Lenkija įsipareigojo šiemet gynybai skirti 4% BVP, daugiausiai iš visų NATO narių

Skirdama 4 procentus šalis pralenks NATO narę Graikiją, skyrusiai gynybai didžiausią BVP dalį.

Šiais metais Lenkija išleis gynybai 4 procentus savo BVP tapdama didžiausią indėlį NATO organizacijai santykyje su savo ekonomika skiriančia šalimi, pirmadienį pranešė šalies Ministras Pirmininkas Mateušas Moravieckis (Mateusz Morawiecki).

Kalbėdamas spaudos konferencijoje Sedlcų mieste, kur jis susitiko su 18-os mechanizuotos divizijos kareiviais Moravieckis pabrėžė, kad nėra stiprios valstybės be stiprios kariuomenės ir tvirtino, kad kars Ukrainoje paskatino vyriausybę didinti gynybos pajėgumus.

Jis sakė, kad šiuo metu paremti šalies ginkluotąsias pajėgas ir išplėsti NATO buvimą Lenkijos teritorijoje yra „aukščiausio laipsnio absoliutus prioritetas“.

Praėjusių metų kovo mėnesį Lenkija anksčiau buvo pasižadėjusi padidinti savo gynybos išlaidas iki 3 procentų BVP; tačiau besitęsiantis konfliktas pietryčių kaimyninėje šalyje verčia „mus dar greičiau apsiginkluoti“, – žurnalistams sakė Moravieckis.

Skirdama 4 procentus Lenkija taps NATO nare, kurios indėlis santykyje su ekonomika yra pats didžiausias, ji pralenks Graikija, kuri 2021 metais užregistravo skirianti 3,87 procento.

Gynybos ministras Mariušas Blaščakas (Mariusz Błaszczak) praėjusių metų liepos mėnesį atskleidė šalies ketinimą turėti „stipriausias sausumos pajėgas Europoje“ siekiant sandėrio su Pietų Korėja dėl labai pažangių tankų K2 Black Panther, o taip pat susitarimo, kad šie tankai ateityje būtų gaminami Lenkijoje.

Lenkijos vyriausybė taip pat įsigijo iš Jungtinių Valstijų Patriot ir Himars sistemas, naikintuvus F-35 bei tankus Abrams, o taip pat uždegė žalią šviesą trijų papildomų Kormoran II klasės laivų – eskadrinių minininkų statybai.

Praėjusių metų kovą Lenkija pasirašė susitarimą su Jungtine Karalyste dėl šalies Sky Sabre gynybos sistemos kartu su 100 žmonių įgula pagalbos Lenkijos oro gynybai.

Po naujienos apie tai, kas dabar laikoma pasiklydusia Ukrainos raketa, nukritusia Lenkijos Pževodovo miestelyje praeitų metų lapkričio mėnesį, Lenkijos prezidentas Andžejus Duda (Andrzej Duda) paragino stiprinti NATO buvimą šalies rytinėje dalyje. Jis taip pat pasveikino NATO narių žingsnius, kuriais siekiama išdėstyti jų pajėgas giliau Lenkijos teritorijoje.

Šaltinis: Remix News

3.6 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
33 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Pedokregždutė

O aš siūlau Lietuvai žengti dar toliau ir pradėti savo branduolinę programą. Medžiagos turime. Pudeliui tai būtų didžiausia inovacija ir pokytis.

Ech

Na, jei pas mus Anusas su savo chebra (šalia Anuso Seime sėdėjo pupuliukas, nuotraukose už Anuso stovėjo pupuliukas) prieitų prie tokių pinigų, tai ne tik auksinių šaukštų kregždutės prineštų, bet ir platininių snapų krapštukų.

