Laisva visuomene nusivylęs V. Landsbergis: Referendumams reikia proto, kurio veršių tauta neturi

Siūlome susipažinti su pirmojo atkurtos Lietuvos Respublikos vadovo Vytauto Landsbergio mintimis, paskelbtomis „Lietuvos žiniose“.

Prieš 25 metus į laisvę lietuvius vedęs, užsienio spaudoje „Lietuvos išvaduotoju“ vadintas profesorius V. Landsbergis šiandien dramatiškai prisipažįsta, kad yra nusivylęs „suveršintos“ tautos gebėjimu atgauta politine laisve naudotis ir priimti protingus sprendimus.

Piliečiams smalsu: kodėl V. Landsbergis mano, kad geriausia išeitis lietuvių tautai – atsisakyti naudotis Konstitucijoje įtvirtintomis savo teisėmis bei laisvėmis ir aklai atsiduoti biurokratijos malonei?

Šį ir kitus klausimus pilietinis Tiesos.lt portalas artimiausiu metu mėgins užduoti pačiam straipsnio „Referendūmai“ autoriui.

* * *

Vytautas Landsbergis. Referendūmai

lzinios.lt | 2013 m. rugsėjo 19 d.

Turime galimybę daryti privalomuosius įstatyminius ir patariamuosius politinius sprendimus tautos referendumų būdu. Turime galimybę referendumo metu tapti ir manipuliuojami ne mažiau nei populistiniuose arba perkamuose rinkimuose. Skirtumas tas, kad rinkimų rezultatas, jeigu netenkina, gali būti taisomas per kitus eilinius rinkimus. Referendumas lemtingesnis, čia reikia ir proto, ir atsargumo.

Ar galima referendumais pakeisti Lietuvos konstitucinę santvarką, pavyzdžiui, įsivesti nebepakeičiamą manipuliatorių valdžią? Toks bandymas buvo, žr. toliau.

Ar galima referendumais apversti vakarietišką šalies kryptį? O kaipgi. Ėjo antai, rinko parašus: ar tu nori, kad Lietuvoje būtų kuriama brangi kariuomenė, kurios reikalauja NATO, ar kad tavo vaikas eitų į mokyklą? Tokio referendumo sėkmės atveju, dar ir vaikams negimstant, kai mokyklų mažiau belieka, šiandien mus besenstančius gintų Raudonoji armija.

Panašiems pokštams tereikia visuomenės tolesnio byrėjimo į nevisuomenę ir gerai finansuojamo jos mulkinimo bei suveršinimo.

Dar svarbu, kad klausimuose, dėl kurių siūloma balsuoti, žmonės neatskirtų pelų nuo grūdų, neįžvelgtų tikrojo turinio. Tuo tikslu užleidžia (referen)dūmų akims, kad springtume ir nesusivoktume, už ką iš tikrųjų balsuojama.

Ar nori, kad sprogtų Ignalina? Tai balsuok už patarimą, kad verčiau tesprogsta Astravas ir Ragainė, bet šiapus mūsų sienos niekur Lietuvoje branduolinių jėgainių niekad nebūtų statoma. Pasiskaldysim balanų, pirksim elektrą iš Rusijos.

Ar myli paukštelius? Tai balsuok prieš tas negražias šalto vėjo jėgaines. Ir taip toliau.

Su minėtuoju politiniu valstybės užvaldymu buvo toks antai Viktoro tikslas, mėginimas gauti referendūmą.

Seimas visuomet blogas, nors patys gerai renkame, tad įveskime išrinktųjų atšaukimą bet kada. Pavyzdžiui, jeigu blogai balsavo. Tebus jie renkami ir atšaukiami tik apygardose, o pinigų maišai, sumokėję už išrinkimą ir valdantys vietinę spaudą, prireikus paleidžia straipsnelį ir gandų, pradeda rinkti atšaukimo parašus. „Vyrai, ką darot, – susijaudina deputatas. – Aš juk už Lietuvą. Kitąsyk prieš balsavimą pasiskambinsiu, kad nesuklysčiau…“

Nuo šios smegduobės rinkos aikštėje tada mus išgelbėjo aukštoji parašų kvota – 300 000 nesurinko. Sumažinkim iki 100 000, ir turėsim referendūmų sportą, lietuvišką bėgimą maišuose. Kas mėnesį klausim tautos patarimo, kurį organizatoriai skelbs kaip sprendimą.

