žmogeli, iškrypęs. Mėgaujiesi feikinėm nuotraukom? Laifniuso stilius. Šarikovo-šarijaus dar trūksta…

stasys

Gal tu nesivargink, tokios karo kronikos tiek ir aniek teko peržiūrėti ,..nelabai ką nustebinsi ..nori „šviežesniu” ? pasivartyk ta pati youtobe Sirijos tematika..rasi dar ir ne tokiu vaizdeliu prifilmuota po bombardavimo miestuose,o visa tai publikuoti kaip kažkoki argumentą sau ..aplamai apgailėtina.

>koloborantui...

O kolaborantai tai tik tie kurie nori ramiai gyventi su kaimynais? Gal girdejai apie plana drop shot? Tai tas planas veikia ir toliau kolaboruok su kuo nori,bet anglosaksams mes tik radioaktivios dulkes.

Dzeikas

>>kolaborantui:
O girdejai toki amerikieciu generola Pattona? Jis dar 1945m sake nesuprantas,kodel jei naciai priesai,tai komunistai ne.Abu to paties raugo.Ir siule isspirti rusus is europos.
Gaila ,kad viso labo generolas,o ne prezidentas.I Vlasovo ROA tada perbegtu 3/4 Tarybines Armijos kariu.

Skirmantė

Rusų politikas Konstantinas Borovojus sako, kad Nadeždą Savčenko išgelbėti gali tik visiškas Rusijos boikotas, paskelbtas Rusijos kaimynų – baltų, lenkų, turkų.

Skirmantė

BOIKOTUOKIM RUSIJĄ

Pikc

-> Dzeikas: Jei neklystu, Patonas, turėjęs tokias nepatogias pažiūras, kažkaip patogiai anksti pasitraukė iš gyvenimo. 🙂
O šiaip, į trenktus koloradikus neverta kreipti dėmesio. Tokius atpažinti labai paprasta – jie be komentarų drebia nuoroda į jutūbę (garantuotai kokį nors koloradinės propagandos „šedevrą” iš lugandono, dumbabvės, ar rasiejos uluso), arba į tinklapius su adresu .ru, kuriuose „visa teisybė pasakyta”. Vienžo, ligoniai, ir tiek. 😀

Skirmantė

Konstantinas Borovojus yra demokratas.

Taigi

Galimai nužudė žurnalistus, o žurnalistė Janutienė ragina pasirašyti. Kreivų veidrodžių karalystė.

Sta

„Taigi” visur kaišioja savo neofašistinį trigrašį.

Dzeikui

Tai sakai 3/4 Raudonosios armijos perbėgo pas Vlasovą. O tai kas tada kariavo Stalino pusėje? Tas likęs 1/4? Kieti vyrukai, pasirodo, buvo likę. Matyt tikri komunistai, su sena „zakalke”
Propagandiste tu, propagandiste. Beretini….

stasys

Na tema apie ta drąsia moterį ir siūlymą ja palaikyti ,..tenka priminti .

Stasiui

Ar sunku, Stasy, užsiduoti sau paprastą klausimą, kodėl būtent ji teisiama, o ne kažkas kitas? Nors ukrainiečių belaisvių yra šimtai ir ne eilinio rango. Pamenat pulkininką iš Donecko oro uosto, kuriam Givi grasino susidorojimu? Kodėl ne jis? Jis taigi vadovavo oro uosto šturmui ir pulkininkas, bet buvo apkeistas, o ne teisiamas.
O gal ta Savčenok ukrainietiška Ž. D’Ark? Abejoju.
Tai toks ir tos moters „drąsumas”. O žudymas beginklių, juo labiau press atstovų baudžiamas visame pasaulyje. Ir baikite čia demagogijas, jei dar smegenys sugeba objektyviai mąstyti. Jau jau ne, tai man jūsų labai gaila.