Mike Adams (Natural News)

Nors propagandinė žiniasklaida teigia, kad Rusija traukiasi, o NATO pajėgos laimi karą Ukrainoje, tiesa kur kas blaivesnė: NATO jau pralaimėjo karą su Rusija. Sausumos karas su didele karine valstybe yra ilgas, ir jam reikia nuolat išleisti milžiniškus kiekius amunicijos: artilerijos sviedinių, raketų, raketų, šovinių. Norint tiekti šią amuniciją, kovinės pajėgos turi būti paremtos stipria amunicijos gamybos infrastruktūra arba turėti didžiules atsargas, kurios galėtų išlaikyti karą, kol atsargos išsenka. JAV neturi nei vieno, nei kito. Nėra pakankamai didelių atsargų ir esamos amunicijos gamybos infrastruktūros, kuri galėtų žengti koja kojon su Rusija, kuri kartais išeikvodavo iki 20 000 artilerijos šovinių per dieną. (JAV tiek šovinių nepagamina per mėnesį…) Apsvarstykite šį naujausią Breitbart.com straipsnį: „Begalinis ginklų srautas į Ukrainą kelia nerimą dėl JAV… Skaityti daugiau »

Mike Adams (Natural News) 2

„Lockheed Martin“ taip pat planuoja padidinti prieštankinių raketų „Javelin“, kurių JAV atsargos buvo išeikvotos, nes dauguma jų buvo išgabentos į Ukrainą. „Lockheed Martin“ siekia padvigubinti Javelinų prieštankinių raketų gamybą nuo 2 100 iki 4 000 per metus, tačiau, pasak jos generalinio direktoriaus, reikia užtikrinti tiekimą. Kai JAV siunčia Javelinus iš savo karinių atsargų į Ukrainos kovą su Rusija, „Lockheed“ skatina Javelinų gamybą? tačiau pasiekti tikslą gali užtrukti net porą metų, sekmadienį CBS laidoje „Face the Nation“ sakė Jimas Taicletas. „Stengiamės pasiekti 4 000 per metus, o tam pasiekti prireiks kelių mėnesių, o gal net poros metų, nes turime priversti mūsų tiekimo grandinę taip pat įsibėgėti“, – sakė Taiclet. Ir net pasiekus šį tikslą – 4000 per metus, Javelin prieštankinės sistemos… Skaityti daugiau »

Welcome

Vilniuje kažkas nusitempė mokinę į Paribio miškelį. Nenustebčiau, jei tai būtų koks inžinierius. Jei taip, tai niekas jo nepaviešins. Tad, jei kokioje sisteminėje spaudoje nepasirodys fotorobotas, tai reiškia turime reikalą su inžinieriumi.

Klasika

Skaitykite “Respublikoje” straipsnį – “JAV nusitaikė į Ukrainos titano išteklius”.
Klasika: Kam karas, o kam motinėlė-maitintoja. Tiesiog gaila karštakošių xaxolų.

Cha

Dabar aišku dėl ko buvo sukurtas maidanas.

Lenda galai kam naudingas karas

nu tai kam naudingas, tas ir sugalvojo, kas neaišku?

Krienų lapai

JAV neturi retųjų metalų išmaniesiems telefonams ir naikintuvais F-35 gaminti, nėra volframo, skirto šarvuotiems sviediniams.

Titanas yra itin tvirtas ir retas metalas

tinkamas šarvams gaminti. Dėl jo ir karas…

Lašinius perku turguje

Amerikos žemė – dugnas vandenyno dugne, ten nieko nėra.

Dzeikas

Durneli, RUSIJA tiekia isgryninta titano ruda PAGAL JAV pramones standarta.
Ukrainoje tera tik titano ruda kuria vezant ir parduodant JAV gausis monkes biznis.
Pati ruda be spalvotosios metalurgijos pramones sh verta

Prašalietis

„Skirdama 4 procentus šalis(Lenkija) pralenks NATO narę Graikiją, skyrusiai gynybai didžiausią BVP dalį.”… Maža detalė, Graikija dėl kitos NATO narės Turkijos skirdama NATO daugiausia gynybai nebuvo niekada, nėra ir nebus saugesnė.Tai demonstruoja Turkijos vadovų kalbos ir veiksmai Graikijos atžvilgiu Kipre, atradus energetinių resursų, Egėjo jūroje ir kam priklauso ginčijamose salose… Lenkija gali skirti gynybai ir 14 procentų savo BVP, vis tiek Rusijos karinio potencialo Lenkija nepasieks net ir su JAV pagalba…. Istorija įrodė jau ne kartą, kad Lenkijos ir kitų tokių „galingų valstybių” saugumas priklauso tik nuo tylaus ir niekam netrukdančio tokių valstybių egzistavimo… ir galingų kaimyninių valstybių vidaus ekonominio ir politinio stabilumo…

