Landsbergis: Venckienės teisinės neliečiamybės panaikinimas – sovietinių laikų nesąmonė

Europarlamentaras, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis mano, kad Seimas, nuspręsdamas panaikinti Kauno apygardos teismo teisėjos Neringos Venckienės teisinį imunitetą, save pažemino. Tokį parlamento sprendimą profesorius vadina „sovietinių laikų nesąmone“.

„Toje situacijoje, kur Seimas sutiko tokiomis sąlygomis daryti sprendimą, Seimas save pažemino“, – Alfa.lt parlamentarų sprendimą panaikinti N. Venckienės teisinę neliečiamybę ir leisti teisėją patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jos laisvę komentavo V. Landsbergis.

Profesorius patikino esantis nusivylęs tuo, kad tiek Seimo laikinoji tyrimo komisija, tiek visas parlamentas sprendimą priėmė, nematę filmuotos gegužės 17 dienos įvykių, kai buvo įvykdytas teismo sprendimas perduoti mažametę Drąsiaus Kedžio ir Laimutės Stankūnaitės dukrą motinai, medžiagos, kuri neva būtų įrodžiusi, kas – ar N. Venckienė, ar policijos pareigūnai – ėmėsi smurto.

„Visi žino, kad medžiaga neparodyta, o reikia apie ją spręsti. Tai yra sovietinių laikų nesąmonė, o reikia išeiti iš sovietinių laikų“, – nusivylimo neslėpė profesorius.

Europarlamentaras taip pat užsiminė apie tai, kad visuomeninės komisijos, tyrusios įvykius Garliavoje, išvadų Seimas nepaisyti galėjo dėl to, jog pastarosios galėjo prieštarauti su tam tikrų parlamentarų siekiais.

„Gali (Seimas – Alfa.lt) ignoruoti bet ką, čia šios išvados yra neprivalomos, nors nukreiptos į protą. Jeigu protas jų nepriima, na, tai ką padarysi. Tai yra jau proto problema arba ambicijos. Juk ambicija dažnai prieštarauja protui“, – samprotavo V. Landsbergis.

Primename, kad visuomeninė komisija savo išvadose konstatavo, jog gegužės 17 dieną specialios operacijos metu valstybės institucijos smurtą panaudojo tiek prieš mažametę mergaitę, tiek prieš teisėją N. Venckienę, tiek prieš kitus piliečius ir tokiu būdu pažeidė Konstituciją, kitus Lietuvos ir tarptautinius teisės aktus, o tarp jų – ir Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvenciją.

Šaltinis: Alfa.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top