Šio sporto mėgėjų vis daugiau, galėtų steigti federaciją.

Beje, aukštoji kvota, jei gerai prisimenu, ir buvo nustatyta apsisaugoti nuo bėgikų maišuose, tarkim, kolūkių raudotojų, kad nepakišinėtų Lietuvos vėl, kur jau buvome.

Dabar kyla naujas didelis dūmas. Dėl žemės Lietuvos. Jos daug yra nenaudojamos ir nenaudingos. Ir broliai artojai airiškai šneka, ir kaimai sensta, nyksta. Tik štai kai kuriems mieste atrodo, kad jei tą žemę nusipirks ir puoselės olandas, Lietuvos nebeliks. Gabalas jos hektarų virs Olandija. Vietoj Sosnovskio barščių ims augti žydėti tulpės ir kiti nemalonumai.

Todėl skamba balsai ir kaupiami parašai: neparduoti Lietuvos žemės nei europiečiams, nei kinams, nei dar kokiems nors užsieniečiams! Įtvirtinkim tą draudimą referendumu! Mūsų žemė – šventa, o bjaurybės olando nuosavybė ją išniekintų.

Čia jau verta pamąstyti, kur apskritai esame ir kas iš to triukšmelio išeina.

Ogi esame ir Europos Sąjungos (ES) piliečiai, lygiai su olandais ir ispanais. Turime Europos sutartį, paremtą net mūsų pačių referendumu, pagal kurią visų ES piliečių teisės lygios – keliauti, dirbti, apsigyventi be jokių vizų, įsigyti nuosavybę kur kam patinka mūsų bendroje teisinėje erdvėje. Todėl kai kurių nerimas ir siūlomas referendumas, lyg dar neuždrausiantis lietuviui nusipirkti žemės Latvijoje ir Ispanijoje, sėkmės atveju uždraustų diskriminuojamam latviui ar ispanui įsigyti ūkį Lietuvoje. Ši keistuolių teatro situacija iš tikrųjų reikštų esmingesnį dalyką ir sprendimą. Tai būtų referendūmas už mūsų pasirašytos Europos sutarties su atvira (bemuite) ES bendra vidaus rinka atsisakymą, taip pat žemės nuosavybei. Dešimčiai metų buvom išsiderėję išimčių – išlygų, kad mūsiškiai stambėjantys žemvaldžiai galėtų nusipirkti siūlomą žemę pigiau, be europinės konkurencijos (nors parduodančiam valstiečiui ji kaip tik būtų naudinga). Dabar tie išimčių laikai baigėsi, įsigalios ES tvarka. Dėl kinų ir kitų Rusijos piliečių galim nesikarščiuoti, jie ir toliau pirks žemę, jei norės – per papirktus vietinius statytinius; o štai ispanui nebeuždrausi pirkti žemės Lietuvoje tiesiogiai, savo vardu.

Taip tat atrodo padėtis, jei tik nemistifikuojam visiems vienodo baisaus žodžio „užsienietis“. Laikas pradėti suprasti, kad ir mūsų žmonės Ispanijoje arba Airijoje, kol neplėšikauja, nėra šiurpą keliantys ir su pagaliu lauk vejami užsieniečiai, o tiesiog europiečiai. Albanų statusas kol kas kitoks.

Apsidairykime, ar tik neįsigilinę ir susijaudinę patriotiški žmonės, ar ir kokie nors gudrūs interesantai agituoja nūnai už „nepardavimo“ referendumą. Tebūnie, atseit, žemė Lietuvoje parduodama tik turintiesiems pasą, kad ir be kastuvo, be meilės žemei, net keikiantiems ją. Manau, tai visai nerealus įsivaizdavimas, kuris nebent skatins laikino neteisėto tarpininkavimo verslą, savitai korupcinį.

O jei Lietuva išties įsivestų sovietinio modelio uždarą rinką, trenktai iškrisdama iš ES, tai Kremliuj būtų puota. – Mes juk sakėm, kad jie klysta, bet susipras ir sugrįš! Jau susiprato!