šiuo atveju ....

jei jau pradėjai apie galingumus ,tai ,ko gero , ar ne tiksliausia bus a.a. Žirinovskio padejavimas dėl rusijos didybės perspektyvų : šalis ,neturinti nė 300 mln. gyventojų ,niekaip laiko bėgyje neatsilaikys prieš didesnių darinių spaudimą . Išvada: daug nefilosofuojant ir arkliui aišku,kad iš Rusijos gan greit liks rusija .Ir to pagrindinė priežastis – kova dėl naudingų iškasenų kontrolės. Manau, pati rusija tai paspartino su šiaurės kelio per ledynuotąjį vandenyną politika : tai labai paspartino jos …..na ,pirštais nerodysim ,tai akivaizdu kiekvienam.

Prašalietis

Aš nieko prieš, kad iš Rusijos liktų rusija. Tik stebėdamas įvykius Ukrainoje, kur Ukrainą 8 metus intensyviai ruošė karui su Rusija JAV su visu NATO, remia šiandien JAV su visu NATO ir be NATO dar ir kitos valstybės (dalyvauja viso 50 valstybių) ne tik naujausiais ginklais, instruktoriais, samdinais, bet ir žvalgybos duomenimis, karinių operacijų planavimu…, prisimenant kaip JAV 60 valstybių koalicija 20 metų „dorojo” vyžotų „babajų” Afganistaną turintį berods 35 milijonus gyventojų, kažkaip „akivaizdžiai” nesimato kad iš Rusijos darosi „rusija”. Priešingai, po 2014 prisijungusi Krymą, dabar prisjungė ir Donbasą, Luganską, Zaporožę ir Chersoną. Šiandiena jau yra faktas, kad iš rusijos pasidarė akivaizdžiai Rusija. Ir niekam, net ir pačiai JAV, „akiavaizdžiai” yra neaišku iki kokios Rusijos Putinas nori pasidaryti… a.a.Žirinovskis niekados… Skaityti daugiau »

Dzeikas

Kuo tas ruosimas pasireiske?
Galima sioje vietoj papunkciui.

Diedas

Apie karo eigą galima spręsti pagal didėjantį Ukrainos vėliavų skaičių ant ukrų karių kapų.

Dzeikas

Kad Ukraina ir be karinio potencialo labai sekmingai spardo subine Rusijai😄😄😄

“Atsilikę” rusai

Pagoglinkit – “Первые роботы „Маркер” прибыли в зону спецоперации”. Четыре робота „Маркер” прибыли в Донбасс строго по расписанию, написал руководитель спецотряда военных советников „Царские волки” Дмитрий Рогозин в своем Telegram-канале. „Начинаем загрузку образов целей, отработку алгоритмов ведения боя в составе группы боевых роботов и установку мощного противотанкового вооружения”, — сообщил бывший директор „Роскосмоса”. Исполнительный директор НПО „Андроидная техника” Евгений Дудоров подтвердил РИА Новости, что робототехнические комплексы доставили на место базирования в зоне спецоперации. Теперь предстоит работа по подготовке техники, проверка систем и оборудования, оценка работоспособности программного обеспечения, систем связи и навигации в реальных условиях, обучение и отработка алгоритмов применения автономного управления комплекса „Маркер”, — сказал собеседник агентства. Рогозин сообщал о планах отправить в Донбасс роботы „Маркер” в разведывательном и ударном… Skaityti daugiau »

Kaip gražiai

rusai atstatė mariupolio rajonus !

