Lenkija pagal gyvenimo lygį jau aplenkė Graikiją, greitai prašoks ir Portugaliją

15min.lt

Lenkija pirmą kartą per savo šiuolaikinę istoriją pagal gyvenimo lygį pralenkė Vakarų Europos šalį, rašo laikraštis „Rzeczpospolita“, remdamasis Tarptautinio valiutos fondo (TVF) duomenimis. 2015 m. vienam gyventojui tenkantis perkamosios galios paritetas Lenkijoje buvo didesnis nei Graikijoje.

Graikijoje šis rodiklis vienam žmogui siekė 26,449 dolerio, o Lenkijoje buvo šešiais doleriais didesnis. Tačiau jau 2017 m. šis skirtumas gali pasiekti 1500 dolerių.

Be to, pagal TVF prognozes, 2018 m. pagal gyvenimo lygį lenkai aplenks portugalus. Tuomet Portugalijoje vieno gyventojo pajamos sudarys 30,134 dolerius, o Lenkijoje – 30,692 dolerius.

Dar prieš dvylika metų, kuomet Lenkija buvo tik įstojusi į ES, nuo Graikijos išsivystymo lygio ji buvo nutolusi itin smarkiai.

Tuo metu vienam graikui tenkantis BVP sudarė 96 proc. ES vidurkio, kuomet Lenkijoje šis skaičius siekė tik 49 proc.

TVF ekspertai atkreipia dėmesį į greitą Lenkijos ūkio augimą, lyginant su kitomis Bendrijos šalimis, pažymėdami, jog šalies ūkį palaiko vidaus paklausa, pajamų augimas ir palankios kreditavimo sąlygos. Fondas prognozuoja, kad Lenkijos BVP ir toliau augs tiek šiemet, tiek ateinančiais metais, o augimo tempas gali siekti net 4 proc.

Tiesa, TVF ataskaitoje pažymėtos ir išorės grėsmės Lenkijos ekonomikai, tarp kurių yra svyravimai finansų rinkose ir investicinio klimato blogėjimas.

15min.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Kita lenkija
Jonass

Ir nereikėjo lenkams jokio euro, kad gerai gyventų. Tuo tarpu mums buvo sekamos pasakos, kad niekas nebrangs. Ir po euro įvedimo visi nedaug uždirbantys žmonės sėdi mėšle ir skurde.

lenkų BVP tik kilzzzzz

bo savo erkių nučiulptiems litvinams vasarą žymiai daugiau galimybių nebrendant per pusnis ir ne per šlapdribą nukepėstuoti pėsčiomis, jei neturi draugingo kaimyno su mašininke, į artimiausią anos šalies krautuvę pigiau apsipirkti.

3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top