Entuziazmo tokiai padėčiai pačioje Lietuvoje šiaušiama nemažai, todėl parašiau.

lzinios.lt

* * *

Šia proga primename ir dvi Tėvynės Sąjungos–Lietuvos Krikščionių demokratų partijos suvažiavimo, vykusio šių metų gegužės 12 d., rezoliucijas, kuriose kalbama apie žemės pardavimą užsieniečiams:

Verta prisiminti. Dvi TS-LKD suvažiavimo rezoliucijos dėl žemės

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
93 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
palanga

Dažniausiai, itin Nepriklausomybės pirmu dešimtmečiu, palaikydavau/ balsuodavau už Profesorių V.L.
Bet šįkart nepritariu tikrai. Nesama rimtų Profesoriaus argumentų. Ironiški juokeliai – Profesoriaus klasika, bet šįkart – šiukštu nebejuokinga… Dvelkteli ” šunauja”.

su visa pagarba profesoriui Landsbergiui

prasyciau jusu atsakyti i tokius klausimus:
1)kaip atsitiko, kad zeme Lietuvoje tapo kilnojamu turtu, ko pasekoje jos nebegalejo atgauti teiseti savininkai, uztat valdziazmogiai „persikele” savo provincijose esancias zemes arti didziuju miestu? Juk tuomet, kai gime sis ydingas istatymas, jus buvote atsakingas uz tai.

2)Kodel rekomendavote ir palaikete Grybauskaites kandidatura i prezidentus? Ar tebemanote, kad taip apsimelaves (nuslepes biografijos faktus) ir tebemeluojantis zmogus vertas auksciausio vadovo posto?

Kaip matote, sie klausimai ne visai susije su zemes pardavimu uzsienieciams. Bet man tiesiog gyvybiskai svarbus jusu saziningi atsakymai, nes esate politikas, kuriuo kazkada labai tikejau.

Teta Beta

Tikrai dramatiška, kai pats tautos tėvas ragina tautą išsižadėti laisvės ir pulti ant kelių prieš NKVD karininko dukrą. Nesitikėjau, kad tokio baisaus vaizdo sulauksiu.

Piieciai

kuriems smalsu turetu suprasti, kad V. Landsbergis mano, kad geriausia išeitis lietuvių tautai – ne atsisakyti naudotis Konstitucijoje įtvirtintomis savo teisėmis bei laisvėmis, o aklai neatsiduoti referendumu manipuliatoriu malonei.

nedas

Gerb. Landsbergi , tauta turejo proto ir isbalsavo Atominei Elektrinei- NE. Tauta tures proto ir isbalsuos , kad nenuodytu didieji, nezinomomis cheminemis technologijomis skalunu pavidalu Lietuvos ir kaimyniniu saliu. Tauta tures proto ir isbalsuos ir Cekuolis nepades , kad zeme musu tautos turtas ir neparduoti uzsienieciams. Tauta tures proto ir isbalsuos , kad seima sumazinti per pus. Tauta turi daug proto , ir yra auksciausia institucija , kurios privalo laikytis vadai , pagal Konstitucija. Musu tauta labai protinga , su ja ir Gerbiamas V. Landsbergis ir Nepriklausomybe iskovojo. Aciu Jums gerb. V. Landsbergi , tai nebuvo lengva. Bet Jus ir protinga tauta pasiekeme!!!

Pasipyktinusi

Kol saliai vadovaus ir ozio mesla i zmoniu galvas kres nevykelis ,apsisaukelis faktinis vadovas,tol ir gyvensime skurde ir ne laimese.Po sio straipsnio aisku pasidare kas blogio asis,o lietuvos zmones labai protingi ,labai!Kiek tas niekalas dergs ir zemins lietuvius?

Kaip puiku

Nereikia referendumų ( skaityk- nereikia nė Konstitucijos ). Profesorius, kalbantis su marsiečiais, geriausiai žino, ko reikia būrams. Neišdegs, ponuli,kelis dešimtmečius muilinote akis patylomis kurdami sau patogią Lietuvą. Jau pamatėme, kas ir ko vertas

Jaučiasi,kad šis žmogus tyliai

sau mano,jog Lietuvą apgyvendinus olandais ar airiais,galimai Rusija negrįš.Paaukoti tautą dėl valstybės?Ar ne per toli nušachmatuota?

