Lenkija bus priversta “įsitraukti į karą”, jei Ukraina nesugebės apsiginti nuo Rusijos

Lenkija bus priversta “įsitraukti į karą”, jei Ukraina nesugebės apsiginti nuo Rusijos, perspėja Varšuvos ambasadorius Prancūzijoje. Lenkija neturės “kito pasirinkimo”, kaip tik “įsitraukti į konfliktą” Ukrainoje, jei karo draskomai šaliai nepavyks apsiginti, perspėjo jis, nes iškils grėsmė jos “civilizacijos ir kultūros pagrindui”.

Šiuos teiginius J. Rościszewskis vakar išsakė interviu Prancūzijos televizijos kanalui LCI.

Jis sakė: “Vis didesnį spaudimą daro ne NATO, Lenkija ar Slovakija, o Rusija, kuri įsiveržė į Ukrainą.

“Rusija, kuri užgrobia jos teritorijas. Rusija, kuri žudo savo žmones. Ir Rusija, kuri grobia ukrainiečių vaikus.

‘Todėl arba Ukraina šiandien apgins savo nepriklausomybę, arba mums teks įsitraukti į šį konfliktą.

Tačiau Lenkijos ambasada Prancūzijoje pavadino kai kurias žiniasklaidos priemones “sensacingomis”, teigiančiomis, kad J. Rościszewski paskelbė apie tiesioginį Lenkijos įsitraukimą į konfliktą.

Ambasada išplatino pareiškimą, kuriame sakoma: “Per trisdešimties minučių pokalbį su redaktoriumi ambasadorius J. Rościszewskis įrodinėjo, kad sąjungininkai turi remti Ukrainą. Jis taip pat kalbėjo apie grėsmę, kurią Rusija kelia Europai ir Europos vertybėms.

“Atidžiai išklausius visą pokalbį tampa aišku, kad nebuvo skelbiama apie tiesioginį Lenkijos įsitraukimą į konfliktą, tik įspėjama apie pasekmes, kurias gali sukelti Ukrainos pralaimėjimas: Rusijos puolimo galimybę arba daugiau Vidurio Europos šalių – Baltijos valstybių ir Lenkijos – įsitraukimą.

Praėjusią savaitę Lenkija užsiminė, kad per “keturias-šešias” savaites Ukrainai tieks naikintuvus MiG-29.

Ji jau atsiuntė 14 Vokietijoje pagamintų tankų “Leopard 2” ir pasiūlė atsiųsti naikintuvų praėjus vos kelioms savaitėms po Rusijos invazijos į Ukrainą 2022 m. vasario mėn.

Šaltinis: dailymail.co.uk

3.3 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
21 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Visi į karą

Lenkai,ukrainiečiai,lietuviai ir kitų rytų šalių buvę soviet sujūznikai ne vienus metus plušėjo,pluša po prakaitu vakarų Europoje ir UK pakrantėje.Prisikaupę pinigų,pradėjo „biznius”,prisistatė namų grįžę į rytų tėvynes šaleles pradėjo „demokratiškai” gyventi,karaliauti,manė iškils ir bus,kaip vakarų kolonialistai pas kuriuos tarnavo,uždarbiavo,siuntė pinigus namo..Bet va vakarų kolonialistams pasimatė,iš anksto prieš dešimtmečius buvo jau aišku,kad jiems nereikia,nereikės dar kokių” klestinčių demokratiškai” lenkų ,rytų europiečių,konkurentų.Taigi vėl rytų europiečiai bus eilinį kartą apšvarinti,sugriauti ir vėl bėgs nuo karo ir vargo į užsienius dirbti.

Marius

Tušti lenkiški pliurpalai. Ei, gi apie lenkiškus MiG’us, kuriuos tuoj, tuoj perduos Ukrainai gi jau buvo šnekama prieš metus. Realiai, kur tie MiG’ai?

Diedas

Ukrainskaja PVO uničtožana
https://youtu.be/MjZWwrhqvuc
.

stasys

Politikoje išsakomos mintys ne visada reiškia tik tai kas apibrėžiama žodžiais .Lenkija negali stoti į atvirą konfliktą su Rusija , priežastis tam ES blokas kuriai jį priklauso , bet tai netrukdo Lenkijai tvirtinti savo šalies gynybos sektorių ir imtis priemonių apsaugant tuos interesus kurie įtvirtinti Lenkijos Konstitucijoje . Vienas tokiu interesų , kas nutiktu lenku kilmės ukrainiečiams jei Rusijos imperializmas užimtu didžiąją dalį Ukrainos teritorijos su sostine Kijevu ? Be abejo šių dienų realijomis žiūrint NATO jos sudėtyje ir Lenkija įvestu karines pajėgas į tas vakaru užkarpatės ( o gal net ir centrine) teritorijas siekiant apsaugoti tas visuomenes nuo grobuonišku agresoriaus tikslu . Pasikartotu Jugoslavijos konflikto sprendimas kai perdalinamos teritorijos buvusios valstybės pagal naujas realijas įvedant tiesioginę kontrole joms su… Skaityti daugiau »

Pastabus

…be politiniu kazusu,o is pragmatinio cinizmo,toks poziuris yra visai racionalus.Darant teorine prielaida,kad ukrai pralaimes,akivaizdu,kad riuzzkei pultu lenkus/nekalbant jau apie Baltija/,tai lenkams geriau kariaut Ukrainos teritorijoj.Visai logiska.Nedurni tie lenkai.Bet riuzzkei prasiks ukrams ir to neprireiks,javai negali to leist.Durniaus trampo pavojus viska pagreitins.

Garai sakai

Rusai įvedė savo pajėgas apsaugoti rusus Ukrainoje ir niekas nesutrukdė jai tvirtinti ir ginti savo gynybos sektorių nuo NATO.

