Lenkija reiškia abejones dėl Europos Komisijos tyrimo teisėtumo

BNS

Lenkija išreiškė abejonių dėl Europos Komisijos inicijuotos „įstatymų viršenybės“ procedūros teisėtumo, ruošianti paskelbti potencialiai nepalankias išvadas, antradienį rašo Briuselio nepriklausomas leidinys „EUobserver“.

„Procedūra, kuri šiuo metu taikoma prieš mus, yra nenumatyta sutartyse, išgalvota procedūra, todėl ji bet kuriuo metu gali būti užginčyta Europos Teisingumo Teisme“, – įtakingas valdančiosios partijos „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) pirmininkas Jaroslawas Kaczynskis (Jaroslavas Kačynskis) sakė Lenkijos savaitraščiui „Do Rzeczy“, kuris šį interviu paskelbė pirmadienį.

„Jeigu padėtis paaštrės, mes tai padarysime“, – pabrėžė jis.

„Europos centrai negerbia (ES narių)… suverenumo, o tai reiškia, kad jie negerbia Lenkijos ir lenkų“, – pridūrė J.Kaczynskis.

Lenkijos užsienio reikalų ministras Witoldas Waszcykowskis (Vitoldas Vaščykovskis) tą pačią dieną sakė naujienų televizijai TVN24, kad tos procedūros „teisėtumas“ yra ginčytinas, nes ji nėra numatyta 2010 metais įsigaliojusioje ES Lisabonos sutartyje.

„Ji nėra pagrįsta sutartimis; ji pagrįsta tam tikra praktika, išgalvota Europos Sąjungos pareigūnų – netgi ne aukšto, o vidutinio rango“, – pabrėžė jis.

„Europos Komisija turi teisę raginti, teikti pasiūlymus ir patarimus. Tuo tarpu Komisijos pareigūnai, išrenkami pagal valstybių politinius susitarimus, neturėtų teisti šalių narių – jų ne toks darbas“, – pridūrė ministras.

Šis ginčas įsiplieskė, kai PiS, atėjusi į valdžią pernai rudenį, paskyrė sau ištikimus teisėjus į aukščiausiąją šalies teismo instituciją – Konstitucinį Tribunolą, taip pat sumažino jo galias blokuoti naujus įstatymus.

Konstitucinis Tribunolas atmetė tuos pakeitimus, bet PiS nepripažino jo nutarties ir nepaskelbė jos valstybės žinių leidinyje, sukurdama miglotą teisinę padėtį.

Komisija parengė ataskaitą pagal naują „įstatymų viršenybės“ mechanizmą, kurį Briuselis įvedė 2014 metais ir kuris suteikia 28 valstybių Bendrijai teisę ištirti ir, jeigu reikia, nubausti bet kurią valstybę narę, kuri pažeidžia ES demokratijos ir teisių principus.

Jeigu ta ataskaita bus paskelbta, Lenkija bus pirmoji ES šalis, kuriai ne vien buvo paskirta stebėsena, bet ir pasiekusi antrąjį šio proceso etapą.

ES šaltiniai, susipažinę su tuo dokumentu, sakė „EUobserver“, kad jame Lenkija kaltinama pažeidinėjusi demokratijos standartus. Panašią išvadą anksčiau paskelbė Venecijos komisija – Europos Tarybos teisės ekspertų grupė, kuri suteikė Lenkijai dvi savaites padėčiai pataisyti.

Jeigu Varšuva neišspręs įvardytų problemų, iš jos gali būti atimta teisė balsuoti ES ministrų taryboje – svarbiausioje sprendimus priimančioje Bendrijos institucijoje.

Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas Fransas Timmermansas (Fransas Timermansas) perspėjo, kad tas dokumentas gali būti paskelbtas pirmadienį, bet atidėjo šį žingsnį po derybų su Lenkijos premjere Beata Szydlo (Beata Šydlo).

Dabar Komisijos ataskaita gali būti paskelbta po trečiadienį įvyksiančio 28 komisarų susitikimo.

faktai.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
15 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
politikas lietuvisas

o mums po barabanu- gali ir negerbti.
pofig, svarbu bapkiu duoda.
kol bapkiu duoda, darisym ką lieps.
uz eurus galim bet ka padariti.
liankams rupi garbe nias jie yra… liankaj.
mias nia lenkaj- mias lietuvej!

Tarabilda

Pagaliau lenkai prabilo, susigaudę, kuo kvepia briuselinis direktyvų „viršenybės” klausimas. Matrioškynas su libkonservais ir visais utkevičiais nepraleidžia progos sėti negatyvą Lenkijos valdžios adresu. Ir nusišneka iki tokio briedo, kad Lenkijos pastanga apginti suverenitetą yra vos ne Putino siekis.
Mūsų švonderiai nenori prisipažinti, kad valstybės garbės praradimas sėja negalią priešintis ir konformizmą bet kokio užpuolimo ar valstybės kitokio naikinimo atžvilgiu.

ruta

Lietuvos politikai – fliugeriai nesupranta lenku politiku valstybes suvereniteto gynybos ..O garbe , morale , principai , tai ne Lietuvos daugumos politiku /ir ne tik ../prioritetai .Jje / politikai/ darys bet ka , ka pareikalaus Briuselis / Vokietija , Prancuzija/ , nes be ES piniginiu ismoku nesugebes virsti nei milijonieriais , nei ju vaikai , anukai sekmingais ‘verslinykais’ .Ir kaip visada vergas ,’chalujus’ stengsis begti priekyje ‘traukinio ‘, kaip buvo su ES konstitucija , kur Lietuvos politiniai nevykeliai pasireiske visame grazume ..
p.s. Lenkijos dabartiniai valdanciai partijai pagarba .