Mes taip pat

laipsniškai nusiviliame V.Landzbergiu.Reikia pabrėžti,kad patys ištikimiausieji.Juk ne paslaptis,kad niekad profesorius nemėgo tautos,tik abstrakčią valstybę.Darbo su žmonėmis nemėgo,,- su popieriais.O tai nemažas trūkumas politiko darbe.Savų rato neužtenka,tenka lipti ant kryžiaus ir šypsotis priešui.Pavargstama,be abejonės.Vox populli,vox Dei.

Reikia pasitikėti tautos nuojauta.

Tai svrbiausias takelis,vedantis,gal netiesiai,bet į priekį.Jei sprendimas geras,jis nors vienu balsu laimės.Ačiū profesoriui už gerus darbus,bet reikia tartis su tauta.Nes joks vienas žmogus negali 100 procentų ilgą laiką priimti gerų sprendimų.Juk atitrūkstama,apsiribojama,pavargstama…

Kompromisas?

Lietuvos žiniose radau gerą komentarą,kuriame sakoma,kad žemę galima būtų užsieniečiams išnuomoti 50 ar 99 metams.

Stebėtoja to Piliečiai

Tikrai taip, Landsbergis lietuviams sako: nesinaudokite savo konstitucinėmis teisėmis ir laisvėmis, nes jumis, veršiais, manipuliuoja klastingi niekadėjai. Klausimas: kas manipuliuoja Landsbergiu, kad ji remia visas Grybauskaitės kiaulystes? Kodėl jis tyli dėl Giržado ir Gailiaus?

"Aš atėjau į pasaulį

daryti teismo,-kad neregiai praregėtų,o regintieji apaktų”.(Jn 9,28).Drįstu palinkėti profesoriui likti „vargdieniu dvasioje”….”bet štai jūs sakote:”Mes neakli,-taigi jūs kalti”.(Jn 9,28)…na ,negali būti,kad beveik 3 milijonų tauta nieko nesuprastų,išskyrus vieną…Ilga valdžia gadina absoliučiai visus…Labai gera mintis „Prince ir elgetoje”-apsirengti vargdienio rūbais ir pasivaikščioti tarp žmonių.

Aklam

Visiem seniai ir gerai žinoma, kas per „veikėjas” yra šis asmuo. Jis net nesuvokia, kad yra daug puikių žmonių, nepaperkamų ir sugebančių savarankiškai mąstyti.

Štai dabar Šveicarijos

tauta nubalsavo dėl šauktinių.Gal valdžiai tai ir nepatiks,bet tauta nubalsavo.Šveicarija gyvena gerai.

gudi giria

zmones ismintingesni ka tai reiske mafija naikinti is apaciu o ne nuo virsaus pavyzdziui nuo muraujovo rumu bosui zlugus piramide griuna dabar kitokia lietuva griauna nuo apacios ka jie askina zmonems tai gerai bet tada kaip su bosu ar jis del savo uabo 100 procentu laviruoja tai tada klaidina tauta tai labai blogai ar cia ne klasta kas nors protingesni pasireiskite gal as klystu

bedievis tas Landsbergis

niekad nerasi landsbergio kalbose žodžių: Kristus, Dievas. Nemyli jis nei Dievo, nei artimo savo.

Šitas

diedukas jau visai nukvako, bet niekada nepraleidžia progos papliaukšti, o, tiksliau, pateisinti savo šunybes. Jedem das seine- kiekvienam savo, kaip sako vokiečiai.

Apsirodo

Ko gero jis visada toks buvo, tik mes to nematėme, nes nebuvo kito pasirinkimo. Kitą vasario 16 d. minėjimą jo nesinori matyti. Jei pasirodys,reikia nušvilpti. Tikiuosi jo ten nebus. O kas tada kalbės?

>bedievis

Buvo V.Landzbergio labai gilių straipsnių ir pamąstymų ir Evangelijas jis žino.Bet jis sustoja pusiaukelėje.

