L. Balsys: Premjero kalbos apie naują referendumą dėl VAE – Prezidentūros spaudimo pasekmė?

Premjero Algirdo Butkevičiaus siūlymus skelbti naują referendumą dėl Visagino atominės elektrinės (VAE) statybų Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas, Seimo narys Linas Balsys laiko išsisukinėjimu nuo prieš metus referendume žmonių išsakytos valios vykdymo ir įžvelgia Prezidentūros spaudimą.

„Man susidaro įspūdis, jog premjeras, kalbėdamas apie darvieno referendumo organizavimą, vykdo ne savo, o prezidentės valią, kuri netrukus po referendumo ir Seimo rinkimų yra viešai pareiškusi apie tokią galimybę. Kalbos apie antrą referendumą tuo pačiu klausimu yra nepagarba Lietuvos žmonėms. Juk klausimas buvo formuluojamas, ar žmonės pritaria „naujos atominės elektrinės statybai Lietuvos Respublikoje“. Klausime nebuvo nurodomas konkretus projektas, kuris, kaip bando aiškinti A. Butkevičius, buvo netobulas. Didžioji balsavusios visuomenės dalis aiškiai išsakė nepritarimą atominės elektrinės statyboms Lietuvos teritorijoje“, – sakė L. Balsys.

Pasak Seimo nario, sprendimas dėl referendumo rezultatų turėjo būti priimtas per 1 mėn., nors buvo dedamos pastangos įteisinti referendumo rezultatus, niekas nepasikeitė net praėjus vieneriems metams.

„Prieš metus įregistravau Seime 10-ties įstatymų pataisas, kurios leistų įvykdyti referendumo rezultatus, paskelbiant negaliojančiais Visagino atominę elektrinę įteisinančius įstatymus. Deja, jie taip ir guli, neįtraukti į Seimo darbų planus. Sutinku su Nepriklausomybės akto signataru Zigmu Vaišvila, kuris teigia, kad referendumo sprendimo, prilygstančio įstatymui, nevykdymas gali būti traktuojamas kaip Vyriausybės ar Seimo nario priesaikos sulaužymas“, – kalbėjo L. Balsys.

Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas mano, kad žmonių, balsavusių prieš atominės elektrinės statybas, nuomonė nepasikeistų jiems sužinojus reikalavimus investuotojams, regioniniams partneriams ar kieno sąskaitamažinama kaina. Jo nuomone, šiandien reikėtų daugiau dėmesio skirti didžiausią potencialą turinčių atsinaujinančių energijos išteklių vystymui.

„Šiandien ne tik didžioji dalis Europos valstybių, bet ir JAV bei Kinija atsisako atominės energetikos, nes ji nekonkurencinga lyginant su pingančia atsinaujinančiaenergetika. Esame Energetikos ministerijai pateikę Nacionalinės energetikos strategijos be atominės elektrinės gaires, kurios įrodo, kad galime apsirūpinti elektros energija ir šiluma iš savo išteklių, kurie yra daug efektyvesni ir pigesni“, – kalbėjo L. Balsys.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top