Laurynas Kasčiūnas: Ką reiškia „paragino visas puses nutraukti ugnį“, kai viena pusė puola, o kita – ginasi?

Veidaknygė

Šiandien Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius padėtį Ukrainoje atsinaujinus susirėmimams tarp Ukrainos vyriausybės pajėgų ir Rusijos palaikomų separatistų aptarė su Ukrainos ambasadoriumi Lietuvoje Volodymyru Jacenkivskiu. Viceministras išreiškė susirūpinimą dėl situacijos Rytų Ukrainoje, humanitarinės krizės Avdiivkos mieste ir paragino visas puses nutraukti ugnį.

Tai ne pirmas kartas, kai prorusiški separatistai pažeidžia paliaubas. Buvo naudojama ir sunkioji karinė technika, raketų paleidimo sistemos, minosvaidžiai – tai, kas pagal pasiektus Minsko susitarimus privalėjo būti atitraukta nuo fronto linijos.

Separatistai yra remiami ir palaikomi Rusijos, kuri, žinoma, tai neigia ir dėl visko kaltina Ukrainos pajėgas. Tačiau akivaizdu, kad Rusija, vykdydama karinę eskalaciją, siekia Ukrainą išlaikyti savo įtakos lauke ir visaip trukdyti jos nepriklausomybei bei pasirinktai eurointegracijos krypčiai.

Būtent Rusija pradėjo karinę agresiją prieš Ukrainą ir iki šiol pilnai neįgyvendina Minsko susitarimų, kurie yra vienintelis kelias į taikų ir stabilų konflikto sprendimą. Rusija yra agresorė šiame konflikte, tačiau susirūpinimas kažkodėl reiškiamas ir raginimai išsakomi tik Ukrainos ambasadoriui.

Ką reiškia „paragino visas puses nutraukti ugnį“, kai viena pusė puola, o kita – ginasi? Juk Rusijos remiami separatistai pirmieji pradėjo ataką siekdami užimti dalį Ukrainos teritorijos. Todėl šiuo atveju turėjo būti iškviestas ir Rusijos ambasadorius, ir jam turėjo būti aiškiai pasakyta, kad Maskva privalo nedelsiant liautis destabilizavusi Ukrainą ir vykdyti Minsko susitarimus.

Tikėtina, kad eskaluodama agresiją Rytų Ukrainoje, Maskva kuria situaciją tikrindama, kaip į tai reaguos naujoji JAV administracija.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Tarabilda

Klausimas, ar URM turi tokius įgaliojimus išsikvietinėti RF ambasadorių šiuo klausimu – ar Lietuva (valstybės lygiu) oficialiu dokumentu paskelbusi, kad Rusija yra agresorė, ar tik, kad remia separatistus, kaip formuluoja ES ir Jungtinės tautos. Kaip matome todėl ir konflikto subjektas Kasčiūno įvardijamas ne Rusija, o Rusijos palaikomi separatistai. Pagal tokią logiką Viceministras turėtų išsikvietinėti kokį nors Donbaso arba Lugansko respublikų įgaliotą atstovą. Mūsų Baltieji rūmai tik vaidina drąsius šūkalodami „teroristų valstybė, teroristų valstybė”, o teisiškai ji tik remia separatistus. Minam ant savo pačių pasistatyto prieš nosį grrėblio.

Vatnikui Tarabildai

Nebildėk niekše. Visas pasaulis mato ir žino kad Rusija aprūpina separatistus karine technika, jų tarpe ir BUK raketas, kurios numušė Malaizijos keleivinį lėktuvą. Tik samdyti niekšai kaip tu varo Rusijos propagandą ir aiškina kad čia tik kažkokie separatistai turguje prisipirko tankų ir artilerijos ir niekaip netelpa savo dukart už visą teritoriją didesnėje valstybėje ir todėl jiems labai reikia Ukrainos žemių.

Pikc

L. Kasčiūnas gana taikliai užčiuopė situacijos groteskiškumą: mūsų pusė taip mėgsta vaidinti didžiuosius kovotojus su Rusija (ypač – garsiais šūkavimais), bet REALIOJE situacijoje visas tas karingumas kažkur dingsta ir prasideda politkorektiški veblenimai apie tai, kaip „visoms pusėms reikia nutraukti ugnį”. Čia maždaug tas pats, kaip šūkauti, kokie mes ryžtingi kovotojai prieš banditizmą, bet užpuolimo atveju aukai pradedame pasakoti, kad reiktų visiems nustoti muštis. 🙂
Vis dėlto, dėl vieno dalyko nesutikčiau: autorius Ukrainos nepriklausomybę ir tą „eurointegracijos kryptį” suplaka į viena ir pristato kaip teigiamą dalyką, tuo tarpu nepriklausomybė ir „eurointegracija” nėra tarpusavyje suderinamos – atsižvelgiant į dabartinį sajūzą ir jo tendencijas, linkėčiau Ukrainai nuo tos „eurointegracijos” laikytis kuo toliau ir ieškoti SAVO kelio.

Klausimas

Ar naujoji valdžia nepradeda vykdyti prorusiškos politikos?

Ar naujoji valdžia pajėgs

išsaugoti Lietuvos regionus,nes tai irgi Lietuvos nacionalinio saugumo dalis.

Patarimas

Kaščiūnai, kreipkis į Madoną. Ji padės.

ES tik ekonominių

interesų pagrindu neišsilaikys.Reikia grįžti prie šaknų arba išsivaikščioti.

Pasiskaitykit

apie ankstesnę viceministro veiklą ir bus aiškios jo pažiūros.

"KALAFIORŲ TEMA"

Neatsiprašau už ne į temą. Ar gerbiamiems skaitytojams neatrodo, kad šitas visuotinis makaronų kabinimas ant ausų publikai skriaudžiamų vaikų ir panašiomis „kosminėmis” temomis yra gudrus valdžiagyvių ir oligarchų/vagių susitarimas su parsiduodančia makaronsklaida užmaskuoti paskutinius keletą mėnesių tragiškai ir nesuvaldomai kylančioms kasdineių maisto produktų kainoms.
– – – –
GRĄŽINKIME METŲ SENUMO „KALAFIORŲ TEMĄ” Į KASDIENĮ ETERĮ. RUOŠKIMĖS VISUOTINIAMS MITINGAMS. DIEVAŽI, JAU BEVEIK NEKYLA ABEJONIŲ, KAD VARTOTOJŲ TEISES TURINČIOS GINTI KONTOROS SĖDI OLIGARCHŲ KIŠENĖJE IMITUODAMOS VEIKLĄ, O REALIAI TIK DENGDAMOS SPROGSTANČIUS IŠ GOBŠUMO SPEKULIANTUS. VERSLININKAIS BANDITUS VADINTI PER DAUG GARBĖS.

wqwq

Sharapova routed michael kors uk Silvia Soler-Espinosa hermes 6-2, 6-1 in new balance the first match, michael kors outlet while browns jerseys Kuznetsova christian louboutin shoes downed Carla brooklyn nets jerseys Suarez Navarro salomon schuhe 6-3, hollister clothing 6-1. After oakley vault an early exchange michael kors of nike shoes breaks, michael kors Sharapova won four calvin klein underwear consecutive jets jerseys games air jordan shoes in the first ralph lauren set memphis grizzlies jersey and four iphone 5s cases more cheap ray ban in burberry outlet the air max 2015 second. She oakley closed the http://www.tommyhilfiger.nl match portland trail blazers jersey on her first match point with nike roshe a forehand that mcm backpack Fed Cup debutante polo ralph… Skaityti daugiau »

10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top