Lenkijos premjeras M. Morawieckis Berlyne perspėjo, jog santykiai su Rusija yra „paktas su velniu”

Lenkijos vyriausybės vadovas Mateuszas Morawieckis pirmadienį lankėsi Berlyne, kur dalyvavo buvusio Vokietijos finansų ministro ir Bundestago pirmininko Wolfgango Schaeuble 50 metų valstybinės tarnybos minėjime.

Savo kalboje M. Morawieckis pabrėžė, kad imperializmas yra lemiamas Rusijos politikos bruožas, ir sakė, kad šiuo metu visi santykiai su Rusija primena „paktą su velniu”. Lenkijos vadovas paragino Vokietijos vyriausybę imtis ryžtingų veiksmų ir tiekti Ukrainai reikalingus ginklus. Jis priminė vokiečių filosofo Jurgeno Habermaso prieš 10 metų pasakytus žodžius, kad Europos Sąjungoje ima trūkti solidarumo ir demokratijos.

Ukraina kovoja ne tik už savo laisvę, bet ir už visos Europos laisvę, sakė M. Morawiecki. Jis pasidžiaugė, kad buvo atsižvelgta į Lenkijos raginimą Vokietijai pristatyti Ukrainai raketinę priešlėktuvinės gynybos sistemą „Patriot”, tačiau perspėjo, kad bet koks paramos sumažėjimas gali lemti Ukrainos pralaimėjimą, o tai, jo nuomone, paskatintų dar vieną pasaulinį karą.

Toliau M. Morawieckis teigė, kad pastarieji trys dešimtmečiai „liberalios taikos” pasirodė esą miražas, kai Vakarų Europa kvailai tikėjo, kad „gali sutramdyti Rusijos mešką”, tačiau Lenkija, pridūrė jis, geriau supranta imperialistinę Rusijos prigimtį, kurios skonį patyrė per savo istoriją.

Lenkijos nestebina, kad tokia politika kaip „Wandel durch Handel” („Pokyčiai per prekybą”) ir kiti bandymai pririšti Europą prie Rusijos buvo nesėkmingi; dėl priklausomybės nuo rusiškų dujų faktiškai jie užnėrė kilpą ant Europos galvos. Tačiau tai, kas Vakarams yra „verslo nesėkmė”, Ukrainai yra gyvybės ir mirties klausimas, sakė M. Morawieckis.

Kalbėdamas apie Lenkijos santykius su Europa ir Vokietija, M. Morawieckis teigė, kad Lenkija nėra Europos jaunesnioji, o svarbi Europos tapatybės dalis. Jis priminė klausytojams, kad Lenkija yra viena seniausių Europos valstybių, pirmoji priėmusi rašytinę konstituciją. Jis taip pat paneigė teiginį, kad Lenkijoje yra „jauna demokratija”, sakydamas, jog Lenkijos demokratijos istorija siekia XV amžių. „Lenkų nereikia mokyti demokratijos ar teisinės valstybės”, – teigė jis.

Lenkijos vyriausybės vadovas teigė, kad vienintelis dalykas, kurio turi išmokti ir Vokietija, ir Lenkija, yra tai, kaip pasiekti tinkamą bendradarbiavimo lygį kuriant Europos ateitį. Jis pridūrė, kad „vienybės nereikėtų painioti su vienodumu”. M. Morawiecki pabrėžė, kad Europą sudaro daugybė kultūrų ir kalbų, o jos paveldo įvairovė yra tai, ką reikėtų išsaugoti.

Todėl jis mano, kad Europai ir toliau negali vadovauti tik dvi ar trys sostinės, nes tai veda prie oligarchijos ir prieštarauja demokratijos principams bei visos Europos interesams.

Šaltinis: REMIX

4.2 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
velnių išperos tie ruskeliai

gyvenu Klaipėdoje
tai kvailesnės tautos kaip rusai nesu matęs
ne tik kad lietuviškai gyvenantys visą gyvenimą neišmoksta
kad garbina putiną
bet klaikiausia kai su užvestais varikliais prie namų po pusę valandos stovi
gal kas gali paaiškinti tokį idiotišką ruskių veiksmą?

Pamastymas

…labai juokiaus,kai isgirdau liekstucio pasakojima,kaip titorenka isvaziavo ‘ant visai’ gyvent rasiejon…ir kaip nuplikytas,klykdamas parleke atgal…xa xa xa,atsikando riuzzkiu myro zaibu.

stasys

įdėk nuoroda ir aš noriu pasijuokti ? 🙂

Pamastymas

…cia viename is liekstucio monologu,daba nerandu,kuriame,pardon….

