Kviečiame pasirašyti peticiją „Ne juvenalinės justicijos įteisinimui Lietuvoje!“

Mes, Lietuvos žmonės, neabejingi savo vaikų ir tautos ateičiai bei gerovei, nenorime, kad tokie atvejai taptų mūsų realybe. Todėl reikalaujame atmesti JTO Agenda 21 pagrindu sukurtus ir Seimo narių O.Valiukevičiūtės ir R.Šalaševičiūtės pateiktus teisės aktus (Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo 2, 10, 49, 56 ir 57 straipsnių pakeitimo ĮSTATYMO PROJEKTAS, XIIP-317 2013-03-05, Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo 24, 56 straipsnių pakeitimo ir papildymo ir Įstatymo papildymo 47(1), 56(1) straipsniais ĮSTATYMO PROJEKTAS XIIP-321 2013-03-05) kaip šiurkščiai pažeidžiančius net keletą Lietuvos Konstitucijos Straipsnių ir žmogaus teises. Prisidengiant kilniu tikslu – „kova prieš smurtą prieš vaikus“, siekiama įteisinti patį didžiausią smurtą prieš vaiką ir šeimą – savavališką ir nepagrįstai palengvintą vaiko paėmimą iš šeimos, grubų kišimąsi į šeimos gyvenimą.

Užsienio patirtis rodo, kad panašių teisinių aktų priėmimas ir įgyvendinimas tampa laisvos prekybos vaikais ir nepagrįsto šeimų ardymo įrankiu. Įgyvendinus įstatymo pataisas, tėvai ir pedagogai neteks bet kokių poveikio priemonių, kurių trumpalaikis taikymas dėl objektyvių priežasčių vaiko elgesio korekcijos tikslais nesukelia jokios žalos jo sveikatai ir pozityviajai raidai. Vykdant šį įstatymą, vaiką dėl menkiausios priežasties bus galima paimti iš tėvų, neatsižvelgiant į vaiko ir tėvų psichologinius-emocinius ryšius, prigimtinę teisę augti su tėvais, ir perkelti jį gyventi pas kitus globėjus, nors jie ir būtų tolimi vaiko etninei ir kultūrinei aplinkai.

Lietuvos atsakingos institucijos turėtų padėti šeimoms, suteikdamos psichologinę ir materialinę pagalbą, sukurdamos tėvystės įgūdžių ugdymo ir palaikymo sistemą, o ne koncentruotis į prievartinius poveikio mechanizmus.

Mes jau turime Nepilnamečių apsaugos ir Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymus, kurių atsakingas vykdymas padėtų apsaugoti pačius pažeidžiamiausius visuomenės narius. Reikalaujame vykdyti 13 Konstitucijos straipsnį (Lietuvos valstybė globoja savo piliečius užsienyje) ir aktyviai dalyvauti sugrąžinant į Lietuvą mažuosius Lietuvos piliečius, atimtus iš tėvų užsienyje (Didžiojoje Britanijoje, Norvegijoje ir t.t.).

Daugiau informacijos apie bandomus priimti teisės aktus ir galimas to pasekmes, užsienio šalių patirtį, rasite Facebook grupėje „Neleisime valdžiai grobti mūsų vaikų“.

Peticiją galite pasirašyti čia.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top