Lenkijos premjeras: nežadu atsiprašinėti už tai, kad esu lenkas ir krikščionis

laikmetis.lt

Madride vykusiame Ispanijos konservatyvios partijos „Vox“ suvažiavime kalbėjęs lenkų premjeras Mateuszas Morawieckis (Mateušas Moravieckis) pareiškė, kad Lenkija nesutiks kurti „transnacionalinio žvėries“ ir kad jis neatsiprašinės, jog yra lenkas ir krikščionis, išpažįstantis tokias vertybes kaip laisvė ir solidarumas.

M. Morawieckis taip pat pareiškė, kad Lenkiją ir Ispaniją sieja bendros vertybės, nepaisant to, kad jas skiria tam tikras geografinis atstumas. Jis teigė, kad abi jos nori matyti Europą, paremtą suverenių nacionalinių valstybių tradicija.

Lenkijos premjeras kritikavo Europos Sąjungą už tai, kad ji investuoja į biurokratiją ir plečia savo kompetenciją, užuot sutelkusi dėmesį į pridėtinės vertės suteikimą nacionalinėms valstybėms. Dėl to, jo žodžiais tariant, „eurokratai“ bando sukurti bejausmį „tarptautinį žvėrį“ ir sunaikinti tradicijas, kuriomis iš pradžių buvo sukurta Europa. Jis taip pat kritikavo Europos Komisiją už tai, kad ji mažai pasimokė iš „Brexit“, kaip rodo jos elgesys per rinkimus Italijoje.

M. Morawieckis sakė, kad karas Ukrainoje buvo Europos prabudimo momentas. „Kremlius elgėsi kaip narkotikų prekeivis, pardavinėjantis pigias dujas, kad šalys taptų nuo jo priklausomos“, – sakė M. Morawieckis. „Dabar matome tikrąją dujų kainą ir už ją mokame infliacija bei Ukrainoje pralietu krauju.“

Tiek „Vox“, tiek Lenkijos valdančioji partija „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS), kuriai priklauso M. Morawieckis, priklauso Europos Parlamento Europos konservatyviųjų reformatorių (ECR) frakcijai kartu su Gorgios Meloni partija „Italijos broliai“, kuri praėjusį mėnesį Italijos rinkimuose užėmė pirmąją vietą, ir Čekijos konservatyviąja ODS, vadovaujama ministro pirmininko Petro Fialos.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Vakar Felštinskis

pasakojo,kad D.Trampas yra rusų šnipas ir kad jo rinkiminei kampanijai Kremlius per „Deutche” banką pervedė 300 mil. dolerių.Na,jei Kremlius buvo laimėjęs rinkimus Amerikoje,tai jie tikrai pradėjo galvoti,kad gali valdyti pasaulį.Įdomiausia,kaip psichopatas banditas mokėjo apsukti galvą visam vakarų pasauliui,net Popiežiui.Kad tvarko Iraną,Siriją,Pakistaną,Afganistaną ir panašias,tai nieko nestebina.Tačiau didesnį nerimą kelia tapę ateistais vakarai,nes jų ištvirkimas privedė pasaulį prie katastrofos slenksčio.

1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top