Latvių saugumo policija: Kremlius ketina kurstyti smurtą ir Latvijoje

Latvijos specialiosios tarnybos susirūpinusios prorusiškų organizacijų aktyvumu. Jų teigimu, vasarį Rusijoje įkurta organizacija „Russkij internacional“ orientuojasi į Ukrainą, Moldaviją, Kazachstaną, Latviją, Estiją ir kitas šalis.

Kiek anksčiau „Russkij internacional“ aktyviai veikė sudarant savigynos būrius Kryme, jos nariai budėjo kontrolės postuose. Latvijoje, teisėsaugos žiniomis, organizacija žada kovoti už rusiškas mokyklas ir ne Latvijos piliečių teises, rašo Gorod.lv.

„Manau, kad ši organizacija sukurta taip, kad turėtų labai tvirtą politinį palaikymą, o visi žmonės, kurie jai dirba, yra labai aktyviai palaikomi Rusijos specialiųjų tarnybų“, – teigia Latvijos saugumo policijos viršininko pavaduotojas Juris Leitietis.

Saugumo policijos duomenimis, „Russkij internacional“ žada aktyviai veikti Latvijoje.

„Svarbiausia, kad jie mėgins vesti žmones į gatves, organizuos masinius renginius, skatins žmones protestuoti, imtis smurto. Mes atidžiai stebėsime šios organizacijos veiklą“, – sakė jis.

Viena iš pirmųjų organizacijos surengtų akcijų – piketas prie Latvijos ambasados Maskvoje prieš okupacijos neigimo kriminalizavimą.

Į Rusiškų organizacijų keliamą grėsmę dėmesį atkreipia ir Latvijos kontržvalgyba. „Rusiškos organizacijos įlieja Latviją į Ukrainos tematiką ir lygina Latviją su Krymu. Dauguma jų ilgą laiką buvo tiksline Rusijos tautiečių politikos auditorija“, – teigia kontržvalgybos atstovai.

15min.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top