Lenkijos premjeras kreipėsi į visus ES gyventojus: Ar mes norime tokios Europos? Ar tai demokratija?

laikmetis.lt

Lenkijos Ministras Pirmininkas Mateuszas Morawieckis sukritikavo Europos Komisijos pirmininkę Ursulą von der Leyen už pastabas, išsakytas prieš sekmadienį vykusius Italijos rinkimus, kuriose ji užsiminė, kad Europos Sąjunga turi „priemonių“, kaip elgtis nepalankių rezultatų atveju.

Šeštadienį per viešą susirinkimą Lenkijos rytuose esančiame Svidnike paklaustas apie šias pastabas, M. Morawieckis pavadino U. von der Leyen pastabas „skandalingomis“.

„Ji pasakė, kad Briuselis turi priemonių sudrausminti Italiją, jei ji paskirtų Briuseliui nepatogią vyriausybę“, – sakė jis susirinkusiems.

Lenkijos premjeras kreipėsi „į visus lenkus ir visus ES piliečius“ ir klausė: „Ar mes norime tokios Europos? Ar tai demokratija, ar tai teisinė valstybė? Kad eurokratai iš Briuselio diktuoja, kokia turi būti vyriausybė? Kas gali rinkti vyriausybes?“

„Ar Europos tautos, ar Briuselis su Berlynu turėtų išrinkti vyriausybes? Tai nėra teisinė valstybė, tai yra diktatas“, – pridūrė jis.

Lenkijos vadovas pranešė, kad Lenkija pateiks paklausimą Komisijai, ar ji iš tikrųjų pripažįsta tarptautinius susitarimus.

„Esu labai patenkintas pasipriešinimu, kylančiu visoje ES. Galimai nauja vyriausybe Italijoje, kuri rūpinsis nacionalinių valstybių interesais, nauja vyriausybe Švedijoje ir tuo, kad Europa tampa tikrų vertybių Europa“, – sakė M. Morawieckis.

Jis pridūrė, kad tikrosios vertybės yra demokratija, suverenitetas ir tautų valdžia, o ne „Briuselio biurokratai, kurie diktuos, šantažuos, gąsdins ir darys spaudimą kitiems“.

Ketvirtadienį Prinstono universitete (JAV) vykusiuose debatuose Ursulos von der Leyen buvo paklausta, ar kyla susirūpinimas dėl sekmadienį Italijoje vyksiančių parlamento rinkimų. Ji atsakė: „Pažiūrėsime, kokie bus rezultatai“.

„Mano požiūris yra toks: kad ir kokia demokratinė vyriausybė norėtų su mumis dirbti, mes dirbsime kartu“, – sakė Europos Komisijos pirmininkė prieš pat rinkimus, kuriuos, apklausų duomenimis, laimėjo centro dešiniųjų Fratelli D’Italia, Lega ir Forza Italia koalicija. L. von der Leyen pridūrė: „Jei reikalai pakryptų sudėtinga linkme – kalbėjau apie Vengriją ir Lenkiją – mes turime priemonių.“

Europos Komisijos atstovas spaudai Erikas Mameris, penktadienį paprašytas pakomentuoti situaciją, teigė, kad Europos Komisijos pirmininkė „jokiu būdu nenori kištis“ į Italijos vidaus politiką.

„Ji turėjo omenyje procedūras, kurios vykdomos prieš kitas ES valstybes nares. Ji pabrėžė Komisijos, kaip sutarčių saugotojos, vaidmenį teisinės valstybės atžvilgiu, tačiau taip pat norėjo aiškiai pasakyti, kad Komisija dirbs su kiekviena vyriausybe, kuri bus paskirta po rinkimų ir norės bendradarbiauti su Komisija“, – teigė jis.

Šaltinis: Remix News

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Lenkija

pirma išmoka reparacijas Lietuvai už Pietryčių Lietuvos okupaciją ir tik tada kreipiasi kokiais tik nori klausimais. Lenkijoje ir Gudijoje uždarė lietuviškas mokyklas, lietuvius nutautino, prievarta asimiliavo, o dabar, mat, kreipiasi. Nei gėdos, nei sąžinės neturi. Pati kieno sąskaita gyvena, ar kartais ne vokiečių, a?

Labai geras

J.Lago paskutinis postas apie Italijos rinkimus.Nėra ko džiūgauti,sistema suvalgys ir naujuosius didvyrius.Ką daryti?

to Labai geras

O kas ta sistema? Karo nugalėtojai? O Lago kas suvalgys arba jau apkramsnojo?

Lenkai turi adekvatų premjerą

O lietuviai ką? Tėvynės išdavikų sąjungą – išsigimėlius trans-konservatorius.

4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top