Lenkijos teismas liepė grąžinti į darbą darbuotoją, atleistą už Biblijos citavimą oponuojant LGBT

Janušo Komendos (Janusz Komenda) atvejis yra krikščionių diskriminacijos darbo vietoje pavyzdys, nes darbuotojas buvo verčiamas priimti kitų ideologiją, o jo teisė išsakyti savo pažiūras buvo neigiama.

Krokuvos miesto teismas Lenkijoje liepė grąžinti į užimtas pareigas personalo narį, kuris buvo atleistas už Biblijos citavimą, kuriuo išsakė kritiką LGBT bendruomenei kompanijos vidaus forume, priimdamas nutarimą, kad atleidimas buvo neteisėtas, ir nurodė kompanijai apmokėti teismo išlaidas.

Teisinis ginčas kilo dėl 2019 metų įvykių, kai IKEA paskelbė palankų straipsnį Tarptautinės dienos prieš homofobiją, transfobiją ir bifobiją proga. Atsakydamas vidaus forume personalo narys Janušas Komenda parašė, kad homoseksualumo bei kitų iškrypimų priėmimas ir propagavimas yra amoralus, o taip pat parėmė savo žodžius citatomis iš Biblijos, kur vienalyčiai santykiai pripažįstami nepadoriais ir amoraliais.

Vyras oficialiai buvo atleistas už antisocialų elgesį ir kaip praradęs darbdavio pasitikėjimą. Tačiau teisininkai iš lenkiškojo Ordo Iuris teisės instituto tvirtino, kad tikroji atleidimo priežastis buvo jo krikščioniškų pažiūrų išsakymas. Komenda buvo paprastai vertinamas kaip geras darbuotojas, yra gavęs paaukštinimą ir jam buvo keltas atlyginimas, taigi buvo mažai įrodymų, kad darbdavys prarado pasitikėjimą juo.

Pasak Ordo Iuris, IKEA sprendimas pažeidė Lenkijos konstituciją, kuri užtikrina teisę laikytis religinių įsitikinimų ir išsakyti savo tikėjimą. Šis sprendimas taip pat pažeidė Lenkijos darbo įstatymus, kurie draudžia diskriminaciją tikėjimo ir įsitikinimų pagrindu, o taip pat ir Europos Žmogaus teisių konvenciją, kuri gina teisę išreikšti gilius religinius įsitikinimus.

Gruodžio pradžioje kitas Krokuvos teismas palaikė apeliaciją dėl atskiro teismo nuosprendžio, kuris atmetė baudžiamąjį persekiojimą žmogiškųjų išteklių vadybininkei, atleidusiai Komendą. Ši byla dabar bus perduota Aukščiausiajam teismui.

Pasak Ordo Iuris, būdas, kuriuo darbdavys veikė prieš Komendą, buvo krikščionių diskriminacijos darbo vietoje pavyzdys. Taip yra dėl to, kad darbuotojas buvo verčiamas priimti kitų ideologiją, o jo teisė išreikšti savo pažiūras buvo paneigta.

Šaltinis: Remix News

5 10 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
LT......

Lenkija turi STUBURĄ, ko nepasakysi apie Lietuvos PRIKLAUSOMĄ jurisprudenciją, deja

Dzeikas

Bet sekmingos teisines gynybos MAZA!
Todel kad net sekmingai bylynetis reikia ir laiko ir pinigu.Privaciam net neblogai uzdirbanciam asmeniui tai didele skyle biudzete.
Turi buti kontr ieskinys ir isreikalautos 100 tukstantines ar net milijonines kompensacijos uz diskriminacija religiniu principu.
Tik taip galima pristabdyt pederastijos bakchanalija.

2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top