Kyle Rittenhouse byla. Žiniasklaida pateikė realybės neatitinkančią versiją

propatria.lt

Pusė JAV gyventojų pasmerkė Kyle Rittenhouse, kuris gindamas nušovė du žmones ir vieną sužeidė, kaip ginkluotą „baltųjų rasės šovinistą“. Iki dabar daug žmonių pyksta ir negali susitaikyti su faktu, jog jis yra paleistas į laisvę. Visgi tai nėra visiškai jų kaltę – žinant faktą, jog JAV žiniasklaida ir didelė dalis politikų ilgą laiką šiuos žmones šėrė su realybe prasilenkiančiu „juodieji-baltieji“ naratyvu.

Galiausiai, žmonės, kurie šios bylos akylai nesekė, buvo klaidingai įtikinti, jog „septyniolikmetis Rittenhouse elgėsi kaip apsišaukėlis tvarkos vykdytojas, nelegaliai įsigijęs ginklą ir 2020 m. rugpjūčio mėnesį išvykęs iš Ilinojaus į Kenošą, kur vyko „Black Lives Matter“ protestai. Ten jis nušovė du protestuotojus ir sužeidė trečiąjį“.

Glaustai tariant, Kongreso narė Ayanna Pressley apibūdino jį taip: „Tai baltasis rasistas ir teroristas, nušovęs du žmones, kurie dalydavo mitinge už juodaodžių orumą ir vertybes“. Visgi teisme išaiškėjo, jog daugelis dalykų vyko visai ne taip. Pasirodo, jog Joseph Rosenbaum puolė jaunuolį Rittenhouse. Šis bandė bėgti, tačiau priekyje jo buvo automobiliai ir, kai Rosenbaum išsitraukė ginklą, Rittenhouse šovė į jį.

Žmonės, kuriuos jis nušovė ir sužeidė iš tikro nebuvo panašūs į tuos, kurie kovoja už geresnį pasaulį. Pirmasis, Rosenbaum, dvi penktąsias savo gyvenimo laiko praleido kalėjime, buvo teistas už nepilnamečių berniukų išprievartavimą ir kaip tik tą rytą buvo paleistas iš psichiatrinės ligoninės. Antrasis, Anthony Huber, taip pat anksčiau buvo sėdėjęs kalėjime. Žinoma, tai nesuteikė teisės jaunuoliui jų nušauti, tačiau toks kontekstas tikrai neleidžia aukų paišyti kaip simpatijos vertų kankinių.

Taip pat išaiškėjo, jog Rittenhouse Kenošoje nebuvo dėl atsitiktinių priežasčių. Čia gyveno jo tėvas, močiutė ir kiti artimieji. Čia gyveno ir dirbo ir jis, nors oficialiai jis gyveno su mama, už pusės valandos kelio nuo Kenošos. Jis neįsigijo ginklo nelegaliai ir negabeno jo per valstijos sieną, kas būtų nusikaltimas. Jo suaugęs draugas jam nupirko ginklą Kenošoje, taigi viskas buvo legalu.

Teisme taip pat išaiškėjo, jog Rittenhouse nebuvo nei baltųjų rasės viršenybės šalininkas, nei rasistas. Interviu, kuris vyko po jo laisvės paskelbimo, jis teigė, jog netgi palaiko „Black Lives Matter“ judėjimą. Visi ženklai rodo, jog Rittenhouse buvo tiesiog jaunuolis, bandęs elgtis kaip vyras. Kenošoje jis buvo dirbęs gelbėtoju, taip pat yra buvęs jaunuoju ugniagesiu. Jis taip pat yra dalyvavęs jaunųjų policininkų kursuose.

Jis teigė, jog tą tragišką naktį, jis su draugu tenorėjo apsaugoti Kenošą nuo plėšikavimų ir padegimų. Naktį prieš, protestų metu, keletas parduotuvių buvo apiplėštos, keli namai ir šimtai automobilių buvo padegti. Žala siekė kelis milijonus dolerių.