Žiūriu

Ir aš iš Mariupolio video. Ten naujutėlaitis miestas ir kas džiugina – daug jaunimo 🙂 Tai reiškia, kad miestas turi ateitį 🙂

CHRISTOPH SCHILZ (ReMix news)

Ukrainos pergalės tikimybė kasdien vis mažesnė. Kijevo armijai trūksta žmonių ir medžiagų, o priešas geriau prisitaiko ir turi didžiules atsargas. Nenuostabu, kad Vakarų diplomatai dabar vis dažniau kalba apie paliaubas. Metų pradžioje Ukraina skleidė optimizmą dėl baisaus karo, kurį šaliai jau beveik metus primeta Rusijos agresija. Šie metai atneš „džiaugsmo ir pergalės“, – pareiškė karinės žvalgybos vadovas Kirilas Budanovas. Tačiau kiek tikėtina Ukrainos pergalė? Beveik neįmanoma, kad Ukraina išeis iš šio karo laimėjusi. Pagal Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio apibrėžimą, pergalė reiškia visų okupuotų teritorijų, įskaitant Krymą, atkovojimą. Bet tai neįmanoma iš šiandienos perspektyvos ir esant tam tikroms aplinkybėms, pirmiausia turint omenyje Vakarų paramos trūkumą. Rusija šiuo metu užimusi apie 18 procentų Ukrainos teritorijos. Deja, tikėtina, kad ateityje šis skaičius didės,… Skaityti daugiau »

stasys

Gera žinia Lietuvai , turint tokia geopolitine padėti tvirtas petis šalia visada padeda. Gal kai kam patinka vis dar sena liberali taikos visame pasaulyje linija , bet sutikite tas karas Ukrainoje privertė ir Lietuvos valdžia imtis tu darbų kuriems niekada nerasdavo laiko atkurus nepriklausoma Lietuva . Kalbu apie Lietuvos saugumą. Aš tikiuosi ir kad Lietuva neatsiliks nuo Lenkijos didindama išlaidas krašto saugumui. Tegul liurbiai xuilo satrapai ir toliau ubauja apie taika pasaulyje .. bet čia aš vis prisimenu sena patarle kurią reiktu kiek pataisyti esamoje situacija ,’ bloga taika ne visada geriau gero karo ‘..’nori taikos ruoškis karui’ tai labai primena ana Lietuvą ..

Skelbimas

Wagner legionui reikalingi legionieriai pedofilai-vaikų prievartautojai. Pasiūlymus siūsti tiesiai Prigožinui.

Fikretas Šabanovas (Aleksandras Šelestas)

00:00 Ginklai Ukrainai. Trečias pasaulinis? 3:00 Tai bus ŠEIMININKŲ, o ne Ukrainos pergalė 5:00 Nulando pareiškimas. Naujas rusų projektas 6:40 RF be nacionalinių respublikų 9:00 Kodėl Turkijai daug kas leidžiama 12:05 Turkijos Krymas 15:30 Kas tai yra PO PERGALĖS? 18:50 40 trln. laisvų pinigų. JAV įsijungė į kovą 21:10 Ukraina atsiskaitys ištekliais. Karo rėmimo nauda. 24:33 Vokiečių klausimas yra karo Ukrainoje priežastis 27:00 Kodėl dujos teka per Ukrainą? 29:36 Vatikano vaidmuo 35:05 Rusija keliauja į Afriką 39:50 Rusijos ir Saksonijos šachmatai 40:50 Branduolinio ginklo panaudojimas 43:50 Pasaulio padalijimas nuo kovo 15 iki birželio 15 d 47:55 Religinis karas tarp Rusijos ir Ukrainos – užsakovas ne Maskvoje 53:40 Auksinis milijardas ir Putinas 57:20 Putinas nėra besmegenis. Pasaulio valdymas 1:09:10 Ežio efektas.… Skaityti daugiau »