Žeimenė Veršelytė

Gal nenuversintas propesorius, pardaves Lietuva, nebemoka skaityti? O kaip rasyti, kai nemoki skaityti?

Tiesa triumfuos!

gal ir negerai džiaugtis kito neįgalumu, bet pagaliau išaušta ta diena, kai klasta ir veidmainiškumas patys save demaskuoja. Išlindo yla iš maišo. Labiausiai džiugina tai, kad žmonės pagaliau praregi.

"Suveršinta"

„Suveršinta” tauta išrinko prezidentę, kurią tautai „pasiūlė” ir profesorius. „Geras vaizdelis” – pasakytų kitas „išrinktasis”….

buvusi gerbeja

negalima pazeminti kito nepazeminus saves. Profesoriau, jus irgi versis, tiesiog kerstingas, nemylintis ir nemylimas aukso versis.

Al.

1. Liustracijos mūsų patriotiški politikai nepadarė ir todėl valdžioje pilna ,,buvusiųjų”, kureie tvarkosi savo asmeniniam ar rezervistų luomo labui. Akivaizdūs sukčiai bėgioja į Maskvą ir atgal, bet sėdi valdžioje. 2. Okupacinės valdžios atimta nuosavybė iki šiol negrąžinta, nors pavyzdžiui estai tai seniai padarė ir užmiršo. Žemė vienintelėj Lietuvoj padaryta kilnojama. Daugybė sukčių tuo pasinaudojo, o tikrieji savininkai buvo apiplėšti. 3. Kaimuose naikinamos mokyklos. Todėl provincija merdi. Net Vilniuje į Čiurlionio mokykla sumažino priėmimą. Rusų okupacijos metais mūsų mokytojai kovojo, kad rusų kalbos nepradėtų mokyti nuo pirmos klasės? Ne tik Lietuvos, bet visos Sovietų sąjungos mokytojai argumentavo, kad per ansti pradėjus mokyti svetimos kalbos, neįsitvirtina gimtoji kalba, ir vaikai ima nutautėti. Šiemet Lietuvos mokyklos anglų kalbos mokymą įvedė nuo pirmos klasės.… Skaityti daugiau »

tiesos!

Propesoriaus leksika man primena Adolfa, kai rusai priartejo prie Berlyno, jis pareiske, jog vokieciu tauta to ir buvo verta.

palanga

Profesoriau V.L., argi nieko nesate girdėjęs anei skaitęs apie Islandijos valstybės žmonių valią ir savarankiškumą? manau, dauguma čia esančių Komentatorių šitai yra skaitę ir žino. Asmeniškai jums kukli nuoroda:
http://www.ekspertai.eu/islandijos-precedentaska-nutyli-pasaulio-ziniasklaida/
Taigi, ne veršiais yra islandų visuomenė. Ir mes nenorime būti kažkieno vedamais veršiais.

Tomas

Pone Landsbergi,aš ne es.pilietis aš Lietuvos pilietis buvau esu ir būsiu,o Lietuvos žemė šventa,kaip tėvas ir motina-NEPARDUODAMA,tiek brangi ,kad neturi kainos.Dar kitas dalykas,kad vykdoma gudri okupacija pasitelkus pinigus,ir tamsta esi jos šalininkas.Lietuviai buvo apgauti,nes prieš referendumą dėl stojimo į es niekur nebuvo skelbiamos salygos,ką mes už tai turėsim atiduoti,buvo akcentuojami tik pliusai. Ar tai sąžininga politika?Pone Landsbergi man gėda dėl jūsų veidmainiškumo. Žmonės,negi jūs tokie naivūs ir nesuprantate kodėl tas kainų skirtumas toks es žemės 1 hektaras 60-90tuks.eurų,lietuvoje 5-9 tukst litų AR lIETUVIS GALĖS NUSIPIRKTI ES ŽEMĖS AR NE PATYS SAU ATSAKYKITE.