Tragedija prasidėjo tada, kai Rittenhouse bandė užgesinti liepsnojančią šiukšlių dėžę, kurią padegė Rosenbaum. Šis su kitais protestuotojais bandė ją stumti į policijos mašinų pusę. Rittenhouse ir kiti tai padaryti sutrukdė, todėl į juos pradėjo mėtyti akmenis. Rosenbaum pradėjo gaudyti Rittenhouse. Visgi kaip paaiškėjo iš liudytojų, Rosenbaum prieš tai sakė: „Jei pagausiu tave naktį vieną – nužudysiu tave“.

Rittenhouse, atrodydamas jaunai, turėdamas ginklą ir bandydamas įvesti tvarką, išprovokavo agresyvius protestuotojus, nes tuo pačiu metu, atrodė silpnas ir pažeidžiamas asmuo. Kai Rosenbaum pradėjo vytis jaunuolį, šis bandė bėgti, tačiau dėl automobilių kelias jam buvo užblokuotas, čia Rosenbaum norėjo išsitraukti savo ginklą, todėl buvo nušautas. Žmonės, kurie matė įvykį vis šaukė: „Guldyk jį! Užmušk jį!”

Rittenhouse bėgo toliau ir krito, Anthony Huber gaudė jį ir bandė jam suduoti su riedlente. Huber tada buvo nušautas. Čia atsirado trečiasis vyras Gaige Grosskreutz. Teismė jis teigė, jog norėjo neutralizuoti jaunuolį. Jis išsitraukė ginklą, nes irgi buvo ginkluotas, o tai pamatęs Rittenhouse šovė jam į ranką. Kai Grosskreutz iškėlė ranką – Rittenhouse daugiau nešovė.

Politikai ir žiniasklaida naudojosi stereotipiniu naratyvu

Teisėjas viską vertino taip, kaip aprašyta aukščiau, tačiau žiniasklaida ir politikai turėjo kitokią versiją. Alternatyvią versiją stūmė ir Joe Biden, kuris vadino jaunuolį baltųjų rasės šovinistu.

Žiniasklaida pateikė painią ir politizuotą įvykio versiją, kurioje figūravo ne faktai, o stereotipinis naratyvas. Tai, kas jo neatitiko, buvo nuslėpta, kas moderniais laikais ir veikia kaip JAV žiniasklaidos modelis, kuriuo naudojamasi, įvykus kontraversiškiems nutikimams. Šiuo atveju viskas buvo pateikta taip, jog protestuotojai buvo gerieji, o kiti – blogi. Buvo sukurta tokia istorija, kuri tenkino žiniasklaidą ir politikus, kuria vėliau ir buvo įtikėta.

Visgi visa istorija yra labiau komplikuota nei versija, kurią pateikė žiniasklaida. Nors daugelis detalių paaiškėjo tik laikui bėgant ir čia viskas nusidažė kitomis spalvomis, demokratai ir toliau stūmė savo sukurtą versiją. Alternatyvią versiją stūmė ir Joe Biden, kuris vadino jaunuolį baltųjų rasės šovinistu.

Žiniasklaida pateikė painią ir politizuotą įvykio versiją, kurioje figūravo ne faktai, o stereotipinis naratyvas. Tai, kas jo neatitiko, buvo nuslėpta, kas moderniais laikais ir veikia kaip JAV žiniasklaidos modelis, kuriuo naudojamasi, įvykus kontraversiškiems nutikimams. Šiuo atveju viskas buvo pateikta taip, jog protestuotojai buvo gerieji, o kiti – blogi. Buvo sukurta tokia istorija, kuri tenkino žiniasklaidą ir politikus, kuria vėliau ir buvo įtikėta.

Visgi visa istorija yra labiau komplikuota nei versija, kurią pateikė žiniasklaida. Nors daugelis detalių paaiškėjo tik laikui bėgant ir čia viskas nusidažė kitomis spalvomis, demokratai ir toliau stūmė savo sukurtą versiją. Jie ir toliau teigė, jog Rittenhouse „ginkluotas kirto valstijos sieną ir buvo pasiruošęs konfliktui“, taip pat „MSNBC“ moderatoriai melavo, jog jis paleido 60 šūvių.

