Latvijos vyriausybė pritarė Stambulo konvencijos pasirašymui

BNS

Išklausiusi įvairių nuomonių ir užprotokolavusi, kad teisingumo ministras Dzintaras Rasnačas bei aplinkos apsaugos ir regioninės plėtros ministras Kasparas Gerhardas pasisako prieš šią konvenciją, vyriausybė pavedė socialinės apsaugos ministrui Janiui Reirui pasirašyti šį dokumentą.

Abu dokumentui nepritariantys ministrai priklauso konservatyviam Nacionaliniam aljansui.

Vyriausybės posėdyje Dz.Rasnačas išreiškė savo nuomonę ir paaiškino, kad Stambulo konvencijos negalima pasirašyti dėl neva jos nesuderinamumų su šalies konstitucija.

Dz.Raskačas taip pat sakė, kad kol kas konvenciją ratifikavo tik 13 ES narių. Teisingumo ministerija užsakė Stambulo konvencijos teisinę analizę, sugriaudama daugybę visuomenėje paplitusių mitų. Vienas iš tokių yra Socialinės apsaugos ministerijos paskelbta informacija apie aukštą smurto prieš moteris lygį.

J.Reiras, savo ruožtu, sukritikavo Stambulo konvencijos teisinę analizę sakydamas, kad ji yra žemos kokybės ir remiasi informacija, kuri skelbiama Rusijos propagandinėse interneto svetainėse.

Jis priminė, kad tarp šalių, iki šiol neratifiakvusių šios konvencijos, yra Rusija, Armėnija, Azerbaidžanas ir Moldova.

Stambulo konvencija, kurios pilnas pavadinimas yra Europos Tarybos konvencija dėl smurto prieš moteris ir smurto šeimoje prevencijos ir kovos su juo, buvo priimta 2011 metais ir ją pasirašė beveik visos ES narės, išskyrus Latviją ir Čekiją.

Antradienį šalies prezidentas Raimondas Vėjuonis interviu komercinei televizijai LNT pareiškė nematantis prieštaravimo tarp Stambulo konvencijos ir Latvijos konstitucijos, bet sakė, kad jeigu kas nors nuogąstauja, ratifikuojant konvenciją prie jos galima pridėti deklaraciją dėl nerimą keliančių dalykų.

Pirmadienį Teisingumo ministerijos paskelbtoje ataskaitoje, kuri remiasi jos užsakyta teisine analize, buvo pažymėta, kad Latvija neturėtų prisijungti prie šios konvencijos, kuri „prieštarauja jos pagrindiniam įstatymui – konstitucijai“.

Ataskaitoje dar buvo nurodyta, kad Stambulo konvencijoje ignoruojamos tėvų teisės dėl savo vaikų ugdymo, taip pat – tėvų religijos laisvė, kuri apima teises ugdyti savo vaikus pagal savo religines ir filosofines pažiūras.

BNS

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Kas veikia slapčia ir prieš Europos tautas?

Stambulo konvencija prieštarauja ir Lietuvos Konstitucijai,
kadangi akivaizdžiai ignoruoja tėvų teises lavinti savo vaikus pagal religinius ir pasaulėžiūrinius įsitikinimus.
Kas įgaliojo Lietuvos atstovus 2011 m., nežinant tautai, pasirašyti tokį prieš pagrindinį šalies įstatymą bei bendražmogišką ir prigimtinę tvarką nukreiptą dokumentą?

Al.

Europos šalių vyriausybės yra tikrosios pogrindinės sodomomarksistinės vyriausybės statytiniai. Jie daugybę kartų pažeidėsavo šalių pagrindinius įstatymus ir slapta veikė prieš savo tautų valią. Todėl yra neteisėtos.

Enough Is Enough

Dear Friends, Recently, Cosmopolitan Magazine wrote a „how to” on sending the „perfect” sext. No, this isn’t a joke. You read correctly. You and I know there’s no such thing as a perfect sext. And deep down they know it, too. They know full well that preteen and teen girls are within their demographic buying audience. They also bank on the fact that Cosmo is typically in full view of minor children, along with Time Magazine and People, and is not segregated like Playboy types of mags unavailable for browsing or sale to youth. While Cosmo continues to push the envelope on soft porn with how to articles on having titillating illicit sex etc., they really crossed the line by… Skaityti daugiau »

3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top