Prigožinas juokiasi iš neužaugos Zelenskio gaujos

Pagoglinkit “Пригожин призвал Зеленского бороться до конца за Артемовск”. 
https://ria.ru/20230203/prigozhin-1849656353.html
Основатель „Группы Вагнера” Евгений Пригожин призвал президента Украины Владимира Зеленского не выводить войска из Артемовска, говорится в Telegram-канале его пресс-службы. 
„Уважаемый Владимир Александрович, к вам многие обращаются с просьбой вывести войска из Бахмута (украинское название Артемовска. — Прим. ред.). Не делайте этого. Артемовск — главное событие этой войны. Мы должны биться дальше. Вы проявите трусость. Вас перестанут уважать”, — заявил бизнесмен 
По его словам, украинский народ не простит главе государства сдачу Артемовска частной военной структуре.
„Сопротивляйтесь. Боритесь до конца”, — добавил Пригожин.

OFICIALU: žuvo 257 tūkst. ukrainiečių karių !

Pagoglinkit – “В США раскрыли тайные слова Залужного о потерях ВСУ“. https://lenta.ru/news/2023/02/05/loss/
Экс-советник Пентагона Макгрегор: главком ВСУ Залужный заявил о потере 257 тысяч человек. 
Экс-советник Пентагона полковник Дуглас Макгрегор заявил, что во время визита в США главнокомандующий Вооруженных сил Украины (ВСУ) тайно сообщил представителям ведомства о потерях Киева с момента начала конфликта в стране. Об этом Макгрегор рассказал на своем YouTubeканале.
Макгрегор раскрыл подробности о визите Залужного и заявил, что он встретился с главой Пентагона Ллойдом Остином и генералом Милли — председателем Объединённого комитета начальников штабов. Информаторы сообщили, что главком ВСУ рассказал американским военным о потере 257 тысяч человек.

yell…Z.O.V.marine

yra ir tiksliau/atsakingiau skaičiuojančių, nei nacikų zbrodo vadas zalužnas :))) – realūs neatstatomi ukrošizikų nuostoliai jau metų pradžioje buvo perkopę 300000, – o po bachmuto atsiėmimo bus galima dar rimčiau užsiimti tragiškos statistikos apdeitinimu :(((

Faktas

Izraelio nacionalinės žvalgybos tarnybos MOSAD duomenimis Ukrainoje jau žuvo 254 NATO instruktoriai, 2458 NATO kariai ir 5360 užsienio samdiniai.

Dingo

pamąstytojas su ruda tanga

Herojam kaput!

Pagoglinkit – ““В США раскрыли тайные слова Залужного о потерях ВСУ“. https://lenta.ru/news/2023/02/05/loss/
Buvęs Pentagono patarėjas McGregoras: Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vyriausiasis vadas Zalužnas paskelbė praradęs 257 tūkst. karių. Buvęs Pentagono patarėjas pulkininkas Douglasas McGregoras sakė, kad vizito JAV metu Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vyriausiasis vadas Valerijus Zalužnyj slapta informavo departamento atstovus apie Kijevo nuostolius nuo karinio konflikto pradžios. McGregoras apie tai paskelbė savo „YouTube“ kanale. McGregoras atskleidė detales apie Zalužno vizitą ir paskelbė, jog jis buvo susitikęs su Pentagono vadu Lloydu Ostinu ir generolu Milley, Jungtinio štabo vadų pirmininku. Informatoriai pranešė, kad Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vyriausiasis vadas Zalužnas JAV kariškiams pranešė apie 257 tūkst. žuvusius ukrainiečių karius.

Čia tai geras!

Пресс-служба Евгения Пригожина опубликовала видео, снятое после полета основателя ЧВК «Вагнер» на фронтовом бомбардировщике. Сам он после этого обратился к президенту Украины Владимиру Зеленскому. «Владимир Александрович, отбомбились по Бахмуту. Завтра сажусь на МиГ-29. Если будет желание, встретимся в небе. Если ваша возьмет – забирайте Артемовск. Если нет – идем до Днепра».
https://www.rbc.ru/textonlines/06/02/2023/6216fb4d9a79474dc80e8821?from=from_main_14

Karo kronikos

Rusams baigiasi raketos, o Ukraina tik gamina ir gamina, o rusams baigiasi, gamyba stovi ir stovi, o Ukrainos virte verda.

33
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top