Tomas

palestiniečiai savo laiku irgi pardavė savo žemę Žydams

buvom

šunauja, kažkiek paaugom ir tapom veršiais, p.Lansbergis iš klaidų nepasimoko. O kaip dabar vadinti naujuosius konservatorius, kurie jau nebeturi moralinių vertybių ir nesiskiria nuo kitų partijų?-mėšlavabalių partija, kuriai kaip ir kitoms svarbiausia ne noralė, bet pinigai.

basa

Dėl žemės, neturiu tvirtos nuomonės, nes nelabai suprantu. Bet va, dėl referendumų – tai visai nesutinku su profesoriumi. 300000 tai akiplėšiškai per didelis skaičius referendumo rengimui. Todėl va, ir esame veršiai, kad nieku gyvu negalime pakreipti valdžios buldozerio normalesne kryptimi.

pensininkas

Buvo Šunauja. Dabar veršių tauta. Nusivyliau profesoriumi ir klausiu jo, kodėl žinodamas siūlo rinkti prezidentu koloborantą. Kur čia šuo pakastas?

Povilas

O kiek yra Lirtuvoj nedirbamos žemės? Beje, Europos biurokratai labai pasistengė, kad lietuvis nebedirbtų savo žemės. O juk mes priėmėm Europos konstituciją ir kt. įstatymus dorai jų nė neapsvarstę. Profesorius klysta, negalima pardavinėti žemės užsieniečiams. Jeigu labai norės dirbti mūsų žemę – išsinuomuos. Net Lietuvos pilečiai tai daro, o jie, matai, negali. Dideli ponai. Pagaliau, jei nenori – nereikia, tegul ir žemė pailsi. Nereikia dėl to verkti. Ateis laikas ir atsiras kas ją dirba. Taškas.

Vytautas Ju.

Bandau įsivaizduoti, kokią vietą Lietuvos istorijoje užimtų Basanavičius, Kudirka, Vaižgantas, jei lietuvius būtų išvadinę veršių tauta?
Kai kažkada pats referendumo kortelę užsikėlei iki 300000, gali dergti savo tautą kiek tik nori, niekas, gi, iš Europarlamento neatšauks, mechanizmo tai nėra ir, ko gero, nebus. O jei toks mechanizmas būtų, tada prikastum liežuvį ir patylėtum, nes žinotum, kad tuos 22 tūkstančius litų kas mėnesį gauni iš tų veršių kišenės.
Tarp kitko, ispanai žemės Lietuvoje nepirks, nes savąją pardavė vokiečių ūkininkams, kurie žiemą ten daržoves augina. Ir olandai tulpių Lietuvoje neaugins, nes tulpė olandų nacionalinis simbolis, gal kiek kitoks nei lietuvėms rūtos, bet vis viena simbolis. O štai daniškos kiaulės. jau auga. „Ševroniškos“ — ruošiasi. Kartu su lietuviškomis.

Ziurint is naudos pozicijos

Kas parduoda karve,kai galima parduoti piena ?Nesupratau kodel Lietuvos ukininkams buvo mokamos kompensacijos,kad pasitrauktu is rinkos.Dabar-aiskiau.Maisto produktai vis labiau brangs pasaulyje,ju vis labiau stigs,tai butu Lietuvos galimybe uzdirbti.Jokiu pardavimu-turiu zemes ,ja nuomoju ir dar pasidomiu,kas su ja daroma.Daug tiesos komentaruose apie Landsbergi…

Prieštarauju

Galiu sutikti su teiginiu, kad netinkamai organizuotas referendumas leidžia manipuliuoti tautos nuomone, „prastūmti” ją tokią kokia reikalinga. Geriausias to pavyzdys referendumas dėl AE statybos. Tačiau niekaip negaliu sutikti su tuo, kad šią bėdą bent dalinai išsprendžia aukšta referendumų kartelė. Jei seimas gali bet kokį „briedą” organizuoti kaip referendumą, kodėl neleidžiam to paties piliečiams? Gana laikyti žmones durniais ir jais nepasitikėti. Tegul tai būna patariamieji, neprivalomi referendumai, tegul specialistai išsako savo pozicijas, padedančias tautai apsispręsti, bet negalima nuolat norėti iš tautos supratimo ir nepasitikėti ja tuo pat metu. Gal pasakysiu kaip koks fašistas, bet mano giliu įsitikinimu reikėtų pradėti nuo minimalios bendrojo išsilavinimo kartelės įvedimo tautiečiams, kokio tai privalomo bendrųjų suvokimų ir žinių testo, kurio išlaikymas būtų privalomas norint dalyvauti balsavimuose… Skaityti daugiau »