Važiuosim ir mes

pirktis į Lenkiją.Kaimynas ten ir ten,darosi gerą remontą.Lenkus palaikom .

Politologas

Šiame amžiuje civilizuotame (sąlyginai) pasaulyje okupacijos vyksta ideologiniais, teisiniais ir piniginiais principais. Necivilizuotame – viską sprendžia demokratinės bombos ir civilizuoto pasaulio prafinansuoti teroristai.
Lietuvos elitas pasiruošęs atiduoti viską, ko paprašys šeimininkas, tačiau lenkai – ne. Konstitucinis teismas – dar tik preliudija. Toliau lenkai bus spaudžiami atsisakyti zloto, vėliau – laisvė iškrypimų propagandai. Kol Lenkijoje nėra LGTB paradų – tol dar jie nėra visiškai okupuoti. Iš čia yra kažkokia viltis Lenkijai. Tačiau lenkai turi didesnę bėda – jų rusofobiškumas ir proamerikietiškumas. PRG elementai suriš lenkams rankas ir tik laiko klausimas kada tie paradai atsiras.

Kadangi

komentarai tampa vis lėkštesni ir kvailesni tinklapio vertė krenta. O tai reiškia,. kad Tiesos.lt dienos suskaičiuotos. Tiesą pakeis galinga rožinio malda. Tada atsiras kitas tinklapis.

angiui-kadangiui 10:31

Rožinio malda ir artina tikintįjį prie Tiesos (matyt, niekad nesi meldęsis?).
Džiugu, kad jau išmokai skaičiuoti, bet pradžiamokslį būtina tęsti.

Psichologas Kadangiui

Komentarai jums kelia kognityvinį disonansą. Jeigu jie būtų lėkšti ir kvaili – tai argumentuotumėte. Dabar gi remontuotis reikia pačiam.

Pikc

Komentarų kokybę blogina ir iškreiptą įspūdį sudaro suropoję koloradikai, retransliuojantys kremlinę propagandą ir giedantys apie visokias „rusofobijas”. Jie labai stengiasi sudaryti įspūdį, kad yra tik du variantai – arba eini už rasieją ir jos chaną, arba už iškrypimus/sajūzo bei obamos raudonųjų neomarksizmą. Rasiejoje tokia politika suveikė, tai bandoma eksportuoti ir į Lietuvą per rublinių koloradų rašliavas. Beje, koloradų „dvasios broliai” liberastai yra lygiai tokie patys: aniems arba palaikai iškrypimus ir neomarksizmą, arba esi „rusū agentas”. Lenkijos pavyzdys aiškiai rodo, kad galima už savo tautos ir valstybės interesus kovoti nenukrypstant į tokius idiotizmus. Nors dėl suprantamų priežasčių Lenkijai nejaučiu didelės simpatijos, bet tenka pripažinti, kad pavydžiu lenkams jų valdžios – mūsiškė gi kelia tik panieką ir pasišlykštėjimą. Deja.

Pikc - ui

Kaip įvardinti procesą, pvz, kai koks Delfi kiekieną dieną deda straipsnius apie Rusiją, kokia ji pavojinga ir t.t. Kiekviena miela diena. Nereikia užmiršti, kad ši žiniasklaidos priemonė privati ir už tuos straipsnius gauna pinigus. Ta pati priemonė trimituoja kad lenkai ir vengrai pasuko Putino keliu ir t.t. Kažkam labai reikia, kad mes nekęstume ir bijotume rusų – ar taip sunku suvokti? O mes gyvename labai panašiai kaip rusai, ne kaip kokie vokiečiai ar ispanai. Ten siaučia tas pats liberalizmas ir dar labai neaišku kokia programą tas Putinas vykdo. Prieš II pasaulinį karą tie patys veikėjai finansavo ir Staliną ir Hitlerį, jie buvo tik vykdytojai. Istorikai apsimeta debilais ir nemato akivaizdžių faktų. Žmonės, ne rožinius kalbėkit, o švieskitės, nors aišku ne… Skaityti daugiau »

to 13:07

o kam reikia kad mylėtume pasmirdusią maskoliją?
kas apmoka tavo „komentarus”?

Be pykčio

neišeina. Niekaip.

Tam to

Tipiškas demagogijos pavyzdys, ką tamsta parašėt. Sakykit, o ar galima mylėti Lietuvą, nemylint Kremliaus ir nesiklaupiant prieš Briuselio pederastus?

Pikc - ui

Na va ir priėjome Pikco suvokimo ribas. Man apmoka Putinas. Aišku ne tiesiai o per vakaruose FSB agentų įsteigtas įmones. Jos Lietuvoje oficialiai senai registruotos, vykdo realią ūkinę veiklą kaip priedangą, o man moka kaip oficialų darbo užmokestį. Džiaugiuosi turėdamas tokį darbą, nes nereikia emigruoti. Auginu vaikus, moku PVM, visus mokesčius ir t.t. Mane galima pagauti tik iš balsavimo biuletenių, nes visą laiką visus išbraukiu ir parašau – Za Putina. Aš myliu Putiną kaip autoritetą nors niekuomet jo gyvai nemačiau. Pas mane piniginėje yra jo nuotrauka ir kiekvienais metais švenčiu Putino gimtadienį – net iškeliu Lietuvos vėliavą. Manau mano meilė niekam netrukdo, juk kažkas myli kate, kažkas Gabrielių, Kažkas laisvę ar nukryžiuotąjį.

Lenkijoje

vergauja 2800 Siaures Korejos darbuotoju (Gdineje,laivu statyba)

15
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top