Teismas baigėsi, tačiau pats teisėjas buvo irgi apkaltintas esąs baltasis šovinistas, nors pats yra demokratų partijoje. Pats teismo sprendimas buvo pavadintas sisteminiu rasizmu, nors aukos buvo baltieji žmonės.

Išversta iš rmx.news

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
21 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Dzeikas

Hm…nera tokio dalyko kaip „ziniasklaida” kai kalba eina apie konkretu smeizta arba faktu neatatinkanciu realybes paviesinima. Yra labai konkretus ziniasklaidos „organai”, arba veikejai? „Washington Post” pateike tokius faktus? „Daily news” pateike? Vienzo sudarei „Schindlerio sarasiuka”(ir ne tik spaudos, visu media kuriu pasisakymus galima uzfiksuoti ir irodyti buvus)ir konvejeriu iskelei bylas uz smeizta su reikalavimu atlyginti. Padauginus smeiziku kieki is ismokamu sumu gausis kazkur tarp 100 mln ir 1 mlrd. USD ismoku. Viuduriniosios klases amerikieciui galva susisuks nuo tokiu sumu. Taciau negaila. Cia svarbu ne kiek bus atlyginta Rittenhouse , svarbu kad bus priversti „atsakyti uz bazara” zurnaliugos. Pagal istatyma! Tikiu,kad Amerikos teismine sistema kirs leftistams ir BLMscikams per rankas kaip ji kirto Rooseweltui kai tas prisidengdamas Didziaja Krize bande pamint… Skaityti daugiau »

Dzeikas

PS. Kaip tas liecia Lietuva?
Ar rasis karzygis pazabosiantis Teisejo korpuso chamus pasodinusio ilgiems metams zmogu davusi ginkluota atkirti banditams?
Jeigu ne , tai atsiduskime ir eikime dirbt.Ne apie Lietuva sios giesmies.

JAV

už tokią dezinformaciją, galinčią sugriauti žmogaus gyvenimą, teismai baudžia dešimtimis ir šimtais milijonų dolerių. Tikiuosi, Kyle nesėdės rankų sudėjęs ir gerai nugręš marksistinius tabloidus, kad kitam kartui būtų pamoka.

Dzeikas

JAVui:
Kiek teko girdeti Rittenhouse advokatai jau sudarineja „Schindlerio sarasiuka”.
Siuo atveju reikia pasidziaugt advokatu drasa ir sekme. Imtis Rittenhouse bylos buvo striokas, nes esant tokiam viesosios nuomuones ir POLITIKU spaudimui teisejas ir prisiekusieji elementariai galejo issigasti.
Rittenhouse surinkes aukas apmokejo advokatu paslaugas , taciau neabejoju,kad tokiu surast buvo sunku – jeigu byla butu pralaimeta – butu sunkus kirtis tu advokatu reputacijai.
Na dabar beliko doleriukus kaip lapus nuo medzio susirinkti kai kiekvienas lapas isivaizduok $1000 kupiura.Uz toki darba advokatai avansinio apmokejimo nepraso. Pagal nerasyta istatyma honorarams jiems 1/3 ismustos sumos. Na tai zmones stengiasi. Neveltui JAV advokatai lyginami nuo grandines paleistais sunimis. Kai kanda smeizikus – negaila.

Al.

Gerai, kad Pro patria ir Tiesos perspausdina tiesą ginančiu rašinius. Vis tik:
1. Nors rašinys ir verstinis, jis turi autorių – Milan Vodička. Bet nei Pro patria, nei Tiesos.lt jo nenurodo.
2. Dvi pastraipos pakartotos. Gramatinės klaidos.
3. ,,Rosenbaum pradėjo gaudyti Rittenhouse” – nykus ,,vakarietiško” ,,vertimo” pavyzdys.
4. ,,Pusė JAV gyventojų pasmerkė Kyle Rittenhouse” – kodėl tiesos.lt neparašė pastabos, kad tai abejotinas teiginys. JAV daug nupušusių, paveiktų marksizmo mulkių, bet kol kas dar, ačiū Dievui, ne pusė. Čia jau autorius turėjo nurodyti, kokiais tyrimais remiantis, jis teigia, kad nupušėlių yra pusė. Bet redakcija, perspausdindama rašinius, turi irgi prisidėti prie tiesos paieškos.