tomas

Ne apie zemes dirbima mes snekam , o apie uzsienieciu nusipirkta zeme jei leisim , ju bus zeme ir jie darys ka nori. Kai tau prie miestu ar kaimu nusipirktoje zemeje uzsienetis pavarys viena ar dvi chemijos gamyklas, ar Cevronas gaslimai nusipirkes plesys be pabaigos ir Zigaiciai su Zemaiciais ir visa LIetuva praras galimybe GINTIS. Gal nupirktoje zemeje uzsienieciai ikurs Vakaru radijacijos atlieku centra , suves visa radijacijos slamsta laivais , ka mes tada darysime. Kam uzsienieciams nesaugius dalykus laikyti pas save , jei gales nuvezti pas VERSIU tauta, tegu versiai raitosi . Manau versiai pasirasys referendumui

taip

pone. „Versiai” nenori, kad ju zeme butu uztersta, nenori uztersto vandens, oro. Jiems nesuvokiama is kur tokia nemeile savo tautai? Del manes tegul perka ta zeme uzsienieciai, bet, tegul ja nepadaro negyvenama.

kodel ?

negalima reitinguoti patiko?

nuomonė

Manau, reikia baigti lietuvius vadinti veršių tauta, šunauja ir pan. Aš supykau, nes taip pavadinot ir mane.

Ch che chee

„D4dul4” nukvako,teip sakant, įsiuto senas bezdalas ir apnuogino savo nuodėmingą apipjaustytą birką.Ke ke ke…pasibaidė ožiai…

Jooo

Apsiveršiavo TSRS žvalgo sūnus prieš smertį taip ir neįvykdys duoto pažado Judo tautai.

xxx

ka sitas vokieciu kilmes aferistas isvis kalba? pasidomekite jo geneloginiu medziu, nuo senu senoves jau jo giminaiciai buvo parsidaveliai ir prisitaikelei.
Pats vycka jau budamas jaunuolis isdave nkvd savo klasiokus. Ka bekalbeti apie tai, kad pats buvo kgb agentas

Algis

Apie rašliavą ką bepasakysi… O apie autorių galiu ir labai trumpai: Svoločius.

Kritikas Pikčiurna

Dėl galimų pavojų rengiant referendumus Vytautas Landsbergis yra teisus. Būtini patikimi saugikliai, kad šiuo instrumentu kas nors nepradėtų žaisti. Tačiau Tautos valia būtina kovoje su oligarchais ir penktąja kolona, užvaldančiais mūsų atstovaujamąją valdžią bei valstybės institucijas. Todėl pasibaisėtina, kai Nepriklausomybės tėvu vadinamas asmuo apsimeta, kad nesupranta, kas yra Nepriklausomybė. Taip nuosekliai kovojęs prieš okupaciją iš Rytų, jis mus savo autoritetu ir neargumentuotomis kalbomis be jokių saugiklių paskubomis įstūmė į ES, atsisakė nacionalinės fiskalinės politikos. Auštrevičiaus ir Grybauskaitės rankomis paruošė stojimo sutartį, pagal kurią Briuselio biurokratai yra aukščiau už Lietuvos Konstituciją bei Tautos valią. Pagal ją likome be vienintelio iš okupantų paveldėto ir modernizuoto nepriklausomo energijos šaltinio – Ignalinos AE ir taip beverte pavertėme Kruonio hidroakumuliacinę jėgainę, o dabar jis ir… Skaityti daugiau »

Kritikas Pikčiurna

Šitas Vytauto Landsbergio straipsnis galutinai sugriovė jo autoritetą mano akyse. Jį sugrąžinti galėtų tik jo nuoširdus prisipažinimas, kad šis straipsnis su ironišku pavadinimu „ReferendŪmas” yra parašytas, kaip provokacija, kad Tauta pabustų ir sukiltų. Deja, tokiais atsivertimais aš jau nebetikiu. Per daug ilgai laukta ir galutinį tašką padėjo D. Grybauskaitės prezidentavimas ir A. Kubiliaus „antikrizinis” tautos nuskurdinimas bei išvaikymas ir pragaištingas valstybės praskolinimas svetimiems.

