Lenkų konservatoriai griežtai kritikuoja Europos Sąjungos mėginimą perimti miškų kontrolę

Pastaruoju jėgos veiksmu ES stengiasi perimti visų nacionalinių valstybių miškininkystės kontrolę

Europos Parlamento komitetas, atsakingas už aplinkosaugą, pasiūlė, kad šalys turėtų prarasti savo kompetencinę galią miškininkystės valdymo klausimu. ES parlamentinis komitetas siūlo sutarties pakeitimą, kuris perkeltų šias galias, buvusias šalių narių sritimi, į besidalinamas su Briuseliu. Bet koks tokio tipo sutarties pakeitimas turėtų būti ratifikuotas visų šalių narių, ir jam turėtų pritarti Europos Taryba.

Duodama interviu portalui wPolityce.pl, Elžbieta Rafalska (Elżbieta Rafalska), buvusi darbo ministrė, o šiuo metu konservatyvi Europos Parlamento narė, kalbėjo, kad miškai yra labai svarbi Lenkijos paveldo bei ekonomikos dalis, ir jie neturėtų būti kontroliuojami Briuselio. Ji sakė, kad, jos manymu, šis iš Briuselio ateinantis pasiūlymas yra dar vienas pavyzdys to, kaip ES institucijos mėgina stiprinti savo galias šalių narių sąskaita, eidamos prieš dabartines ES sutartis.

Rafalska tvirtino, kad lenkiškas modelis, kai miškus valdo valstybinės korporacijos, įrodė savo sėkmingumą ir padėjo išlaikyti svarbiausio visuomeninio resurso kontrolę. Šį pastebėjimą patvirtino wPolityce.pl Socialinių pokyčių apklausa, atskleidusi, kad 77 procentai nori, jog miškai išliktų visuomenės rankose, o ne kad jie būtų perduoti ES.

Tai jau antras kartas, kai Lenkijos visuomenė nervingai sureaguoja į pasiūlymus pakeisti dabartinį šalies miškų ir miškininkystės status quo. Pirmą kartą lenkai išreiškė prieštaravimą šalies miškų politikos pakeitimui, kai šalies liberalai svarstė apie miškingos žemės privatizavimą.

Valdančioji Įstatymo ir teisingumo partija (PiS) gynė miškų visuomeninės nuosavybės valdymo modelį, aiškindama, kad aukštas Lenkijos miškingumo laipsnis padeda absorbuoti CO2 emisijas. Tačiau kai kurie aplinkosaugininkai puolė konservatorius dėl perteklinio saugomų miškų kirtimo.

Elžbieta Rafalska nurodė, kad Europos Parlamentas atstovauja europinio federalizmo avangardą ir stengiasi kiekvieną politikos sritį paversti ES institucijų, o ne ES šalių narių atsakomybės sritimi. Ji pareiškė, kad ši tendencija išeina už ES sutarčių ribų, ir jai reikia pasipriešinti, nes bet kuris toks siūlymas grasina Europos vienybei, kurios taip reikia Ukrainos krizės metu.

Konservatyvi Europos Parlamento narė sakė, kad ji jaudintųsi, jei ES, kurioje dominuoja aplinkosauginiai lobistai, užgrobtų daugiau kontrolės galių. Ji apkaltino ES verčiant klimato kaitą ir aplinkosaugą naująja religine ideologija, kur žalioji dienotvarkė užtemdo sveiką protą.

Šaltinis: Remix News

5 9 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top