Leonas Vainšteinas (Leon Weinstein)

747: Фальшивые тесты на Ковид (и другая дребедень)
https://www.youtube.com/watch?v=guZv8NPpo4Y&ab_channel=LeonWeinstein

Leonas Vainšteinas (Leon Weinstein)

748: Суд над Кайлом – а кого собствено он убил?
https://www.youtube.com/watch?v=HUJ3dwtPwME&ab_channel=LeonWeinstein

stasys

pliurpalai nuo pečiaus .

Nu va,

Matote ką reiškia Amerika?!
Net didysis stasys, nepabuves Širvintose, bet susitikęs su juliau Milaičiu, tapo amerikonu.

amam

Stasy,geriau jau tu miegotum,vaikel…

Mickėyus Mouseas

O čia „mūsų nacionalinio LRT” informacija. Straipsnis:
Išteisintas JAV per protestą 2 žmones nušovęs jaunuolis – kritikai sprendimą vadina teisinės sistemos neįgalumo įrodymu

stasys

Vertinkime konkrečia situacija o ne pliurpalus . Žmogus ‘gindamasis’ tris kartus išovė ..pirmus du kartus miriop pasiuntus . Kuris sveikos nuovokos žmogus po pirmo šūvio nesuabejos išauti antra karta ir dar trečia kartą ? Jus man atleiskite bet aš to padaryti va tep , be psichologinės atatrankos , negalėčiau . Veiksmas , pasekmė, savianalizė ir tik po to sekantis šuvis . Biden teisingai įvertino , teisėjas sprendima padarė atsižvelges į galiojantį teisių bilį ..Konstitucijoje , bet ne į realius klausimus ir vertyinimus situacijoje .

stasys

.. o ten tas Kyle Rittenhouse ‘neišbalintas’ ? klausimas ne į str. temą .

amam

nurimk,staseli,nurimk.Viskas bus gerai.Tik daugiau neberasyk..

Dzeikas

nezinau ar stasyso smegenys isrurintos sovietiskai-lietuviskos „jurisprudencijos” , taciau pagal JAV istatymus Rittenhouse elgesi pagal istatyma. Cia tik lietuviskame kaime marozeliai stanketais uzdauzys tavo automobili o pabandes saudyti pats ir sesi. JAV po pirmo smugio pagaliu automobilin (jeigu video registratoriaus nera, kad butu irodymas apie uzpuolima) gali pradet saudyti. Todel kad kandys baladotu tavo automobili , ypac esant seimininkui , – negirdejau tokio dalyko.90% vairuotuoju bardacioke laiko 45 kalibro strielba. 45 kalibro kulka nezinantiems stabdo arkli ir loki) gali imt saudyti ,kad ir is nelegaliai laikomo kulkosvaidzio. Kriminaline atsakomybe sukelia tik jeigu kulka pataiko nugaron. Jeigu uzpuolikas traukiasi ar bega – saudyti nebegali. Po uzpuolimo jeigu zmogus gynesi ginklu ir uzpuolikas gavo kulka i prieki t.y. buvo pasisukes i auka… Skaityti daugiau »

