„Leiskite jiems nuspręsti!“ Airijos parlamento narys atsisako įvardinti naujagimio lytį ir vadina jį „tai

Polas Merfis (Paul Murphy) atsisako derintis prie to, ką jis apibūdina kaip „giliai seksistiška ir lytimis suskirstyta visuomenė.“

Airijos įstatymų leidėjas pareiškė, kad nenori apriboti savo naujagimio, vadindamas jį berniuku ar mergaite, ir nori, kad vaikas galėtų laisvai apsispręsti dėl savo lyties.

Polas Merfis, Airijos partijos Solidarumas – Žmonės pirmiau pelno (Solidrity/People Before Profit) politikas, nuo 2014 m. atstovaujantis Dublino pietvakarinei rinkimų apygardai, kalbėjosi su laikraščiu Irish Times apie savo požiūrį į tėvystę.

Jis papasakojo, kad jo partnerei Džesei su juo buvo sunku pastoti, bet galiausiai jiems pavyko trečio dirbtinio apvaisinimo ciklo metu, ir neseniai gimė kūdikis, pavadintas Juniper.

„Nežiūrint, ar tai vyriškos ar moteriškos lyties, tai (angl. it) bus Juniper. Aš manau, kad tai lyties požiūriu neutralus vardas,“ – sakė Merfis laikraščiui.

Juniper yra vyriškos lyties, bet Merfis atkakliai tvirtina, kad nepriklijuos kūdikiui berniuko etiketės.

„Mes nepriskiriame jam lyties. Taigi mes neapibūdiname Juniper kaip berniuko, mes apibūdiname Juniper kaip kūdikį, bet jis yra vyras.“

„Gyvename labai seksistinėje ir lytimis suskirstytoje visuomenėje, kuri laukia tam tikrų dalykų iš berniukų ir tam tikrų dalykų iš mergaičių. Šie dalykai keičiasi teigiama linkme, tačiau dar reikia nueiti labai ilgą kelią,” – sakė jis.

Airijos parlamento narys pasakojo, kad kalbėdami apie naujagimį jie vartos įvardį „jie” (angl. they), ir pridūrė, kad nors jis ir jo partnerė „neketina taisyti žmonių vartojamų įvardžių,“ tėvai „nenori riboti ateities, kurią jie sau numatys, vaidmens, kuriame jie save suvoks, ir žaidimo, kuriame jie save supras, pobūdžio, pasakydami „tu esi berniukas arba tu esi mergaitė”, ir tiesiog nori, kad Juniper „sau tai nuspręstų”.

„Nori rengtis rožiniais rūbais? Pirmyn. Nori rengtis mėlynai? Pirmyn. Nori žaisti futbolą? Puiku. Nori eiti šokti? Nuostabu… Tai tiesiog reiškia neapriboti. Akivaizdu, kad didžioji dauguma tėvų savo vaikus priskiria lyčiai, ir aš to nekritikuoju, nesmerkiu. Tačiau tiesa yra ta, kad jei savo vaikui klijuojate etiketę – berniukas ar mergaitė – neabejotinai padidinate tikimybę, kad jis pasuks vienu ar kitu keliu.”

Merfis laikraščiui sakė, kad jis ir jo partnerė gerbs bet kokį Juniper sprendimą dėl jo lyties, ir atskleidė, kad jei sulaukęs 3 metų jis nuspręs, kad norės tapatintis su mergaite, „tada puiku, tu esi mergaitė”.

„Juniper turi pats atrasti savo socialinės lyties tapatybę, kas yra visai priešinga nei ją prisiimti remiantis biologine lytimi”, – pridūrė jis.

Tviterio įraše apie naujagimį Merfio partnerė rašė: „Daugelis žmonių klausė, ko susilaukėme? Mes susilaukėme sveiko kūdikio ir stengiamės kurti namų aplinką, kuri neriboja ir nekelia lūkesčių, kuo Juniper domėsis ar kuo jie taps. Tai tiek.“

Šaltinis: Remix News

1 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Kim Besindžer ir Mikis Riurkė, atsiprašant

„jo partnerei Džesei (…) gimė kūdikis, pavadintas Juniper“

Skliaustininkai, kas nutiko jūsų skliaustams? Džesei gimė Juniper ar Jesse’i gimė Džuniper?

Beje, juniper reiškia kadagys.

Pastabus

..na,Dzesei gime kadage..ir fsio tut dieloff..

Al.

Juniperio tėvai, susilaukę brandaus amžiaus, nusprendė tapatintis su asilais. Na, tai puiku – jūs esat asilai.

Skaitytojas

O asilo ausų ir uodegos implantus jiems, žinoma, turės apmokėti valstybė.

eziukas

Jūs klystate labai.Asilai pakankamai protingi gyvūnai,tad lyginti nereikia.Šis,airių individas,eilinė gamtos klaida,net nėra su kuo palyginti.

Verena

Manau, kad tai dar viena kvailystė. Kaip jie išvengs vaiko bendravimo su kitais vaikais?Tikimybė tokia, kad vaikas užsinorės būti tuo kuo bus kiti vaikai, kuo bus jo pirmas draugas. Nežinau ar nors vienas vaikas užaugo be noro būti tokiu kaip kiti, būti prie chebros.

Nepatingėjau

ir susiradau to tai nuotrauką. Kurgi yra ta smegenų plovykla, kurioje taip uoliai plaunamos jaunų žmonių smegenys? Spėju, kad Dublino universiteto kolegija, kurią tai yra baigęs. Ir voilà – turime tai sąjungą, kuri leidžia į pasaulį daug mažų tai.

Pastabus

…jo,lengvai gali varzytis durnumu su musu ATMATU KIEMU/tobis VU/.

Jules

Troikės univerkėse, pavyzdžiui, mūsų Kapsukėje arba VDU ar Riomeryje. Visi nori pasitarnauti Pasaulio Vyriausybei ir gauti viršenybių, privilegijų, mūsų atžvilgiu.

Pastabus

..pirma karta nebekimbu del univerkes.Nuo naujuju laiku VU istorijos,tavo tiesa,velniai griebtu…,pavirto i baltu,riebiu dzyku perykla…

žiauru

Kaip gaila to vaikelio, teks augti psichopatų aplinkoje, jei tėvai savo vaiką laiko belyčiu padaru, greičiausiai vaikas bus pastūmėtas kastracijai.

eziukas

Pagoglinkite to airiško psicho puslapius.Visur transgenderio vėliavėlės.Ligonis konkretus.

et,

psichinių ligonių pezalai

Tai

stasys,keičiantis kailį niekdarys

14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top