Jota

Skaičiau Charkovo žydų bendruomenės pirmininko E. Chodoso pasakojimą apie tai, kaip žydai chabad liubavičiai okupavo vokiečių kaimelį Jamburgą. Toliau cituoju: „Šis vokiečių kaimelis buvo įkurtas dar carienės Jakaterinos jiems dovanotose žemėse, už dviejų kilometrų nuo dabartinio Dnepropetrovsko, tapusio Ukrainos Chabado sostine. Sunaikinti šimtmečius menantys kapai, nužudytas Ukrainos vokiečių bendruomenių pirmininkas, teismuose gynęs šios bendruomenės interesus. Jo subadytas, išdurtomis akimis kūnas rastas Dnepre. Suniokota vokiečių koplyčia, išgrobti šventi paveikslai, griaunami vokiečių namai. Kodėl jie negerbia Jamburgo vokiečių kapų, vokiečių kaulų, čia gyvenusių, čia palaidotų, kodėl išrovė vokiečių kapinėse augusius šimtamečius medžius, o kapus užasfaltuoja? Kodėl ant vokiečių žemės, vokiečių protėvių kapų vietoje, buvusiame jų bažnyčios šventoriuje, įrengia žaidimų aikštelę savo vaikams?” O Vokietija, kaip žinote, savo tautiečių pagalbos šauksmui kurčia, bet… Skaityti daugiau »

Artūras

Tegul dvėsta žmogžudė. Kažkodėl peticijų nerašote, kai Ukrainos kalėjimuose kankinami žmonės iš Donbaso.

Letas Palmaitis

Aš spėjau pasirašyti, bet jau kitą dieną atvėrus adresą, ten buvo užrašas „The form „Open letter to European leaders” is no longer accepting responses”, prieinant per kitus resursus – tas pats. Vakar sužinojau, kad šią peticiją platina (ir – ?) avaaz – globalistinis sorosinis resursas, įsimintinas po siūlytos peticijos dėl Klaipėdos autonomijos. Gali būti, kad avaaz tik prisidėjo iš savo pusės (jie apskritai neturi ideologijos ir panašu, linkę kelti („reguliuojamąją”) sumaištį bet kur (beje, labai aktyviai palaiko „palestiniečius” prieš Izraelį). Tačiau jei pasirašymas organizuotas tik per avaaz ir jei tikrai baigtas (bet to neturėtų būti pagal lentelę https://secure.avaaz.org/pl/petition/Do_przywodcow_europejskichTo_European_leaders_Uwolnic_Sawczenko_Free_Savchenko/?cNeYvdb), galėčiau įtarti, kad paprasčiausiai sorosistai susigaudė, jog tai neatitinka jų interesų. Galimas ir kitas variantas – tas užrašas pasirodo tik Lietuvoje per… Skaityti daugiau »

Pasiilgom

Pasirodė artūriukas – debiliukas…

Youtube

jau galima paziureti i ta grazuole teisme. PS.Пока в Харькове усадили тысячу активистов в тюрьму посреди города, и так и не выпустили, пока исчезали на Украине журналисты и блогеры, горел Дом профсоюзов в Одессе, пока артиллерия ВСУ четырежды пыталась взорвать химический могильник в Донецке, пока погибали под бомбами 80 детей и 8 тысяч мирных жителей, пока выпускали погулять убийцу Олесю Бузины, пока всё это творилось (и творится!) все эти люди молчали, молчали, молчали, молчали, молчали, молчали, молчали, молчали, молчали, молчали, молчали, молчали, молчали,

Po galais

Tvarkykit tuos prakeiktus rusų rublinius propagandistus-vatnikus!

paaiškinkit

Kas ta Savčenko? Kuo ji svarbi Lietuvai?

Justas

Kalbama, kad sis portalas tiesos.lt priklauso konservatoriams ir yra ju finansuojamas.

Violeta

Letui Palmaičiui ačiū – pasirašiau per tą nuorodą

Violeta to Justas

Taip, Štirlicas tai susekė.

Pagarba

Šiai narsiai ukrainietei.

Tarabilda

Na ir priplūdo čia šiukšlių. Labai įdomu, kur jas Lietuvoj gamina ir kas? Kad jų visados buvo, tai mes tuo pasižymime, bet būna laiko tarpsnių, kai jie sėdi krūmuose ausytes suglaudę, bet kartais, kai klausimas esminis jie išsidrąsina (o gal gauna komandą) ir tuntu šoka iš už krūmų.
N. Savčenka – yra iš tokių klausimų.

148
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top