Specialiai tyčia kurpė

Labai teisingai aprašyta straipsnyje medžiaga, nes nuo pernai stebiu šią bylą per JAV žiniaskalidą, soc.tinklus ir daugelybę video mačiau. Reik būti arba įžūliu melagiu arba tūpagalviu debilu nesuprantant situacijos aplinkybių ir nesantaikos sukirptų dirbtinai eskaluojamų tikslų. USA masonierijos nupirkta žiniasklaida tūpai nekritinei tipinei 85 % gyventojų masei stengėsi pateikti klastingą informaciją. Jie ketino supriešinti JAV visuomenę rašliavoms klaidindama. Ir kaip melo mešlą (per savo socialinę inžinieriją) kurpė p.Kailui melą per visą JAV purvasklaidą,laikkraštieną ‘pašlovadindami’ melo tėvą kuris po žeme. O šiame straipsnyje nėra (tobulumo dėlėi) paminėta svarbiausių dalykų : p. Kailas veikė būtinosios ginties ribose užpultas ir dar svarbiau – pieš tai gynė viešą interesą (bendrą gėrį) – viešą turtą , pastatus komunikacijas nuo nupušusių plėšikų padeginėtojų marodierių. Pastaruosius ,… Skaityti daugiau »

stasys

‘išruritu’ smegenu spicilistas dzeikas labai konkrečiai paaiškino kas yra butinoji gintis JAV .. Bet juk tiesa ir ta kad tas ‘spicilistas- dzeikas’ niekada nėra papuoles i tokia situacija ir tuo labiau šaudęs į žmogų, tai iš kur jam žinoti kas tai yra ? . Taip Jis čia kaip Širvintu -bomžas išdėsto savo supratimo juristprudensija , .. kada į kokia nugara negalima šauti o kada pilnai užtenka video-registratoriaus savo tiesai įrodyti , tik ar to užtenka visais gyvenimo atvejais ? Mnau ne. Aš pasilieku prie savo nuomonės , tik traumuotas žmogus gali šaudyti į žmones ,ale gindamasis, be psichologinės atatrankos .. toč toč kaip tas ‘garliavinis’ . Butinoji gintis nereikalauja užpuoliko pasiusti miriop …

Tvankstas

Mano byla panaši : užpuolė 6 džeimsai floidai, girti ir prisisiurbę narkotikų, aršiausias persekiodamas bandė suknežinti man galvą į mikroautobusą ir užsibėgo ant 8,5 cm peilio, kurio gyniausi eliptiniais judesiais atsitraukdamas, mano alkūnė atsirėmė į autobusą ir auka nusidūrė tiesiai į širdį ir po 5 sekundžių krito, nuteistas be daktiloskopijos, DNR, rūbų, batų (abeji sunaikinti), užpuolikų pistoletas buvo niekinis, nors pagal įstatymą vien ištraukimas kainuoja nuo 2 iki 4 metų, nuteistas pagal vieno vieno užpuoliko alko-narkotinius sapnus 8 metams Nyderlandų karalystėje. ‘Visi alko-narkotiniai užpuolikai narko-sodomitiniame rojuje Nyderlanduose yra nacionalinės sakralinės vertybės’ – mano žodžiai sprendžiamajame posėdyje (prokuroro reikalavimas – iki gyvos galvos). Jei esi užpultas, lieka 3 išeitys : 1. BŪTI LAIMINGAI UŽMUŠTAM. 2. INVALIDO VEŽIMĖLIS, LIKTI ŽMOGUMI – DARŽOVE.… Skaityti daugiau »

Tvankstas

Tarp kitko, JAV per 50 metų įvykdyta virš 500 mirties bausmių nekaltiems žmonėms.
Tai JAV teisėsmaugos lygis.

amam

stasy,jei tau Drasius Kedys yra ‘garliavinis’,tai kita karta as pasakysiu kas tu toks.

Patriot Latest News

„Juodasis penktadienis“ – kitą dieną po Padėkos dienos, kuri tradiciškai žymi kalėdinio apsipirkimo sezono pradžią – įgavo visiškai naują prasmę – pranešimai apie „flash mob“ plėšimus įvairiose mažmeninės prekybos vietose Kalifornijoje, Minesotoje ir kitose valstijose.
https://patriotlatestnews.com/?p=30651?utm_source=google&utm_medium=sm&utm_campaign=tlg_wac

21
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top