Kritikas Pikčiurna

Dar trys klausimai Vytautui Landsbergiui. Jei užsieniečiai, olandai ir skandinavai ar kiti taip trokšta dirbti ir investuoti Lietuvoje ir jau seniai per statytinius yra supirkę beveik visas Lietuvos žemes ir disponuoja jomis, kodėl neatvyksta su savo investicijomis, technika, technologijomis ir „know how”, kaip į Kiniją, nedirba ir neinvestuoja? Kodėl neišsinuomoja 99-riems metams, kaip vokiečiai Rusijoje dirvonuojančių žemių ir nedirba? Galu gale, kodėl nepriima Lietuvos pilietybės, ir teisėtai neįsigyja tos žemės ir neįsipareigoja ją tausoti, gerinti bei ginti? Atsakymai yra aiškūs – Lietuva yra maža, ne Rusija ir ne Kinija, neskaitlinga, todėl ir reikia įgyti nuosavybę, kad lietuvius, kaip indėnus, nupirktų už stiklinius karoliukus bei „ugninį vandenį”, vienus galutinai išvaikytų, o likusius, kaip indėnus ar aborigenus suvarytų į rezervatus ar paverstų… Skaityti daugiau »

Kritikas Pikčiurna

Kodėl dirvonuoja Lietuvos žemės? Ogi, pirmiausiai, todėl, kad Lietuvos žemdirbiai iš ES gauna tik trečdalį dotacijų, kurias gauna išsivysčiusių šalių žemdirbiai ir taip jų produkcija yra dotuojama, nežiūrint to, kad jų ūkis yra našesnis ir jie gali dempinguoti produkcijos rinkos kainas. Todėl Lietuvos ūkininkai planuodami kitų metų sėją ir investicijas, skaičiuoja praeitų metų kainomis, o kai produkcija yra užauginta, žinomos gauto derliaus apimtys, supirkimo kainos staiga „nukrinta” taip, kad investicijos neatsiperka ir veikla baigiasi nuostolingai. Tai kam dirbti? Kad nuskurstum ir į skolas įsiveltum? O jei dar mokamos „kompensacijos” už tai, kad neaugini gyvulių, nemelži karvių ir nedirbi žemės, o dar esi senyvo amžiaus? Kaip ant tokios žemės pasiliks jaunieji? Todėl ir bėga užleisdami gimtą žemę užsienio kolonistams, kaime nebėra… Skaityti daugiau »

Kritikas Pikčiurna

Brangieji, esu priverstas dar kartą įkišti savo trigrašį dėl neva įsipareigojimo ES parduoti Lietuvos žemes. Pabuskite, ES Direktyva dėl laisvo kapitalo ir prekių judėjimo to niekaip negali reikalauti, nes žemė nėra prekė ir yra nekilnojamas kapitalas. Tiktai piktavaliai ir savanaudiški kvailiai Seime sugalvojo, kad žemę galima kilnoti. Kilnoti ir parduoti galima tik nuosavybę. Bet jei perkeli Lietuvos žemių nuosavybę už jos sienų, prarandi teisę ne tik disponuoti ja, bet ir teisiškai reglamentuoti tų žemių ir jų gelmių naudojimą bei saugą, nes užsienio piliečių nuosavybę reglamentuoja ir gina jų valstybės visa savo teisine bei karine jėga. Juk tokia žemės nuosavybė virsta kolonija! Juk tai yra tas pats, ką britai darė Indijoje, Afrikoje ir kitur, ką darė ispanai, portugalai ar prancūzai. Skirtumas… Skaityti daugiau »

Pensininkas kitas

Žmonės apkaltino profesorių V.Lansbergį, kad lietuvius išvadino ” veršių tauta”, bet dar kartą atidžiai perskaitęs, niekur tokio išsireiškimo, neradau.Tai dar įsitikinau kaip redaktoriai straipsnio pavadinimais gali manipuliuoti.Noriu pasakyti, kad atidžiai skaitykite, nes manipuliatoriai naudojasi kiekviena proga.
P.S. Skaitydami ir galvokite.

93
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top