Pastabus

…tikrai ‘garai’…is kur tie durniai ir dygsta..

Marius

Nerašykite nesąmonių. Niekur Ukrainoje Lenkija neįves savo kariuomenės, tuo labiau Užkarpatėje, nes Užakarptėje nėra lenkų, o yra vengrai. Taigi viena ausimi kažką nugirdote, tai dabar paniojate. Ir iki Moldavijos nuo Užkarpatės yra toli, net nesiriboja. Esmė tokia, jei Lenkija pabandys atsiimti svao buvusias žemes, kurių neteko Staino laikais, tai automatiška pakibs Lenkijos vakarinės sienos. Lenkijos poltikai išties yra užsiciklinę fanatikai, bent žiūrint iš išorės, bet jie nėra psichiniai ligoniai.

Diedas

Ei vata, padjom.
Goglinkit greičiau apie pergales ir ruoškitės prie tų pergalių prisidėt.
Išleistas prikazas ryšium su kareivių trūkumu, Lietuvos vatnykus apaut kerzokais, užmauklint šalmą, iteikt po vintofkę ir siųst į Ukrainą utilizavimui.

stasys

tai kad ju čia tik kelios dešimtys ir tai amžiuje subjektai . Ka su jais ten fronte daryti ? nebent liepti kareiviams koše virti .

Pastabus

..tai kad anys ant tiek durni,kad,jei karta isvirtu kose,riuzzkei iskart nukratytu kojas,xa xa xa…per igimta durnuma supainiotu druska su kokiu arseniku ar sieros rugstim,is tu oluxu gali laukt bet ko………Pavojingiausias riuzzkems butu toks ‘nugellltes padvodnykas vadalazas,ta kacapai ,savisaugos tikslais,turetu nupilt vos tik ji pamateee…

Anonimas

Kriošena, juk tavęs niekas neklibino, ko čia ràustais. Čiulpk sau šiltai liandzbyrkiui bybį, ir dėl mūsų nesijaudink. Bjauri tų liandzbybio pratrydijotų maniera – pirmiem lygioj vietoj nuotykių ant savo subinių ieškotis.

Pastabus

…anonizmai,tu ant tiek durnas,kad net ne i ta puslapi sugebejai pataikyt……

stasys

ar tai reiškia jog vatnik -anonim supyko ant diedo ir išsikraustė kitur copinti savo pezalus ? Jau pietu metų o kur tas xuilo -satrapu legionas komentaruose ? Vienas Prašalietis tulžies sultis pilsto ir pardavinėja ..

Pastabus

…na,jei kas perka,tai ir pardavineja.Rinka,vienok.Matai,karo psl. klientu netruksta….Ale kaip jam ir neatsibosta vis ta pati varinet,vot v ciom vapros,jau antri metai,oho….

stasys

karo puslapis šefuojamas ekspertu.eu tuo nereiktu stebėtis . 🙂 Vienišiai savotiški žmonės randantis tokioje veikloje savo laisvalaikį :)) Blogai tai ar gerai , bet Tiesose verda ‘gyvenimas’..ne taip kaip seniau .:))

Paskutinį kartą redagavo 2 mėnesių prieš stasys
Pastabus

…NA ja,vis pramoga…Seniau buvo zurnalas Sluota,tai cia kazkas panasaus…

stasys

Papildymas : Tokio dalyko kaip pilnas Ukrainos teritorijos okupavimas yra neįmanomas dėl jos didžio ir resursų agresoriaus trukumo . Kuo besibaigtų tas karas Ukraina kaip valstybė išliks , ta patvirtina ir paskutinieji karai Europoje savo praktika . Vienok tai smarkiai suduotu vakaru demokratijos prestižui ir padidintu išlaidas , galios ES centras smarkiai pasistumtu į rytus ir bendrija savotiškai skiltu į du atskirus galios vienetus . Beje Vengrija su Orbanu būtent to siekia , decentralizuoti Briuselio sprendimų teisę su xuilo Rusijos pagalba .

Jules

Baigsis Lietuvos in corpore pasiėmimu.

Prašalietis

„Lenkija bus priversta “įsitraukti į karą”, jei Ukraina nesugebės apsiginti nuo Rusijos…” Baikit juokinti, lenkai jau yra palaidoję ne vieną tūkstantį Ukrainoje žuvusių savo „savanorių”. Nors Lenkijos „šlėktos” ir pretenduoja pabūti Europos „hiena”, bet manau jie manau neprisivalgė tiek „sala ukraini”, kad pasiektų lansberginio durnių laivo „patriotų” kaip Grybauskaitė, kuri nuo 2014 šaukė, kad rusai „puola iš Kaliningrado, eina per Baltarusiją, Švediją, Suvalkų koridorių…”, V. Lansbergis, kuris pagalbininkų padedamas atšleivojo pabalsuoti už Vilniaus merą, ir jo vienintelė baimė, kad ant jo Putinas neužmestų bombikės, Nausėda padaręs stiklines akis ir akmeninį veidą pasakoja, kad „jei tik NATO leistų tuo duotume Putinui į dantis…”… Lenkų „šlėktoms”, kad ir labai patinka šiandieniai „sala ukraini nuo jūros iki jūros”, bet jie prisimena, kad Putinas… Skaityti daugiau »

stasys

cit.’ Baikit juokinti, lenkai jau yra palaidoję ne vieną tūkstantį Ukrainoje žuvusių savo „savanorių””
Vėl vartei Prašalieti xuilo ria.ru ? Juk jau tau rašiau , negalima to daryti jei galvoje vien špygos skraido . Tik sveikas ir blaivus protas pajėgus atsispirti tam xuilo ‘triznos’ akiu blizginimui .

21
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top