Balandžio 2 d. pranešta, jog Latvijos Prezidentas Raimondas Vėjuonis (Raimondas Vējonis) pasirašė Latvijos Respublikos Švietimo įstatymo ir Bendrojo lavinimo įstatymo pataisas, kurias kovo 22 d. priėmė Latvijos Saeima (Seimas) ir pagal kurias nuo 2021/2022 mokslo metų bendrasis vidurinis išsilavinimas bus įgyjamas tik valstybine latvių kalba.
Pataisomis numatytas ir pereinamasis laikotarpis – laipsniškas perėjimas prie ugdymo latvių kalba visose valstybinėse tautinių mažumų vidurinio ugdymo pakopos mokyklose prasidės nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. Be to, tautinių bendrijų moksleiviams ir toliau bus sudarytos sąlygos mokytis gimtosios kalbos bei literatūros, be to, gimtąja kalba bus mokomasi ir su kultūra bei istorija susijusių dalykų – tai leis ir išsaugoti savo šaknis, ir visokeriopai vystyti savo asmenybę.
„Mokymasis latvių vidurinėje mokykloje suteiks lygias galimybes visiems jauniems žmonėms gauti kokybišką išsilavinimą ir gyventi Latvijoje, kad čia galėtų studijuoti ir dirbti. Tai sudarys darnesnę visuomenę ir stipresnę valstybę,“ – pakomentavo naująsias pataisas prezidentas.
Tiesos.lt primena, jog kovo 26 d. išplatintame pareiškime Rusijos užsienio reikalų ministerija griežtai pasmerkė naująsias įstatymo pataisas ir perspėjo, kad tokie sprendimai pablogins dvišalius Rusijos ir Latvijos santykius. Jos teigimu, ši reforma pratęs jau 25 metus vykdomą „diskriminacinę politiką“, kuria siekiama „nutautinti rusakalbius gyventojus“.