Pilietinis nepaklusnumas

O kodėl jie lietuviškai neišmoksta, ką? O gi todėl, kad mes – lietuviai – su jais kalbame rusiškai. Vieną dieną duokim sau žodį – NĖ ŽODŽIO RUSIŠKAI. Tiesiog, kai jus kalbina atsakykite TIK LIETUVIŠKAI. Tada labai greitai visi Lietuvoje ims kalbėti lietuviškai. Ta, beje, taikytina ir kitiems, ne tik rusams.

Skaitytojas

Jei į mane kas nors Lietuvoje kreipiasi rusiškai (o taip vis dar būna, deja), lietuviškai pasakau „nesuprantu“. Ir žinot, kas tada įvyksta? Žmogus prabyla lietuviškai ir su akcentu, bet visai suprantamai suformuluoja tą savo klausimą.

Pamastymas

..ot ant to kanto lenkai malaciai,visiska priesingybe leeetuviu parsidaveliams,ameboms,sliumpiams,slykstuuunams.Islaiko ir,regis,islaikys savasti.O mes nunyksim,kaip pernoke lepsiai.

Prašalietis

„Lenkijos premjeras M. Morawieckis Berlyne perspėjo, jog santykiai su Rusija yra „paktas su velniu”…” Kas yra šiame vakarų „civilizuotame” ir prie jų prieš 30 metų prisišliejusiame europos rytų pasaulyje šiandiena „nuostabiausia”, kad šio pasaulio didesni ir mažesni valstybiniai „pranašai” „velnius pamato” Rusijoje, kai oficialios velnio ir „satanos” garbinimo bažnyčios su savais „šventikais” ir miniomis velnio garbinimo maldininkų ir pasekėjų yra „demokratijos ir šventų dalykų garbinimo” pasaulio „pavyzdyje”, šalyje ir mieste įsikūrusiame „ant šiandieninio pasaulio aukščiausios šventumo kalvos”, ant kurios dar juodas Huseinas Obama amerikiečiams ir visam pasauliui paskelbė, „kad pats ponas Dievas pasirinko amerikonišką pindostaną valdyti visą pasaulį”… Taigi, „davė ir leidimą” pasakoti papuasų gentims kas yra tarpe jų „velnias ir kur jis gyvena”… Ne nuostabu, kad šiandiena jau ne… Skaityti daugiau »

stasys

na koks tu Prašalietis jei nežinau ar nemoki sukalbėti jo pagrindinio poterio ? Jukš apsimetėli …

Prašalietis

Kas yra nuostabiausia šiandieninių pseudo valstybinių durnių laivų daxuilintų iki pindostano idėnų būsenos runkelių, tai jų banderinis „supratimas” apie gėrį ir blogį, apie poterius, nuodėmę….

Pamastymas

..’daxuilins’ tave kacapai,kai pabels i tavo duris..nespesi pasimelst,kai tavo giminaiciai ir artimieji bus isprievartauti,apiplesti,nusauti i pakausi.Apie geri ir blogi veliau galesi pasamprotaut,jei liksi gyvas.

Skaitytojas

Geras straipsnis. Nežinau, kokie čekuoliai kokiuose sąjūdžio mitinguose sugalvojo tą pavadinimą „senos“ ir „jaunos demokratijos“, bet sunku įsivaizduoti už jį kvailesnį. Lietuvoje, pavyzdžiui, moterys gali balsuoti nuo 1918 metų, tai yra anksčiau nei Prancūzijoje, Italijoje, Ispanijoje, Švedijoje, Šveicarijoje, Anglijoje ir JAV.

Pilietinis nepaklusnumas

Štai kur tikras Valstybės Vyras.

Į D O M U…

Pagoglinkit – “Арестович усомнился в гарантированной победе Украины”. Бывший советник офиса президента Украины Алексей Арестович вспомнил слова президента Польши Анджея Дуды, сказанные в Давосе, о том, что ближайшее время может быть решающим для исхода конфликта на Украине. В частности, Дуда заявил, что «Россию пока не удается победить», он выразил опасения, что Москва готовит «новое наступление» в ближайшие месяцы, передает «Польское агентство новостей». В этот период встанет вопрос, «выживет Украина или нет», отметил Дуда.  «Прежде, чем хихикать над дурными русскими, и радоваться, что мы непобедимы, напоминаю, мы непобедимы до тех пор, пока мы что? Пока мы не начали грызться друг с другом. Когда мы начали грызться друг с другом, мы очень победимы, победимы в кратчайшие сроки, и неожиданно для самих себя», —… Skaityti daugiau »

14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top